Přejít na obsah

Jak vložit foto do příspěvku.


josef777

Doporučené příspěvky

Náhled příspěvku / "choose file", po vybrání fotky "Připojit tento soubor". Ale je to taková tragická metoda, protože často sou fotky moc velký a prostě nejdou nahrát (a lidi to prostě neumí nebo nechtěj upravovat, což naprosto chápu).

 

Taky jde fotka nahrát na nějaký hosting, např. na imgur.com. Tam se dá upravit velikost obrázku pod kolonkou "edit" -> "save", (aby z toho nevzniklo nepřehledné velké plátno) a potom vložit sem do příspěvku pomocí následujícího tagu:

 

 

[img=www.imgur/obrazek.jpg]

 

Někomu vyhovuje to, někomu ono. Na mobilu zas celkem dobře funguje aplikace tapatalk, tam je to možná jednodušší. Snad je to z mého vysvětlení pochopitelné. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velkou výhodou externího hostingu je, že jej časem může provozovatel zpoplatnit nebo zrušit a ve všech příspěvcích tady pak budeš mít místo fotek šedivé obdélníčky s nějakým vtipným nápisem. Obzvlášť to čtenáři ocení v sekcích Recenze a Fotogalerie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velkou výhodou externího hostingu je, že jej časem může provozovatel zpoplatnit nebo zrušit a ve všech příspěvcích tady pak budeš mít místo fotek šedivé obdélníčky s nějakým vtipným nápisem. Obzvlášť to čtenáři ocení v sekcích Recenze a Fotogalerie.

 

 

Teď jsem nějak nepochopil, co tím básník míní.

 

 

Jj, to se přesně stalo ve Ward fóru, kdy tam zmizely téměř všechny fotky

 

V kontextu citovanýh příspěvků bych poprosil ctěné pisatele, aby nezaměňovali provozovatele hostingového serveru a provozovatele Chronomagu :-) Honzova otázka, a následný Dokusanův příspěvek mohou v nováčkovi vyvolat dojem, že to provede Chronomag. Zvláště pak, když se Dokusan odkazuje přímo na Ward forum, a nikoli na toho hostera.

 

Já to vidím takto: Martar to napsal skoro dobře, Manťák je po ránu ospalej, a Dokusan mi dluží nějakej hanáckej škopek .... :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nejsem ospalej, já jsem zvědavej. To se jedná o ten tapashit? Já to nepoužívám, tak nevím.

Ne, například imageshack a podobný služby, kam nahraješ fotky a sdílíš jen link. Nějakou dobu to může bejt fee služba, pak to zpoplatní a když nevysolíš prachy, tvoje obrázky zmizí. Na fórech se to pak typicky zobrazuje jako šedej čtvereček místo fotky. Upraveno uživatelem ragu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) tak pro ranní ospalce znovu a bez ironie: externí hosting nezaručuje, že se budou fotky u příspěvku zobrazovat i v budoucnosti. Když už člověk obětuje energii a čas na sesmolení příspěvku, je škoda, aby vložením fotek mimo chronomag riskoval budoucí znehodnocení informace, o kterou se chtěl podělit. Přesto musí mít externí hosting nějakou velkou výhodu, o které nevím, vzhledem k tomu, jak moc je rozšířen i tady mezi členy. Možná plnou či jednodušší kontrolu nad vlastním obrazovým materiálem a snazší možnost fotky smazat. Nebo šetří prostor na chronomag serveru. Nevím.

Oproti tomu fotky nahrané přímo na fórum pravděpodobně vydrží tak dlouho, jako forum samotné. Už se sice stalo, že také zmizely (při migraci fóra), ale předpokládám, že v současné době už s tím root admin počítá a je schopen to případně vyřešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nějaký ten skopek klidně bude. Jen jsem reagoval na ten Imgur. Jinak to Ward fórum je o několik levlu níž než Chronomag, a to v mnoha ohledech. Jedním z nich je fakt, že se tam fotky nedají nijak nahrát, pouze použít externí hosting.

Takže tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesto musí mít externí hosting nějakou velkou výhodu, o které nevím, vzhledem k tomu, jak moc je rozšířen i tady mezi členy. Možná plnou či jednodušší kontrolu nad vlastním obrazovým materiálem a snazší možnost fotky smazat.

Přesně tak, mě třeba neskutečně štve, že si tu po 15ti minutách nemohu ani upravit příspěvek, to aby se sem pak bál chodit člověk pod vlivem. Takhle si ty fotky mohu smazat (jak když nalinkuju img na instagramu) kdykoliv. A že imgur používám už neskutečně dlouho, zatímco ostatní hostingy skončily, imgur snad jako jediný drží, neexistuje žádná max. velikost jednoho souboru 2MB a podobně. Je to prostě pohodlnější.

 

Dejte mi neomezenou kontrolu nad vlastními příspěvky (tedy možnost je za střízliva upravovat) a klidně budu využívat chmg hosting.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...