Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Design lunety

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 thubalek

thubalek

Učedník

• Member_50
  • 117 příspěvků(y)
  • Bydlí:Frenštát pod Radhoštěm

Publikováno 4.srpen.2018 - 09:23

Zdar, pořád přemýšlím, jestli tenhle styl lunety je situace, kdy design zvítězil nad funkčnosti, nebo jsem jen něco nepochopil.

Vždycky jsem měl na potápkách lunetu ve stylu Seiko SKX (každá minuta byla dobře k rozpoznání, nula měla dokonce svítící tečku), a poměrně dost často ji používal.

Tady se s tím moc nějak nemůžu popasovat.

Jako chápu, že tuhle lunetu vymysleli u Rolexu (asi teda), ale mě přijde docela nepraktická.

Nepochopil jsem jen něco?

ec3d1a770ed69453f46985a917ba6ea4.jpg

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

Tento příspěvek byl upraven od thubalek: 4.srpen.2018 - 09:27

• 0

#2 Frantik

Frantik

vrchni prudic

• Member_50
  • 13 910 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha

Publikováno 4.srpen.2018 - 10:03

A co tím chceš rict? Nebo kde je problém?
  • 0

#3 geometr

geometr

• Member_50
  • 3 972 příspěvků(y)
  • Bydlí:426 m n.m.

Publikováno 4.srpen.2018 - 10:12

No jestli dáš za večer víc jak 15 piv, tak je nepraktická.
  • 0

#4 Frantik

Frantik

vrchni prudic

• Member_50
  • 13 910 příspěvků(y)

Publikováno 4.srpen.2018 - 10:32

Tak to jo, to je pravda :-)
  • 0

#5 villain83

villain83

Seikoholic

• Member_50
  • 8 267 příspěvků(y)
  • Bydlí:Hradec Králové

Publikováno 4.srpen.2018 - 11:13

Predpokladam, ze kolegovi chybi lumibod na ty lunete,  coz chapu.

• 0

#6 leebauer

leebauer

Megazávislák

• Member_50
  • 2 028 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Dopravní obsluze vjezd nepovolen.

Publikováno 4.srpen.2018 - 11:30

A nebo fteřiny po celým vobvodu.

• 0
<p>.<p>Prim Traktor,Orient-SK Crystal,Poljot Buran,Seiko Turtle Divers,Certina DS Cascadeur,Heuer Autavia,Heuer Monza,Seiko Kakume,Omega Speedmaster Professional,Oris Diver Titanium Chrono 1000m,U-Boat Thousands of Feet Chrono,Roamer La Grande Automatic Chronograph,Heuer Carrera,Seiko SKX 00něco,Moto Koure,Certina DS chrono Alarm,Jump Hour Action, Magrette Moana Pacific Professional,Heuer Autavia,Autavia,Autavia.Je ale možný,že z toho zbude jen Autavia.Zodiac Sea Dragon Chrono Automatic.

#7 thubalek

thubalek

Učedník

• Member_50
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 4.srpen.2018 - 14:37

Ano, přesně. S lunetou na Seiko je perfektně vidět každá minuta, na těch Orientech mám problém už přesně trefit tu první. Odečíst pak devátou nebo dvacátou třetí minutu, to už se musím zamyslet.

3a3c86939066ae3c54549df6c73f474f.jpg

• 0

#8 Liqid

Liqid

"Závislák"

• Member_50
  • 6 252 příspěvků(y)
  • Bydlí:Na cestě
  • Fanoušek značky:Ω ♛

Publikováno 4.srpen.2018 - 15:01

Tak proč sis je kupoval?

• 0

#9 McStinger

McStinger

เปรี้ยว

• Member_50
  • 5 105 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bratislava

Publikováno 4.srpen.2018 - 15:14

Pri niektorých veciach človek zistí až používaním, že nevybral optimálne. Náhodou, zaujímavá téma. Človek sa skôr sústredí na font, či luneta ide hladko a pod.

• 0

Mühle-Glashütte Marinus GMT - recenzia, Mühle-Glashütte 29er Big - fotky, Seiko Sumo Limited - fotky, Seiko SRP653 - minirecenzia, JeanRichard Aquascope Hokusai - fotky

#10 leebauer

leebauer

Megazávislák

• Member_50
  • 2 028 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Dopravní obsluze vjezd nepovolen.

Publikováno 4.srpen.2018 - 15:31

No a to jsem takhle v osmdesátýmšestým koupil otci pod stromeček,v Tůzu - seika,předchůdce skx009, a ta luneta šla už od výrobce tak strašně ztuha otáčet,

že otec nabyl přesvědčení,že otočná není a minimálně dva roky s ní neotočil.Pak jsem  to náhodou zjistil,dal poštelovat,a chodila jak víno.

Otec byl tak nadšený,jak kdyby dostal další hoďky.A to s nimy do té doby chodil minimálně 2x týdně do bazénu,co by náruživý plavec a sportovec.

• 0
<p>.<p>Prim Traktor,Orient-SK Crystal,Poljot Buran,Seiko Turtle Divers,Certina DS Cascadeur,Heuer Autavia,Heuer Monza,Seiko Kakume,Omega Speedmaster Professional,Oris Diver Titanium Chrono 1000m,U-Boat Thousands of Feet Chrono,Roamer La Grande Automatic Chronograph,Heuer Carrera,Seiko SKX 00něco,Moto Koure,Certina DS chrono Alarm,Jump Hour Action, Magrette Moana Pacific Professional,Heuer Autavia,Autavia,Autavia.Je ale možný,že z toho zbude jen Autavia.Zodiac Sea Dragon Chrono Automatic.

#11 AndyAaron

AndyAaron

There's No Easy Way Out

• Member_50
  • 7 677 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ja jsem vsude zdejsi...
  • Fanoušek značky:A neni to jedno? :-)

Publikováno 4.srpen.2018 - 15:33

Tema to zajimave je. A jak rika predrecnik, clovek obcas zjisti az po case, ze mu neco nevyhovuje. Kazdopadne ja se teda na minuty na lunete extra nedivam. Kdyz chci vedet kolik je, tak mrknu na rafiku a k ni nejblizsi index na cifru a ne az na lunete. Ale je fakt, ze ja mam orli zrak a i v noci radsi chodim po tme :)
  • 0

Kontaktni email po dobu nefunkcnich SZ: tsunami-zavinac-email.cz.

Feedback na moje chování na fóru zanechte prosím zde: AndyAaron

Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars.” - Norman Vincent Peale

#12 thubalek

thubalek

Učedník

• Member_50
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 4.srpen.2018 - 15:46

Mám ty hodinky chvilku a je to asi otázka zvyku.

Vypadá to, že to chce se dívat ne na lunetu, ale na sekundy na ciferníku a snad to půjde.

I tak si ale pořád myslím, že v tomhle případě design Seiko vede nad designem Rolex
99f875f678d4af232ed006918dcca0a1.jpg

• 0

#13 thubalek

thubalek

Učedník

• Member_50
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 4.srpen.2018 - 15:53

Jinak, nevím jestli bylo jasně řečeno, v čem vidím problém, tak to pro jistotu ještě explicitně řeknu:

Používám tu lunetu na odměřování času (např. kolik minut uběhlo od jakého okamžiku). Čili si ní otočím, 0/60 nastavím na aktuální pozici minutové ručičky a pak vidím, kolik od té doby uběhlo času. Tak to bylo tehdy pro ty potápěče vymyšleno.

Na té fotce těch žlutých Seiko je naměřeno 7 minut.

Chronomaniaci to samozřejmě znají, ale některé reakce na mě působí, jak kdyby to tak nebylo, tak odpusťte, pokud říkám zjevné věci.

• 0

#14 azeppelin

azeppelin

SOMNAMBUL

• Member_50
  • 2 498 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Žena
  • Bydlí:*pseudologia phantastica
  • Fanoušek značky:IMMORTALITY

Publikováno 4.srpen.2018 - 16:46

Design Rolex má lehce pozorovatelný trojúhelník s lumibodem.
  • 0

#15 Frantik

Frantik

vrchni prudic

• Member_50
  • 13 910 příspěvků(y)

Publikováno 4.srpen.2018 - 16:49

Jinak, nevím jestli bylo jasně řečeno, v čem vidím problém, tak to pro jistotu ještě explicitně řeknu:

Používám tu lunetu na odměřování času (např. kolik minut uběhlo od jakého okamžiku). Čili si ní otočím, 0/60 nastavím na aktuální pozici minutové ručičky a pak vidím, kolik od té doby uběhlo času. Tak to bylo tehdy pro ty potápěče vymyšleno.

Na té fotce těch žlutých Seiko je naměřeno 7 minut.

Chronomaniaci to samozřejmě znají, ale některé reakce na mě působí, jak kdyby to tak nebylo, tak odpusťte, pokud říkám zjevné věci.

No a proč sis nekoupil hodinky s lunetou lépe vyhovujici tvým potřebám? Mimochodem Rolex ji ma :-)

Tento příspěvek byl upraven od Frantik: 4.srpen.2018 - 16:51

• 0

#16 Liqid

Liqid

"Závislák"

• Member_50
  • 6 252 příspěvků(y)
  • Bydlí:Na cestě
  • Fanoušek značky:Ω ♛

Publikováno 4.srpen.2018 - 17:26

Ono mu ale krom trojúhelníčku chybí i minutové indexy kolem dokola (má do 15).

• 0

#17 thubalek

thubalek

Učedník

• Member_50
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 4.srpen.2018 - 17:39

No a proč sis nekoupil hodinky s lunetou lépe vyhovujici tvým potřebám? Mimochodem Rolex ji ma :-)

Mě tyhle hodinky vyhovují, zamýšlím se jen nad tím, proč někdo udělal lunetu zrovna takhle, když je to IMHO ne úplně nejpraktičtější.

• 0

#18 Frantik

Frantik

vrchni prudic

• Member_50
  • 13 910 příspěvků(y)

Publikováno 4.srpen.2018 - 17:46

No protože jsou to mrdky od Orientu a nikdo se nad tím moc nezamejslel, pac to stojí par tisíc a nikdo to “profesionálně” ani nijak nepoužívá. Proste si je koupi po cestě do pekárny a pak je nosí a neřeší.
  • 0

#19 Vit

Vit

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 8 732 příspěvků(y)
  • Bydlí:MORAVA

Publikováno 4.srpen.2018 - 19:06

No protože jsou to mrdky od Orientu a nikdo se nad tím moc nezamejslel, pac to stojí par tisíc a nikdo to “profesionálně” ani nijak nepoužívá. Proste si je koupi po cestě do pekárny a pak je nosí a neřeší.

Franto, myslím, že e to zbytečně hrubá a nezdvořilá reakce. Nejsou to QaQ. Přece si nehrajeme na to, jak drahé hodinky máme.
  • 0

Autor zastává myšlenku, kterou zároveň vyvrací.

Plavecké: Timex Ironman
Vintage: Prim, Doxa, Digitálky Lucerne, Seiko 5
Kapesní: patent Remontoir, Thiel, Omega, Doxa

HISTORIE:
Precista "ITALIAN" - PRS-20, Poljot Navigator alarm, Omega Geneve, Eterna Matic 1948, Alpha skeleton, Rainer Brand Panama, Vintage Doxa náramkkové, Waltham, Vintage Doxa náramkové z kapesních, Oris Artelier Big Date, Kemmner Marine, Precista PRS-9 CAF, LÜM-TEC V1, Seagull 1963, Edox Les Bemonts, Dievas Flieger, Frederique Constant WORLDTIMER, Zenith Port Royal V Dual Time, Tissot Heritage Chronometre, Glycine Airman 1953 LE, Breitling Navitimer, Perrelet Turbine,

PRODÁVÁM

Nic, sám mám málo.

ZAJÍMAVOSTI
Hod. ikony a jejich vyzyvatelé, Milníky značky RolexBRONZOVÁ L.E. Lum-Tec , LUM TEC RR2 ,LÜM-TEC B34,

Přeložil jsem knihu ROLEX SUBMARINER STORY a pracuji na překladu knihy STORY ROLEX EXPLORER, TURN-O-GRAPH (DATEJUST), MILGAUSS A YACHT MASTER do češtiny. Pokud by jste měli zájem, ozvěte se mi, ukázky ZDE.

#20 Frantik

Frantik

vrchni prudic

• Member_50
  • 13 910 příspěvků(y)

Publikováno 4.srpen.2018 - 19:10

Franto, myslím, že e to zbytečně hrubá a nezdvořilá reakce. Nejsou to QaQ. Přece si nehrajeme na to, jak drahé hodinky máme.

No vždyť ja to nemyslím nijak zle. Ja mam taky mrdky od Seika a mam je rad :-) Přesto ze nejsou tak vyňuňané.
  • 0