Přejít na obsah

Fotka
* * - - - 1 Hlasů

Výměna safíru hodinek Chopard

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#1 Lookyn

Lookyn

Začátečník

• Members
  • 15 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž

Publikováno 27.červenec.2018 - 18:31

Dobrý den,

podařilo se mi koupit hodinky Chopard Gran Turismo XL. Jsou funkční, mají jedinou vadu na kráse a tou je prasklé celé čelní sklíčko.

U Dušáka v Praze hodinář říkal, že jsou nejspíš pravé, ale že servis oni nedělají, že to posílají do Vídně, což je dle jeho slov 2 500,- Kč za dopravu a pak se čeká na kalkulaci z oficiálního servisu.

Sklo je safírové s "lupou" nad datumovkou, vodotěsnost je na hodinkách napsaná 100m.

Dokázali byste mi doporučit nějakého hodináře / hodinářství, kde by jej dokázali vyměnit za stejné sklo nebo je jediná šance přes Dušáka a nejspíš oficiální servis v zahraničí?

Velice děkuji za všechny odpovědi.

Přiložený soubor  IMG-20180724-WA0000.jpeg   104,92K   66 Počet stažení

#2 jacob

jacob

Nezávislák

• Member_50
  • 3 409 příspěvků(y)

Publikováno 27.červenec.2018 - 18:34

Ahoj, umíme to sklo dodat. Cenu nyní nechci odhadovat, musíme na něj u dodavatele udělat poptávku. Když budeš mít zájem, pošli SZ.

If You Wanna Make the World a Better Place, Take a Look at Yourself and Then Make a Change.

http://facebook.com/prazskehodinarstvi

http://prazskehodinarstvi.cz

#3 T1000

T1000

Megazávislák

• Member_50
  • 1 291 příspěvků(y)
  • Bydlí:Uherské Hradiště

Publikováno 27.červenec.2018 - 19:51

Ahoj, mohl bys prosím ještě vyfotit hodinky zezadu?  Jen z důvodu, aby byla vyloučena možnost, že se jedná o repliku. Ať zbytečně nezadřeš sebe, nebo lidi kolem. Číňan má totiž MM zmáknuté vcelku slušně. Dík. 

Breitling_podpis.jpg?ver=0 seikonew-reduced_1.jpg?ver=0 UHF.jpg?ver=0 heroic18-logo.jpg?ver=0

#4 Zmizík

Zmizík

Princ Chronoslav

• Member_50
  • 5 405 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Žena
  • Bydlí:Hradec Králové

Publikováno 27.červenec.2018 - 20:09

Je to haluz. A rozpoznal sem to z příběhu - sice krátkej ale stačí. :D :D :D

Tento příspěvek byl upraven od Zmizík: 27.červenec.2018 - 20:11

Milisi, Roman I. vás rekomandoval jako ohromného pitomce a myslím, že se nemýlil.

#5 shag

shag

H

• Member_50
  • 2 764 příspěvků(y)

Publikováno 27.červenec.2018 - 21:10

Ze z pribehu :clap:

Vložený obrázek
"Jednou to bylo vo chlup. Ten chlap se jmenoval Homer, vazba přes dva metry, pracky jak lopaty, ten když na vás kouk, tak jste zalez. A vlasů měl - no nejmíň na tři paruky!"

#6 spineshank

spineshank

ZeЯo

• Member_50
  • 10 953 příspěvků(y)
  • Bydlí:kósek od Brna

Publikováno 27.červenec.2018 - 21:45

Jen pro informaci, za kolik se ti je podařilo koupit?

Oris-Logo.jpg   Liteville_logo.gif

#7 valjoux

valjoux

Závislák

• Member_50
  • 653 příspěvků(y)
  • Bydlí:Jablonec

Publikováno 28.červenec.2018 - 08:10

Popravdě jsem zatím taky nedostal do ruky prasknutý safír vždy byl vysypaný . Zato křemík takto praskne a tyto hodinky jsou na safíru. 

petrzelahodinar@seznam.cz

777 789 592

#8 Lookyn

Lookyn

Začátečník

• Members
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 28.červenec.2018 - 11:48

T1000 : posílám vícero fotek zezadu, tak jsem zvědav na názor, jestli jsou to fejky nebo jsou pravé  :eek:

Přiložený soubor  IMG_20180728_121347.jpg   157,27K   34 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_20180728_121446.jpg   166,54K   35 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_20180728_121650.jpg   130,34K   32 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_20180728_121924.jpg   132,93K   31 Počet stažení

Zmizík : asi mám nějaké zkreslené informace o tom, co znamená slovo haluz a v jaké souvislosti se používá... chcete tím říct, že se jedná o repliky?

spineshank : vzhledem k tomu, že tu nechci na základě zveřejněné částky rozpoutat peklo ohledně toho, zda jsou pravé nebo fejky, tak pokud vás to zajímá, tak prosím do SZ

každopádně pokud někdo z fotek pozná, že se jedná o fejk nebo originál, tak prosím pište  :unsure:

#9 ramon

ramon

Megazávislák

• Member_50
  • 1 268 příspěvků(y)

Publikováno 28.červenec.2018 - 14:39

Nevím jak místní znalci, co měli jasno na první pohled, já  na nich teda nic divného nevidím. Ale těžko říct, když to s jistotou nepozná ani Dušák :)

#10 jacob

jacob

Nezávislák

• Member_50
  • 3 409 příspěvků(y)

Publikováno 28.červenec.2018 - 17:22

Z fotek to nikdy není na 100%, ale za mě ok. Stroj má kameny tam kde mají být, dýnko je signované tak jak má být. Pokud je to fake, já bych na Ebay přihodil :-).

If You Wanna Make the World a Better Place, Take a Look at Yourself and Then Make a Change.

http://facebook.com/prazskehodinarstvi

http://prazskehodinarstvi.cz

#11 Lookyn

Lookyn

Začátečník

• Members
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 28.červenec.2018 - 17:28

Děkuji ramonovi a jacobovi za jejich názory  :cool02:  zatím mě to jen utvrzuje, že by to měl být originál.

I já sám jsem prolezl na netu všechny možný fotky a porovnával každý detail co mi zrovna padl do oka a vše vypadá stejně jako u originálu  :cigar:

Určitě ocením i další názory a pokud by to k něčemu bylo, tak můžu zkusit nafotit lépe ciferník, pásek...  :camera:

#12 T1000

T1000

Megazávislák

• Member_50
  • 1 291 příspěvků(y)
  • Bydlí:Uherské Hradiště

Publikováno 28.červenec.2018 - 18:59

Ahoj. Dle mého se na fotkách nejspíše jedná o originál, font a hlavně hloubka gravírování dýnka se mi jeví shodná jako u originálu - což bývá hlavní markant.  Stroj se jeví taky cajk, ale je to vlastně Valgranges, takže by teoreticky malá možnost, že se jedná o repliku, mohla existovat. Do opravdu drahých fejků se totiž rvou origo swiss made stroje ( hlavně ETA ). Pokud jsou bez papírů, stejně ověřit u aut. dealera.  

Tento příspěvek byl upraven od T1000: 28.červenec.2018 - 19:01

Breitling_podpis.jpg?ver=0 seikonew-reduced_1.jpg?ver=0 UHF.jpg?ver=0 heroic18-logo.jpg?ver=0

#13 Axel

Axel

Závislák

• Member_50
  • 822 příspěvků(y)
  • Bydlí:Morava

Publikováno 29.červenec.2018 - 10:58

Ahoj kluci, asi budu trochu v opozici, hodne dela horsi kvalita fotek, ale.. Na prvni fotce bych rozhodne nerekl ze jsou hodinky s cenovkou pres kilo.. Pak prisla serie s dynkem. Ten prisernej napis pres cely pruhled je nalepka? Nebo ze by snad vyrobce ztratil soudnost a tahle dobrovolne dynko znicil..? Pokud jde o limitku, tak ocekavam tento udaj na okraji dynka, nikoliv nekde na pruhledu.. Podezrely se mi jevi rotor a take udaj o WR100m.. Melo by tam byt 50m, ale expert zadnej nejsem.. Kazdopadne Cinani se dramaticky zlepsili a fejky uz nejsou davno levnou zalezitosti.. Trosku budu riskovat, ale na me to dela dojem replik.. :) 

k prodeji OMEGA SMP 300m chrono 41,5mm .. http://forum.chronom...58000/?hl=omega   :flex:

#14 Zmizík

Zmizík

Princ Chronoslav

• Member_50
  • 5 405 příspěvků(y)

Publikováno 29.červenec.2018 - 11:08

Ahoj kluci, asi budu trochu v opozici, hodne dela horsi kvalita fotek, ale.. Na prvni fotce bych rozhodne nerekl ze jsou hodinky s cenovkou pres kilo.. Pak prisla serie s dynkem. Ten prisernej napis pres cely pruhled je nalepka? Nebo ze by snad vyrobce ztratil soudnost a tahle dobrovolne dynko znicil..? Pokud jde o limitku, tak ocekavam tento udaj na okraji dynka, nikoliv nekde na pruhledu.. Podezrely se mi jevi rotor a take udaj o WR100m.. Melo by tam byt 50m, ale expert zadnej nejsem.. Kazdopadne Cinani se dramaticky zlepsili a fejky uz nejsou davno levnou zalezitosti.. Trosku budu riskovat, ale na me to dela dojem replik.. :)

Nebudeš ani tak v opozici, jako spíš za blbce.

Milisi, Roman I. vás rekomandoval jako ohromného pitomce a myslím, že se nemýlil.

#15 Zmizík

Zmizík

Princ Chronoslav

• Member_50
  • 5 405 příspěvků(y)

Publikováno 29.červenec.2018 - 11:26

Jinak - tyhle hodinky by měly bejt titanový. Jsou titanový? To by třeba vysvětlovalo to, proč se ten safír nevysypal ale jen takhle divně prasknul - nevím.

Tento příspěvek byl upraven od Zmizík: 29.červenec.2018 - 11:33

#16 Lookyn

Lookyn

Začátečník

• Members
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 29.červenec.2018 - 12:19

T1000 : jsou bez papírů a z toho důvodu jsem je vzal k Dušákovi na ověření. Hodinář v servisní části mi k tomu řekl to, co jsem psal v prvním příspěvku. Nevím, kde jinde a jak lépe je nechat ověřit, než u Dušáka, když je autorizovaný prodejce.

Axel : ten příšernej nápis přes celý průhled není nálepka. Netuším, jakou technologií to dělají, ale při přejetí nehtem není nápis znát, takže zvenku to na sklo nijak dolepované určitě není. Co konkrétně je podezřelého na rotoru? 50m je na "standartní" edici těchto hodinek, když si najdeš tuhle limitku, tak 100m souhlasí, stejně jako vzhled rotoru.

Zmizík : asi úplně nechápu na kterou stranu se vlastně stavíte... z prvního příspěvku jsem si myslel, že je to podle vás jasná replika. Jestli jsou hodinky titanové? Nevím, jak poznat. Magnetem se mi je zkoušet přece jen nechce... Nějaký tip?

#17 Zmizík

Zmizík

Princ Chronoslav

• Member_50
  • 5 405 příspěvků(y)

Publikováno 29.červenec.2018 - 12:27

Ten můj první příspěvek byl jen takovej jako bonmot, vztahující se ke zdejší zkušenosti s podobnejma dotazama. Nevím jak to poznat - zvážit je jedině. Ocelový by mohly mít s tou gumou kolik? Tak 100, max. 120 gramů.. Titanový o dost lehčí.

Tento příspěvek byl upraven od Zmizík: 29.červenec.2018 - 12:28

#18 valjoux

valjoux

Závislák

• Member_50
  • 653 příspěvků(y)
  • Bydlí:Jablonec

Publikováno 29.červenec.2018 - 12:28

Titan je lehký, na kovovém náramku to je psaný zde ale není kovový náramek někdy to je psaný na sponě. Spíš bych  prohledal luxusní repliky a překontroloval čísla. Pokud se bude opakovat tak to je jasný. A pokud to bylo prodáno bez papírů a byla to čorka a dotyčný to nahlásil autorizovanému servisu.

petrzelahodinar@seznam.cz

777 789 592

#19 Axel

Axel

Závislák

• Member_50
  • 822 příspěvků(y)
  • Bydlí:Morava

Publikováno 29.červenec.2018 - 12:33

Nebudeš ani tak v opozici, jako spíš za blbce.

Hlavne ze ty budes kluk neomylnej..   :thumbsup_anim: Nejak tu tragedii uz preziju.. 

to Lookyn - mas pravdu, beru zpet, nemel jsem dohledanou primo tu limitku..Ted na to jeste znovu koukam, vsechno odpovida, takze gratuluji, spletl jsem se..  :angel:  :notworthy:  

Tento příspěvek byl upraven od Axel: 29.červenec.2018 - 12:34

k prodeji OMEGA SMP 300m chrono 41,5mm .. http://forum.chronom...58000/?hl=omega   :flex:

#20 Lookyn

Lookyn

Začátečník

• Members
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 29.červenec.2018 - 12:54

Zmizík : Chápu, nějak jsem ani nepočítal s tím, že se roztrhne pytel s názory na pravost, když mi u Dušáka hodinář po několikaminutovém zkoumání s lupou na oku oznámil, že vypadají jako pravé. Tak mi pak přijde maličko zcestné, že se to tady hodnotí na základě fotek... Nevím, kdo jiný by už měl poznat repliku lépe, než hodinář u autorizovaného prodejce, pak už asi leda přímo výrobce. Šoupnul jsem je na kuchyňskou váhu, několikeré vážení 123 - 124g. Nevím, jestli zrovna tohle je nejprokazatelnějí, protože ta guma je poměrně hodně silná a spona je docela masivní. Každopádně toliko k jejich váze, pokud by se našel někdo, kdo opravdu přesně ví, kolik mají vážit, tak budu moc rád za příspěvek.

valjoux : na sponě je následující: velký nápis CHOPARD, menší nápis CHOPARD, krasopisem Chopard následovaný SWISS a ještě ACIER INOX, vše souhlasí s fotkama, co jsem našel na netu. Tak samozřejmě, že když kupujete bez papírů, tak má prodávající vždycky nějakou svou story o tom, jak o papíry a box přišel, ale to není podle mě podstatné.

Axel : za mě na fotkách také vše odpovídá  :cool02:  nevím, jestli je to důvod ke gratulaci, ale děkuji.

Pokud má ještě někdo nějaký další tip, jak poznat originál, tak sem s ním.

Jinak na výměně skla už jsem víceméně domluvenej s jacobem, kde doufám, že na ně hodinář také koukne a řekne svůj názor.