Přejít na obsah

Drahé a přitom vodu propustné?


Asheran

Doporučené příspěvky

Teda když už se tu zmínily GMTčka - a tím nemyslím jen RLX - tak u těch by obecně potěšilo aspoň 200 WR. Řekl bych, že největší skupinou kupců hodinek s GMT komplikací nejsou dneska ani piloti, ani byznysmeni, ale lidi, co třeba několikrát za rok letí do jinýho časovýho pásma na dovolenou. A co dělá devět z deseti dovolenkářů? Plave v bazénu nebo v moři. A nejradši by měli hodinky pořád na ruce a neřešili je.

 

Mám drahý GMT (100m) a na dovolenou jsem je nakonec z tohohle důvodu nevzal... plánoval jsem i pár ponorů. A kdybych je vyměnil za suby, zase mě bude srát, že nemaj GMT :D

 

Každopádně: hodinky normální velikosti a výšky bez exotických komplikací by klidně mohly mít solidní voděodolnost. Marže je na nich jak prase, takže cenou argumentovat imho nelze. Já už promokl na kost i cestou do divadla... a to do divadla moc často nechodím. Odnesly to Primky.

 

Hodinky s WR 30 jsou jak italský lakýrky - dojet na místo v Rollsu, pár kroků po červeným koberci (šofér kdyžtak otevře deštník) a rychle pod střechu :) A ke společnici se chovat dvorně, aby člověka v afektu nepolila vínem. Pro normálního člověka dost na prd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 134
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nemyslím si, že se to dá zobecňovat na všechny značky a hodinky, pokud je má logika špatná, tak mě opravte, ale když daj hodinky 10ATM zkoušku, tak minimálně do 50m včetně nějakýho prudkýho pohybu by to měly zvládnout? Ale zkušenost nemám, lezu s hodinkama do bazénu, max do moře na plavání a tam mi stačí i těch 100m s přehledem a trable co s nima v 30m fakt neřeším :-)

 

Např IWC to má takto...

water_resistance_EN_Bild.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslím si, že se to dá zobecňovat na všechny značky a hodinky, pokud je má logika špatná, tak mě opravte, ale když daj hodinky 10ATM zkoušku, tak minimálně do 50m včetně nějakýho prudkýho pohybu by to měly zvládnout? Ale zkušenost nemám, lezu s hodinkama do bazénu, max do moře na plavání a tam mi stačí i těch 100m s přehledem a trable co s nima v 30m fakt neřeším :-)

 

Např IWC to má takto...

water_resistance_EN_Bild.jpg

Já si to pro sebe zevšeobecňuju:-). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo to je za fámu s prudkými pohybmi pod vodou a ich účinkom na hodinky? Človek by musel mať v zadku raketu, aby dosiahol nejakú zaujímavú zmenu tlaku na hodinky.

To jsou ty legendární dynamický tlaky, co Manťákovi vytopily Igeny ve sprše.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I levne petky s WR50 beru do vany a do sprchy. Zatim vsechny casostroje zvladly vodu s prehledem krome Gecek, ktere se dost zamlzuji pri velkem rozdilu teplot. A odolnost automatu jsem vyzkousel nedavno kdy jsem se krasne pokutalel po asfaltu s SKX0007 na ruce. Ja sotva chodim a Seika maji akorat skrablou lunetu a sklo. Na chod ten pad, kdy mi zachranily ruku, nemel vliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před pár lety se tady v okurkové sezóně skvělo vlákno podobného kancelářského dobrodruha, který se bál o život svých WR100 rolexek v záchodovém ofukovači Airblade...  :skull:

31c8uoRoQAL.jpg

Jeden pak tady kupuje "echt potápěčské" Rolby/Paneráje - a velevážený prodávající bez vyzvání dává čestné pionýrské že ten poklad rozhodně nikdy nebyl ve vodě, dokonce ani v umyvadle né... prostě šaškárna, záměrně podporovaná prodejci. U Swiss Made hodinek už pěkných pár let WRXXX udává statický sloupec vody které hodinky MUSÍ snést - a kolik z Vás tady bylo ve "statické" hloubce přes 30 metrů, aby Vám nestačilo WR50 s čerstvou tlakovkou? Kdo si těch 50 metrů představit nedovede a věří že totéž vyrobí "dynamicky" sprchou a nebo žbluňknutím do vody bez mydlin, ať si pustí na pazouru 5Bar z průmyslového rozvodu a nebo kompresoru se vzdušníkem. Doufám že ten výprask hadicí nebude dlouho bolet (placák z věže je proti tomu štípnutí), nicméně pro amatérskou představu je to celkem reprezentativní...  :sweatdrop:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zakladateli již bylo zodpovězeno, takže ještě ohledně té vodotěsnosti. Není 30m jako 30m, hodně značek uvádí reálnou hloubku možného ponoru jako např. Suunto. Takže 30wr se vyrovná běžným hodinkám, které uvádějí 300wr. Takových značek je vcelku dost, když jsem se stal hrdým majitelem Rolexek GMT a hodně pátral, došel jsem k informacím že i Rolex uvádí reálné metry, ale od nějakého roku který jsem se nedozvěděl. Ale produkce posledních pár let je velmi dobře vodotěsná. A pak už je to i štěstí, mé praleté Tissot 100wr zažili hodně plavání, potápění do 10m a v pohodě. Naopak Tag Huer 300m jsem utopil při běžném plavání, je na to prostě třeba mít koule jak se říká :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...