Přejít na obsah

Fotka

Jak vložit foto do příspěvku.

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 josef777

josef777

Začátečník

• Members
  • 11 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Plzeňsko
  • Fanoušek značky:Casio

Publikováno 8.červenec.2018 - 01:25

Jsem zde nový a neumím vložit foto do příspěvku. Poradí někdo prosím? URL neumím najít. Stačí přiložit obrázek jako soubor?

#2 zceyee

zceyee

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 389 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:D-FENS

Publikováno 8.červenec.2018 - 02:15

Náhled příspěvku / "choose file", po vybrání fotky "Připojit tento soubor". Ale je to taková tragická metoda, protože často sou fotky moc velký a prostě nejdou nahrát (a lidi to prostě neumí nebo nechtěj upravovat, což naprosto chápu).

Taky jde fotka nahrát na nějaký hosting, např. na imgur.com. Tam se dá upravit velikost obrázku pod kolonkou "edit" -> "save", (aby z toho nevzniklo nepřehledné velké plátno) a potom vložit sem do příspěvku pomocí následujícího tagu:

[img]www.imgur/obrazek.jpg[/img]

Někomu vyhovuje to, někomu ono. Na mobilu zas celkem dobře funguje aplikace tapatalk, tam je to možná jednodušší. Snad je to z mého vysvětlení pochopitelné. :D

a-patheia

#3 Bert

Bert

Megazávislák

• Root Admin
  • 4 598 příspěvků(y)

Publikováno 8.červenec.2018 - 06:39

Zde v obrázkové verzi od Prischery:

http://forum.chronom...idla/?p=2098155

Typický PRIMitiv, a proto mi dělají upřímnou radost Ladičky, Orlíky, Spartaky, 97-čky, 96-ky, Diplomaty,Eleganty, Traktory, všemožné Sporty, Bauhausy, Hindy, Linee a dalších několik kusů všemožné havěti, jako třeba Piaget, Rolex, Panerai, Omega, či Perrelet .....

#4 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 5 485 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha-venkov
  • Fanoušek značky:Omega, RLX, Vulcain, GP, Blancpain, JLC, automatony J:D a AG.

Publikováno 8.červenec.2018 - 07:05

Velkou výhodou externího hostingu je, že jej časem může provozovatel zpoplatnit nebo zrušit a ve všech příspěvcích tady pak budeš mít místo fotek šedivé obdélníčky s nějakým vtipným nápisem. Obzvlášť to čtenáři ocení v sekcích Recenze a Fotogalerie.

#5 Honza.manta

Honza.manta

Chronopacient

• Member_50
  • 16 715 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 8.červenec.2018 - 07:36

Teď jsem nějak nepochopil, co tím básník míní.

Prim sport automat - a co je víc?
Tajemství úspěchu je slušnost a upřímnost.

Jakmile se jich zbavíte – dosáhnete všeho.

Email: Honza.mantazavináčseznam.cz

#6 Dokusan

Dokusan

Megazávislák

• Member_50
  • 2 970 příspěvků(y)
  • Bydlí:Olomouc
  • Fanoušek značky:Chr.Ward, Sinn, Vostok

Publikováno 8.červenec.2018 - 07:53

Jj, to se přesně stalo ve Ward fóru, kdy tam zmizely téměř všechny fotky
Per ardua ad Astra
mdokoupil@email.cz

#7 Bert

Bert

Megazávislák

• Root Admin
  • 4 598 příspěvků(y)

Publikováno 8.červenec.2018 - 07:59

Velkou výhodou externího hostingu je, že jej časem může provozovatel zpoplatnit nebo zrušit a ve všech příspěvcích tady pak budeš mít místo fotek šedivé obdélníčky s nějakým vtipným nápisem. Obzvlášť to čtenáři ocení v sekcích Recenze a Fotogalerie.

Teď jsem nějak nepochopil, co tím básník míní.

Jj, to se přesně stalo ve Ward fóru, kdy tam zmizely téměř všechny fotky

V kontextu citovanýh příspěvků bych poprosil ctěné pisatele, aby nezaměňovali provozovatele hostingového serveru a provozovatele Chronomagu :-) Honzova otázka, a následný Dokusanův příspěvek mohou v nováčkovi vyvolat dojem, že to provede Chronomag. Zvláště pak, když se Dokusan odkazuje přímo na Ward forum, a nikoli na toho hostera.

Já to vidím takto: Martar to napsal skoro dobře, Manťák je po ránu ospalej, a Dokusan mi dluží nějakej hanáckej škopek .... :cheers:

Typický PRIMitiv, a proto mi dělají upřímnou radost Ladičky, Orlíky, Spartaky, 97-čky, 96-ky, Diplomaty,Eleganty, Traktory, všemožné Sporty, Bauhausy, Hindy, Linee a dalších několik kusů všemožné havěti, jako třeba Piaget, Rolex, Panerai, Omega, či Perrelet .....

#8 Honza.manta

Honza.manta

Chronopacient

• Member_50
  • 16 715 příspěvků(y)

Publikováno 8.červenec.2018 - 08:05

Já nejsem ospalej, já jsem zvědavej. To se jedná o ten tapashit? Já to nepoužívám, tak nevím.

#9 ragu

ragu

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 8.červenec.2018 - 08:13

Já nejsem ospalej, já jsem zvědavej. To se jedná o ten tapashit? Já to nepoužívám, tak nevím.

Ne, například imageshack a podobný služby, kam nahraješ fotky a sdílíš jen link. Nějakou dobu to může bejt fee služba, pak to zpoplatní a když nevysolíš prachy, tvoje obrázky zmizí. Na fórech se to pak typicky zobrazuje jako šedej čtvereček místo fotky.

Tento příspěvek byl upraven od ragu: 8.červenec.2018 - 08:14

#10 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 5 485 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha-venkov
  • Fanoušek značky:Omega, RLX, Vulcain, GP, Blancpain, JLC, automatony J:D a AG.

Publikováno 8.červenec.2018 - 08:20

:) tak pro ranní ospalce znovu a bez ironie: externí hosting nezaručuje, že se budou fotky u příspěvku zobrazovat i v budoucnosti. Když už člověk obětuje energii a čas na sesmolení příspěvku, je škoda, aby vložením fotek mimo chronomag riskoval budoucí znehodnocení informace, o kterou se chtěl podělit. Přesto musí mít externí hosting nějakou velkou výhodu, o které nevím, vzhledem k tomu, jak moc je rozšířen i tady mezi členy. Možná plnou či jednodušší kontrolu nad vlastním obrazovým materiálem a snazší možnost fotky smazat. Nebo šetří prostor na chronomag serveru. Nevím.
Oproti tomu fotky nahrané přímo na fórum pravděpodobně vydrží tak dlouho, jako forum samotné. Už se sice stalo, že také zmizely (při migraci fóra), ale předpokládám, že v současné době už s tím root admin počítá a je schopen to případně vyřešit.

#11 farkyostrava

farkyostrava

chronoholic

• Member_50
  • 2 244 příspěvků(y)
  • Bydlí:!!!

Publikováno 8.červenec.2018 - 08:39

nepouzivam tapatalk fotky z mobilu rovnou v mobilu upravim pres Photo Editor (appka) a pak nahraju tady. kdyby to teda nekomu pomohlo.

moje hodnocení
bylo:

Seiko: 5 SNZH65, monstra 1 black, monstra 2 vampir, monstrtuny SRP637 2x, 5 SRP481 sněženky 2x, sdgm003 grand coctail 2x, darth tunySBBN 013, SPB015 ananty katany,MM 300 2x, MM 600, emperor tuna SBDX011 MM 1000, SRP 653 Special limited,

NeSeiko: Omega SMP modré bondovky 2x, Omega SMP černé bondovky, PO 45, DOXA 5000 orange, DOXA 5000 blue, Crepas Cayman 3000 2x, Alpina Yacht Timer Tactitical planner, Revue Thommen Diver, Deep Blue Pro Aqua 1500 black, Steinhart Aviation Chrono, Casio Gshock Rangemany 2x, Cititizen Orca, Citizen Ecozilla 2x, Buran Sibir LE, Dormex DS 2000 GMT 2x <p>

#12 Honza.manta

Honza.manta

Chronopacient

• Member_50
  • 16 715 příspěvků(y)

Publikováno 8.červenec.2018 - 08:49

Tak už chápu. Tyhle služby nepoužívám, nepoužívám ani cloud na zálohování. Jsem malinko paranoidní. Vše mám v kompu a peru to rovnou sem.

#13 colommbo

colommbo

Megazávislák

• Member_50
  • 1 470 příspěvků(y)
  • Bydlí:v úrodném Polabí
  • Fanoušek značky:Omega - nejen na zápěstí, i na čtyřech kolech
    a taky původní Primky

Publikováno 8.červenec.2018 - 09:07

V martarově příspěvku byla ironie zřejmá velmi, to jen někteří návštěvníci nebyli ještě sdostatek probuzeni. Ale to neva. :) 

#14 PrimFanatic

PrimFanatic

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 96 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:SLUŠNOST

Publikováno 8.červenec.2018 - 09:29

a josef777 už naprosto jasno

Seiko 5 | Tissot Ballade | Tissot PRS 516 | Orient Sports | Ernest Borel - vintage | Tissot Veloci-T | Glycine Lagunare | Invicta Pro Diver | Omega Speedmaster | Edox Les Vauberts |

reference: http://forum.chronom...?hl=primfanatic

#15 Dokusan

Dokusan

Megazávislák

• Member_50
  • 2 970 příspěvků(y)
  • Bydlí:Olomouc
  • Fanoušek značky:Chr.Ward, Sinn, Vostok

Publikováno 8.červenec.2018 - 10:12

Tak nějaký ten skopek klidně bude. Jen jsem reagoval na ten Imgur. Jinak to Ward fórum je o několik levlu níž než Chronomag, a to v mnoha ohledech. Jedním z nich je fakt, že se tam fotky nedají nijak nahrát, pouze použít externí hosting.
Takže tak.
Per ardua ad Astra
mdokoupil@email.cz

#16 zceyee

zceyee

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 389 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:D-FENS

Publikováno 8.červenec.2018 - 10:32

Přesto musí mít externí hosting nějakou velkou výhodu, o které nevím, vzhledem k tomu, jak moc je rozšířen i tady mezi členy. Možná plnou či jednodušší kontrolu nad vlastním obrazovým materiálem a snazší možnost fotky smazat.

Přesně tak, mě třeba neskutečně štve, že si tu po 15ti minutách nemohu ani upravit příspěvek, to aby se sem pak bál chodit člověk pod vlivem. Takhle si ty fotky mohu smazat (jak když nalinkuju img na instagramu) kdykoliv. A že imgur používám už neskutečně dlouho, zatímco ostatní hostingy skončily, imgur snad jako jediný drží, neexistuje žádná max. velikost jednoho souboru 2MB a podobně. Je to prostě pohodlnější.

Dejte mi neomezenou kontrolu nad vlastními příspěvky (tedy možnost je za střízliva upravovat) a klidně budu využívat chmg hosting.

a-patheia

#17 Frantik

Frantik

vrchni prudic

• Member_50
  • 13 835 příspěvků(y)

Publikováno 8.červenec.2018 - 10:49

Kup si forum a měj si neomezenou kontrolu nad cim chceš. Jinak holt soupej nohama a nedělej chytráčka :-)

#18 tico1

tico1

Baterky!

• Member_50
  • 602 příspěvků(y)
  • Bydlí:BA
  • Fanoušek značky:Seiko

Publikováno 8.červenec.2018 - 10:50

Fotky/súbory uploadnuté priamo cez fórum sa dajú mazať kedykoľvek (Mé nastavení > Spravovat přílohy).

UTeohPK.jpg      Jg7xO3A.jpg

#19 Honza.manta

Honza.manta

Chronopacient

• Member_50
  • 16 715 příspěvků(y)

Publikováno 8.červenec.2018 - 10:52

Kup si forum a měj si neomezenou kontrolu nad cim chceš. Jinak holt soupej nohama a nedělej chytráčka :-)

Jsem jen na tel, tak.nemohu dát kopu smíchu.:-D

#20 Bert

Bert

Megazávislák

• Root Admin
  • 4 598 příspěvků(y)

Publikováno 8.červenec.2018 - 10:53

ZCEYEE: Myslim, že časově neomezená možnost zpětné editace je cesta do pekla. Někdo Ti odpoví na variantu prispevku A, Ty to zmenis na B, a debata je v pitchi.
Pokud jsi ožralý, tak sem nelez ..... :-)