Přejít na obsah

Oprava kapesních krásek


plinha

Doporučené příspěvky

       Musím poděkovat touto cestou Jiřímu9 a zároveň se také maličko pochlubit. Vím, že tyto hodinky nepatří ani k hodinářskému majsterštyku, a ani nejsou nikterak jiným způsobem vzácné. Zachránil jsem je kvůli ruční rytině na zadním víčku. Jelikož sám jsem amatérský příležitostný řezbář, velmi mě kdysi zaujal vrak těchto hodinek. Nechodily, měly však snahu se trošku rozeběhnout a hned jim došel dech. Neměly rámeček se sklíčkem a původní majitel  je chtěl vyhodit do popelnice. Dostal jsem je k jiným kapesním hodinkám, které jsem si od něj koupil (ty mi ale nějaký dobrák ukradl při stěhování, což zamrzí) Hodinky jsem dával dohromady asi deset let, chvíli ležely v šuplíku, pak je hodinář na Stochově rozchodil, nebyl však dlouho schopen sehnat rámeček. Když se mu to asi po dvou letech a mnoha mých dotazech povedlo, nevešlo se sklo. K tomu mi pomohl právě Jiří9, za což mu i touto cestou moc děkuju a tímto ho všem doporučuju. Neměl to se mnou lehké, když jsem se s ním dohodl na poslání hodinek, vše se protáhlo kvůli nemoci syna.

       Tak tedy, hodinky mají úžasnou rytinku, která je ale už lety používání značně ošoupaná, pro mě má ale o to větší kouzlo. Úplně vidím toho člověka, který plášť více než před sto lety ryl. Zůstala na něj úžasná památka, která teď opět vesele tiká a bude mě tak jako mé dědovy Omegy doprovázet při slavnostnějších příležitostech (na ty skutečně slavnostní  mám právě ty dědovy Omegy). Petr

post-2970-0-95679900-1532421748_thumb.jpg

post-2970-0-17130700-1532421757_thumb.jpg

post-2970-0-35063700-1532421765_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...