Přejít na obsah

Jaké Vulcainy máte na ruce


martar

Doporučené příspěvky

Ahoj, připojuji svou chválu:

 

Vulcain - Cricket President

 

160151.326L

 

Movement: Cricket Calibre V-11

 

Functions: hour, minute, centre seconds, 20-second alarm lasting, date window

 

Case: steel, 42 mm in diameter, sapphire caseback

 

Water Resistance: 5 ATM

 

Strap/Bracelet: alligator leather

 

 

post-12848-0-87661300-1533746318_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pecka! Krásně čistej design. A ty šípovitý indexy na čtvrtkách jsou fakt super, stejně jako "zadní" konec vteřinovky. Těším se na nějaký fotky s kosilí a sakem... až přestane to vedro teda :)

 

Přidám jednu mobilovku ze včerejška...

 

post-30813-0-94140100-1533758710.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak trošku jo, ale jak vidíš, už se rozrůstáme :)

 

Mné přijde, že není nedoceněnej (obvykle sklízí uznání a pochvaly), jen 1) značku nekupují masy, protože to není Omega nebo Rolex a znají ji jen fajnšmekři 2) ... a protože se nenakupuje masově, a navíc občas bývá "v akci" za výrazně nižší cenu, hodně lidí se (oprávněně) bojí poklesu ceny nebo dlouhého prodeje. Podobně je na tom třeba Girard Perregaux a dalši skvělé menší značky s historií. Podle mne jsou to hodinky pro někoho, kdo si je kupuje čistě pro svou radost a neřeší resale value.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pravda, já nejsem sběratel, ale značka mně nadchla. Jsou to moje první ?pořádné? hodinky a je mi v podstatě jedno, jakou mají prodejní hodnotu. Vybral jsem si je jako dárek k 30ce, takže je prodávat určitě nebudu. A tím, že nejsou tolik známé u mě stoupají na hodnotě, protože je malá pravděpodobnost, že potkám někoho, kdo bude mít stejné hodinky jako já. Samá pozitiva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Paráda :) já jsem spíš na sixties než na seventies, ale je fakt, že i Cricket Nautical Seventies jsou v nové retroedici povedené ve všech barevných variantách (oranžové, modré i zelené). Zajímavým detailem je výrazně vypouklé silnostěnné hesalitové sklíčko, perfektní provedení korunek a radiálního brusu pouzdra a taky tvar vteřinovky, kterému soukromě říkám "teploměr" :)

 

Tyhle konkrétní jsou Jakube nové nebo vintage? Nějak tam nevidím ten brus na pouzdru.

 

Pěkná recenze třeba tady: http://watchesbysjx.com/2014/03/hands-on-with-the-vulcain-nautical-seventies-limited-edition-cricket-alarm-for-divers-with-live-photos-and-pricing.html

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte vkus, pane McStinger :)

 

----------------

 

Tyhle jsou taky moc fajn. Vulcain Nautical Trophy, luneta není hladká, ale s jehlánky Clou de Paris, a na dýnku závodní jachta.

 

post-30813-0-37682900-1536531318.jpg

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj, už dlouho sem dlužím příspěvek:

 

Vulcain Classic 1951, ref. 100.101.001, průměr 39 mm, tloušťka decentních 11,6 mm. Osazeno V-10. Předpokládaná výroba někdy 2000 - 2005. Na pštrosovi od Ondry Šímy.

 

post-5001-0-66591300-1539612617_thumb.jpg

 

post-5001-0-75904100-1539612627_thumb.jpg

 

Edit: katalogový průměr 38 mm, těch 39 mm je šuplerou.

Upraveno uživatelem sery.vlk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...