Přejít na obsah

Design lunety


thubalek

Doporučené příspěvky

Zdar, pořád přemýšlím, jestli tenhle styl lunety je situace, kdy design zvítězil nad funkčnosti, nebo jsem jen něco nepochopil.

Vždycky jsem měl na potápkách lunetu ve stylu Seiko SKX (každá minuta byla dobře k rozpoznání, nula měla dokonce svítící tečku), a poměrně dost často ji používal.

Tady se s tím moc nějak nemůžu popasovat.

Jako chápu, že tuhle lunetu vymysleli u Rolexu (asi teda), ale mě přijde docela nepraktická.

Nepochopil jsem jen něco?

 

ec3d1a770ed69453f46985a917ba6ea4.jpg

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

Upraveno uživatelem thubalek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, přesně. S lunetou na Seiko je perfektně vidět každá minuta, na těch Orientech mám problém už přesně trefit tu první. Odečíst pak devátou nebo dvacátou třetí minutu, to už se musím zamyslet.

 

3a3c86939066ae3c54549df6c73f474f.jpg

 

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a to jsem takhle v osmdesátýmšestým koupil otci pod stromeček,v Tůzu - seika,předchůdce skx009, a ta luneta šla už od výrobce tak strašně ztuha otáčet,

že otec nabyl přesvědčení,že otočná není a minimálně dva roky s ní neotočil.Pak jsem  to náhodou zjistil,dal poštelovat,a chodila jak víno.

Otec byl tak nadšený,jak kdyby dostal další hoďky.A to s nimy do té doby chodil minimálně 2x týdně do bazénu,co by náruživý plavec a sportovec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tema to zajimave je. A jak rika predrecnik, clovek obcas zjisti az po case, ze mu neco nevyhovuje. Kazdopadne ja se teda na minuty na lunete extra nedivam. Kdyz chci vedet kolik je, tak mrknu na rafiku a k ni nejblizsi index na cifru a ne az na lunete. Ale je fakt, ze ja mam orli zrak a i v noci radsi chodim po tme :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ty hodinky chvilku a je to asi otázka zvyku.

 

Vypadá to, že to chce se dívat ne na lunetu, ale na sekundy na ciferníku a snad to půjde.

 

I tak si ale pořád myslím, že v tomhle případě design Seiko vede nad designem Rolex

99f875f678d4af232ed006918dcca0a1.jpg

 

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak, nevím jestli bylo jasně řečeno, v čem vidím problém, tak to pro jistotu ještě explicitně řeknu:

 

Používám tu lunetu na odměřování času (např. kolik minut uběhlo od jakého okamžiku). Čili si ní otočím, 0/60 nastavím na aktuální pozici minutové ručičky a pak vidím, kolik od té doby uběhlo času. Tak to bylo tehdy pro ty potápěče vymyšleno.

 

Na té fotce těch žlutých Seiko je naměřeno 7 minut.

 

Chronomaniaci to samozřejmě znají, ale některé reakce na mě působí, jak kdyby to tak nebylo, tak odpusťte, pokud říkám zjevné věci.

 

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak, nevím jestli bylo jasně řečeno, v čem vidím problém, tak to pro jistotu ještě explicitně řeknu:

 

Používám tu lunetu na odměřování času (např. kolik minut uběhlo od jakého okamžiku). Čili si ní otočím, 0/60 nastavím na aktuální pozici minutové ručičky a pak vidím, kolik od té doby uběhlo času. Tak to bylo tehdy pro ty potápěče vymyšleno.

 

Na té fotce těch žlutých Seiko je naměřeno 7 minut.

 

Chronomaniaci to samozřejmě znají, ale některé reakce na mě působí, jak kdyby to tak nebylo, tak odpusťte, pokud říkám zjevné věci.

 

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

No a proč sis nekoupil hodinky s lunetou lépe vyhovujici tvým potřebám? Mimochodem Rolex ji ma :-) Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a proč sis nekoupil hodinky s lunetou lépe vyhovujici tvým potřebám? Mimochodem Rolex ji ma :-)

Mě tyhle hodinky vyhovují, zamýšlím se jen nad tím, proč někdo udělal lunetu zrovna takhle, když je to IMHO ne úplně nejpraktičtější.

 

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No protože jsou to mrdky od Orientu a nikdo se nad tím moc nezamejslel, pac to stojí par tisíc a nikdo to ?profesionálně? ani nijak nepoužívá. Proste si je koupi po cestě do pekárny a pak je nosí a neřeší.

Franto, myslím, že e to zbytečně hrubá a nezdvořilá reakce. Nejsou to QaQ. Přece si nehrajeme na to, jak drahé hodinky máme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Franto, myslím, že e to zbytečně hrubá a nezdvořilá reakce. Nejsou to QaQ. Přece si nehrajeme na to, jak drahé hodinky máme.

No vždyť ja to nemyslím nijak zle. Ja mam taky mrdky od Seika a mam je rad :-) Přesto ze nejsou tak vyňuňané.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...