Přejít na obsah

Fotka
* * * * * 1 Hlasů

Jaké Vulcainy máte na ruce

Cricket Vulcanograph President Nautical

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
54 odpovědí na toto téma

#41 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 6 054 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha-venkov

Publikováno 15.říjen.2018 - 17:40

- A sériový cislo je upravený pro naše pobavení? :)

Jak se Ti nosí ta spona? Já - zhýčkán na řemenech nizoučkýma Omega překlápěčkama - maličko bojuju s její výškou, ale je to asi jen o zvyku.

#42 sery.vlk

sery.vlk

Megazávislák

• Member_50
  • 1 659 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha - Jablonec

Publikováno 15.říjen.2018 - 18:25

Spona je OK, pořizovaná dodatečně... Hodinky jsem totiž koupil na náramku, na němž je nenosím...

#43 warann

warann

Guest

• Member_50
  • 3 724 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 16.říjen.2018 - 12:50

Ahoj, už dlouho sem dlužím příspěvek:

Vulcain Classic 1951, ref. 100.101.001, průměr 39 mm, tloušťka decentních 11,6 mm. Osazeno V-10. Předpokládaná výroba někdy 2000 - 2005. Na pštrosovi od Ondry Šímy.

attachicon.gifvulcain1.jpg

attachicon.gifvulcain2.jpg

Edit: katalogový průměr 38 mm, těch 39 mm je šuplerou.

Supr, ani jsem nevěděl, že tu někdo 39 mm má. Prosím tě, tenhle model co máš, se od stávající řady 50s Presidents’ Special 39 mm liší v tom, co je vidět na prvý pohled ..... no a teď jsem chtěl vypsat, čeho jsem si stihl všimnout a teprve přitom jsem si uvědomil poměrně rozsáhlých rozdílů i ve stávající řadě např. zde: http://www.vulcain-w...mm/100153.289LF

a

zde: http://www.vulcain-w...9mm/100153.296L

Každopádně ručky už mají na rozdíl od tebe bez lumi. Jo a ten safír co nějak naznačoval Martar, jeho tvar se měnil? No, sorry za zmatenej příspěvek, každopádně bych je rád někdy vyzkoušel.

Tento příspěvek byl upraven od warann: 16.říjen.2018 - 12:51

#44 sery.vlk

sery.vlk

Megazávislák

• Member_50
  • 1 659 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha - Jablonec

Publikováno 16.říjen.2018 - 21:16

Errata: byly zde nějaké diskuse, hodinky jsem pečlivě přeměřil, průměr 38,0 mm (info na webu jsou správně, že), tloušťka 11,8 mm, lug-to-lug 46,8 mm. Hmotnost 80 g. Řemen 20 mm na 18 mm.

#45 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 6 054 příspěvků(y)

Publikováno 16.říjen.2018 - 21:35

Já než jsem si pořidil plastovou šupleru, tak jsem měl taky všechny hodinky větší o milimetr (oblepil jsem vždycky ocelové celisti šuplery tak, aby se hodinkám určitě nkc nestalo :D

Jinak k dotazu waranna: aktuální modelová řada President má jiné pouzdro, sklo, lunetu, nožky, dýnko i velikost. A lumi na ručkách a na některých cifrech chybí. Zkratka - jiný hodinky. Doporučuju zadat si do google obrázků referenci vlkovo Vulcainů 100101.001 a kouknout na obrázky, hlavně na profil hodinek. Podle mne jsou dokonalé. V tomhle pouzdru se dělaly i s jinymi cifry. Je to uplný začátek produkce v novodobé historii Vulcainu, poté co byl oživen diky Production et marketing Horologer.

#46 Wayt2J

Wayt2J

Začátečník

• Members
  • 18 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Jaeger-LeCoultre, Vulcain, Omega

Publikováno 19.říjen.2018 - 15:35

Ahoj všem,

Přikládám oblekové foto Cricketu (160151.326L)

Přiložený soubor (y)

#47 MíraMíra

MíraMíra

Megazávislák

• Member_50
  • 2 829 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno
  • Fanoušek značky:Všeho s Mírou :)

Publikováno 19.říjen.2018 - 18:40

Moc pěkný.

#48 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 6 054 příspěvků(y)

Publikováno 19.říjen.2018 - 20:31

Díky moc za fotku, to mě zajímalo, jaký budou s košilí a sakem. Pěkný, pěkný!

Teď už zbývá (až budeš mít někdy chuť) nafotit hodinky na denním světle (kvůli té krasné modré na cifru) a pak taky z boku, aby byl vidět profil hodinek a vypouklé sklíčko (pro waranna) :)

#49 warann

warann

Guest

• Member_50
  • 3 724 příspěvků(y)

Publikováno 26.říjen.2018 - 22:33

Ještě jednou vřele diky kolegovi za předváděcku i příjemný pokec.

Přiložený soubor (y)

#50 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 6 054 příspěvků(y)

Publikováno 27.říjen.2018 - 06:50

Já bych tě hnal, kdybys mi takhle ošoupával tu parádní sponu o dubovej stůl.... :D :D

Velikostně dobrý, ne? Nebo subjektivně vypadaj kvůli světlýmu cifru už moc velký?

Tento příspěvek byl upraven od martar: 27.říjen.2018 - 06:52

#51 warann

warann

Guest

• Member_50
  • 3 724 příspěvků(y)

Publikováno 27.říjen.2018 - 09:47

Já bych tě hnal, kdybys mi takhle ošoupával tu parádní sponu o dubovej stůl.... :D :D

Velikostně dobrý, ne? Nebo subjektivně vypadaj kvůli světlýmu cifru už moc velký?

To jsi mě pobavil. Slušně jsem se totiž optal co s nima můžu a nemůžu. No a pak samozřejmě, resp. celkem logicky v daným kontextu, přišla řeč na Tebe. No a dál už radši nic .......... :lol2:.

Jinak pocitově dobrý, mám jen pár rychlocvaků z mobilu, přidám ještě něco, ale bude to přibližně to samý jako včera. Sedí pěkně, budíček je naprosto skvělej.

Edit: na těch fotkách, je vidět, že i když mám hodinky poočtočený trochu dozadu, tak celková velikost je v pohodě, a to i na mým párátku.

Přiložený soubor (y)

Tento příspěvek byl upraven od warann: 27.říjen.2018 - 09:56

#52 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 6 054 příspěvků(y)

Publikováno 27.říjen.2018 - 11:03

To jsi mě pobavil. Slušně jsem se totiž optal co s nima můžu a nemůžu. No a pak samozřejmě, resp. celkem logicky v daným kontextu, přišla řeč na Tebe. No a dál už radši nic .......... :lol2:.

Tak jako já o sobě vím, že jsem magor; to nemusíš tak diplomaticky :D Konkrétně srandička se sponou a tvrdým dřevěným hospodským stolem je ale takovej interní chronomagorskej fórek - myslel jsem, ze to znáš - zkus se přiležitostně zeptat Maxela :)

--------------------------

Ja mám přezuto na světlýho gatora, ale popravdě, většinu zimy nosím moony a ostatní hodinky jen vzácně, když se mi po nich zasteskne.

Přiložený soubor  20181027_114909-1a.jpg   325,58K   11 Počet stažení

#53 eloga

eloga

Megazávislák

• Member_50
  • 2 567 příspěvků(y)
  • Bydlí:Za vodou
  • Fanoušek značky:Seiko, Japan Made First.

Publikováno 6.listopad.2018 - 17:58

Bert  

moc se mi  líbila recenze na Vulcainy od martara. Nešlo by tuto značku vypíchnout do samostatnosti v rámci švýcarské sekce?   Považoval bych to pro Chronomag za větší přínos než všelijaké hádanice o primky nebo prodeje přes FB.

Za přízeň pro značku Vulcain a dobrou náladu s nimi velice děkuji.   :notworthy:   :notworthy:

Tento příspěvek byl upraven od eloga: 6.listopad.2018 - 17:59

***  ALL YOU NEED IS SEIKO ***

#54 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 6 054 příspěvků(y)

Publikováno 25.prosinec.2018 - 15:09

Na sváteční dny hodinky, který v zimě nosím opravdu jen svátečně...

Přiložený soubor  vulcain vanoce3.jpg   113,54K   14 Počet stažení

#55 Kid_A

Kid_A

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 11 379 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 9.leden.2019 - 12:09

Krasny Martine!

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Cricket, Vulcanograph, President, Nautical