Přejít na obsah

Základní kurz hodinařiny


Bert

Doporučené příspěvky

 

Taky bych byl pro hromadnou objednavku. Vcetne treba toho naradi. Sice doma nejake mam, ale to je takove made in China a obcas je ke vzteku ho pouzivat. Klidne bych si priplatil za neco v lepsi kvalite.

Asi to tak pojmu, dejte tomu pánové chvíli čas, to v termínu zvládneme.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 99
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dopisuji se na seznam náhradníků :)

1. Obsazeno

2. Obsazeno

3. Obsazeno

4. Obsazeno

5. Piplí­k

6. HondzaX

7. JoyStick

8. monkey78

9. Nowis

10. LibiZ

11. AndyAaron

12. zelez

 

Přátelé, jsem upřímně potěšen Vaším zájmem. Prosím, klidně se piště dál, protože je možné, že někteří kolegové na poslední chvíli nebudou moci, nebo ještě třeba něco vymyslím :-)

 

13. davok

14.

15.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já též :-)

 

1. Obsazeno

2. Obsazeno

3. Obsazeno

4. Obsazeno

5. Piplí­k

6. HondzaX

7. JoyStick

8. monkey78

9. Nowis

10. LibiZ

11. AndyAaron

12. zelez

 

Přátelé, jsem upřímně potěšen Vaším zájmem. Prosím, klidně se piště dál, protože je možné, že někteří kolegové na poslední chvíli nebudou moci, nebo ještě třeba něco vymyslím :-)

 

13. davok

14. Jirka19

15.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice se mi to teď moc nehodí, nezbytnosti zde uvedené asi budu složitě shánět, ale ono to nějak dopadne. Jako náhradník se napsat můžu.

 

 

1. Obsazeno

 

2. Obsazeno

 

3. Obsazeno

 

4. Obsazeno

 

5. Piplí­k

 

6. HondzaX

 

7. JoyStick

 

8. monkey78

 

9. Nowis

 

10. LibiZ

 

11. AndyAaron

 

12. zelez

 

 

 

Přátelé, jsem upřímně potěšen Vaším zájmem. Prosím, klidně se piště dál, protože je možné, že někteří kolegové na poslední chvíli nebudou moci, nebo ještě třeba něco vymyslím :-)

 

 

 

13. davok

 

14. Jirka19

 

15. Wanderer

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby se nějak hromadně nakupovalo nářadí a ty strojky, bylo by možné abych se přidal k objednávce i kdyby se na mě nedostalo místo v kurzu? Všiml jsem si pozdě a tudíž jsem pouze náhradník, ale o vybavení a strojky bych zájem měl tak jako tak :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je skvělý nápad ! S dovolením se taktéž zapíši mezi náhradníky / čekatele. :)

 

 

1. Obsazeno

2. Obsazeno

3. Obsazeno

4. Obsazeno

5. Piplí­k

6. HondzaX

7. JoyStick

8. monkey78

9. Nowis

10. LibiZ

11. AndyAaron

12. zelez



Přátelé, jsem upřímně potěšen Vaším zájmem. Prosím, klidně se piště dál, protože je možné, že někteří kolegové na poslední chvíli nebudou moci, nebo ještě třeba něco vymyslím :-)



13. davok

14. Jirka19

15. Wanderer 

 

16. miklo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Též se přidávám mezi případné náhradníky :) 

 

 

1. Obsazeno

 

2. Obsazeno

 

3. Obsazeno

 

4. Obsazeno

 

5. Piplí­k

 

6. HondzaX

 

7. JoyStick

 

8. monkey78

 

9. Nowis

 

10. LibiZ

 

11. AndyAaron

 

12. zelez

 

 

 

Přátelé, jsem upřímně potěšen Vaším zájmem. Prosím, klidně se piště dál, protože je možné, že někteří kolegové na poslední chvíli nebudou moci, nebo ještě třeba něco vymyslím :-)

 

 

 

13. davok

 

14. Jirka19

 

15. Wanderer 

 

16. miklo

 

17. czechwatchguy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Též se přidávám mezi případné náhradníky  :)

 

 

1. Obsazeno

 

2. Obsazeno

 

3. Obsazeno

 

4. Obsazeno

 

5. Piplí­k

 

6. HondzaX

 

7. JoyStick

 

8. monkey78

 

9. Nowis

 

10. LibiZ

 

11. AndyAaron

 

12. zelez

 

 

 

Přátelé, jsem upřímně potěšen Vaším zájmem. Prosím, klidně se piště dál, protože je možné, že někteří kolegové na poslední chvíli nebudou moci, nebo ještě třeba něco vymyslím :-)

 

 

 

13. davok

 

14. Jirka19

 

15. Wanderer 

 

16. miklo

 

17. czechwatchguy

 

18. ondrej80

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Přátelé, dle dohody přeposílám materiál od Jardy Tázlara, který Vám bude kurz lektorovat:

 

SEZNAM NÁŘADÍ PRO HODINÁŘSKÝ KURZ

 

Uvedené nářadí je pouhým zlomkem potřebného vybavení pro případnou budoucí opravářskou činnost, tak to prosím berte v úvahu.

 

* Hodinářské kladívko (protože, když Tě všechno ZRADILO, POMŮŽE KLADIVO) lepší ovšem bude malá palička s vyměnitelnými ?hříbky? (např. Al, Ms, UH)

* Pracovní, montážní pinzety číslo: 00 na velkou práci (budík), 2-3 montážní, 4 vlásková (Doporučuji investovat do kvality, ušetří to plno zlobení a rozčilování při vlastní práci. Buď nerezové nebo ideální Fontax-taxal, tyto jsou drahé, avšak SUPER !!!)

* Kleště: ploché, štípací, kulaté

* Sada hodinářských šroubováčků: 80, 100, 160, 200, 250, 300 (doporučuji také kvalitu s možností vyměnitelných hrotů / NE ČÍNU!!!)

* ?vozík? na broušení šroubováčků se šroubovým upevňováním

* Pracovní lupy: 3x zvětšení, 6x zvětšení

* Otevírače hodinkových pouzder: 1) speciální nůž 2) klíč na závitová víka (doporučuji 3 bodový s vyměnitelnými hroty nebo 2 bodový ? kvalitní!!!)

* Variabilní držák pouzder hodinek do svěráku

* Vystěžejkovač - také doporučuji kvalitní

* UH kostka + čakany na úpravu kovových náramků

* Hodinářské svěrky + základní sada výstružníků

* Sada jehlových pilníků

* Leštící pilník

* Čistící kartáčky a štětce

* Dóza se zabroušeným hrdlem na čistící benzín (tzv. benzínka)

* Mazáčky (sada)

* Olejničky (sada)

* Hodinářské oleje (stačí malé lahvičky, 1x pro větší stroje-budíky a 1x pro náramkové hodinky)

* Podstavečky sesazovací ? pracovní

* Čistící hmotu ? RODIGO

* Svazek brslenů nebo alternativních špejlí

* Organizér na nářadí

* Organizér na demontované strojky ( na drobné díly se velmi dobře osvědčily krabičky z UH s průhledným vrchem například z řezných plátků soustružnických nožů nebo organizéry rybářských, případně šicích potřeb)

 

Pokud Vás koníček hodinařiny pohltí, tak do nářadí budete muset investovat patrně hodně peněz. Pro začátek bude toto určitě stačit. Některé specialitky budu mít na kursech k dispozici a budete se moci rozhodnout, zda si takové nářadí také pořídíte.

Zajímavé možnosti budou patrně i na výstavě HODINY A KLENOTY v Praze 13.-15.9.2018

 

 

POZNÁMKA: začal jsem jednat s Mavexem, jestli by to byl schopen v nějakém rozumném počtu kusů a ceně dodat v případě zájmu "na klíč". Budu Vás informovat o výsledku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Berte,

 

bohužel u mě došlo ke změně a v uvedených termínech to podle všeho nedám... Což mě hodně štve, těšil jsem se :((

Tak píšu hned jak to jde a doufám, že tím udělám radost někomu z náhradníků - např. davokovi (rovnou mu posílám info přes SZ).

 

Určitě budu rád za další termíny - třeba na přelomu roku?  :)

Přeju vydařený kurz!

 

Update pořadí:

 

1. Obsazeno

2. Obsazeno

3. Obsazeno

4. Obsazeno

5. Piplí­k

6. HondzaX

7. JoyStick

8. monkey78

9. Nowis

10. AndyAaron

11. zelez

12. davok

 

Náhradníci

13. Jirka19

14. Wanderer 

15. miklo

16. czechwatchguy

17. ondrej80

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


×
×
  • Vytvořit...