Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Něž jsme si plácli, tak jsem mu jasně říkal, že chci co nejjednodušeji řešený dům! Jsem tak nasranej, že tam dnes pojedu a vymyslí to nějak jinak! Neznám nikoho, opakuji nikoho kdo by měl dva věnce na baráku a nikomu nic nepraská. Je to prostě nějaký podělaný amatér co se snaží zbavit zodpovědnosti, tak se jistí vším možným i nemožným. Že já blbec nepočkal na někoho osvědčeného až bude mít čas...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

 

Něž jsme si plácli, tak jsem mu jasně říkal, že chci co nejjednodušeji řešený dům! Jsem tak nasranej, že tam dnes pojedu a vymyslí to nějak jinak! Neznám nikoho, opakuji nikoho kdo by měl dva věnce na baráku a nikomu nic nepraská. Je to prostě nějaký podělaný amatér co se snaží zbavit zodpovědnosti, tak se jistí vším možným i nemožným. Že já blbec nepočkal na někoho osvědčeného až bude mít čas...

:lol2: :lol2: :lol2:

...kazdy sveho stesti strujce...

Upraveno uživatelem eskimak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som to este skumal a pytal sa manzelky.  Spomenula si, ze nam vraveli, ze sa to uchyti na klestiny. Stavala to firma, 4 zednici mi zarucili, ze to nespadne. Cez dozor to tiez preslo. Myslienka zavitovej tyce, sa mi pozdava. Obojstranne vyuzitie  by bolo najlepsie. Uvidime, co si vymysli zena. 

O cca mesiac dam vediet, ze ako to dopadlo. Dik za rady.

attachicon.gifstena2.jpg

 

 

Přesně, jak píše Martar, navíc se ty vibrace budou přenášet i do toho sádrokartonového stropu a ten ti bude praskat. Čisté a systémové řešení je sádrokartonová příčka,napojená systémově na konstrukci stropu a můžeš použít zesílené profily UA, pokud sebojíš o nosnost, ale také jde použít zhuštěný rastr a desky typu Habito a rozevírací hmoždinky. Na to jde bez problémů pověsit kuchyňskou linku...

 

Můžeš mi věřit "něco" o tom vím

20180911_080436.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Schewcza: este mozno tolko - bud rad za zodpovedneho projektanta. To ze to nema nik koho poznas, neznamena ze oni to maju dobre. Vela zalezi aj od konstrukcie strechy, ktora v tom hra hlavnu ulohu. Ako som pisal, existuje aj ine riesenie, ale to co ti navrhuje je najistejsie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

eskimak: ty znáš někoho kdo má dva věnce na bungalovu?

Aky typ strechy? Najlepsie hod nacrt. Pri niektorych konstrukciach to zmysel nema, ze je to na bungalove ma teda jemne prekvapilo. Kde by ako mal byt ten druhy veniec?? Zvycajne je to riesenie poschodoveho domu, kde nad prvym vencom su len 3-4 rady tehal a na tom sedlova strecha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem navrhoval už od začátku, že vyneseme od základu opěrné sloupky, aby ten hambálek mohl být širší a nemusel jsem betonovat vnitřní nosné zdi. Ujišťoval mě, že to bude v pohodě a teď zase mění, tak já nevím.

post-21215-0-08263800-1536647407_thumb.jpg

post-21215-0-67527900-1536647421_thumb.jpg

Upraveno uživatelem shewcza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Screenshoty jsou v malém rozlišení, ale jestli dobře vidím, tak máš:

- vyzděné 2 štítové stěny až pod střechu

- 3 plné vazby v krovu mezi štítama (sloupky pod krokvema a pásky na obě strany od plné vazby pod další pole krokví (nevidím dobře, jak je to u pole s komínem)

- kotvenou pozednici do stropu - strop je systémový Ytong?

 

Kolik je modulová vzdálenost mezi krokvema - 865 mm?

Možná by byla cesta kotvit ocelovýma páskama pozednici do stropní konstrukce častěji a tím nahradit druhý ztužující věnec pod pozednicí.

Nemáš nějakého statika? A nebo už sehnaného dodavatele stavby, aby se na to odívali?

Ještě bych šel cestou konzultace technické podpory Ytongu.

Budeš stavět v Třebůvce? (Kvůli "sněhové oblasti (výpočtovému zatížení sněhem).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stavba je v Moravské Třebové, už to řeším i s technickou podporou Ytongu, uvidím co mi na to napíšou. Mezi krokvema je 970 na prvních pěti potom 985mm a na tu mensí stříšku je mezi krokvema 865 mm. Statika bohužel žádného neznám, ten co to řeší s projektantem navrhl tohle řešení. Osobně mi to přijde strašně komplikované.

post-21215-0-65996800-1536649029_thumb.jpg

Upraveno uživatelem shewcza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je docela změna - z kompaktní sedlové střechy je tam hlavní hmota sedlová a k ní z každého štítu přiléhá pultovka. Jak to vypadá hmotově? Je projektant i architekt, nebo s nějakým spolupracuje? Před tím jsi měl na jedná straně protažený krov - pravděpodobně nad vstupní prostor před dveřma o domu - teď tam nic nebude?

To podkroví nechceš nikdy v budoucnu využít?

Jestli ne, většinou se používají sbíjené střešní vazníky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dřevo mám za super cenu, proto jsem nad vazníky ani neuvažoval, protože s vazbou mi to vyjde levněji. Poslední obrázek je skladba stropu. S podkrovím nepočítám na bydlení, jen manželka chtěla, aby se tam dalo chodit (je to sběratelka :-D) Projektant architekt není a nemyslím si že by s někým spolupracoval, začíná mě to pěkně sejřit. Vážně začínám uvažovat o změně projektanta, moje trpělivost není nekonečná.  Protažený krov bude nad terasou a vstupními dveřmi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi statik řekl taky u té chalupy, že je od začátku zvolen špatný typ konstrukce střechy a že to roztahuje barák. V rozích u stropu jsou praskliny tak 10 - 15 cm. No ale ty se tam podle všho udělaly až potom, co dřevomorka sežrala půlku krovu a pozednic, střecha se rozjíždí poté, co přestaly fungovat kleštiny. Nicméně ten barák má pod tou střechou zdi z opuky a nepálených cihel a stojí tam 130 let, tak už na to asi má nárok. Před měsícem jsem do nějakých těch prasklin amatérsky naplácal sádru (prý tomu statici říkají "terčíky") a viditelně se to zatím nehýbe. Tak já nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

shewcza: řekni mu, že se zbláznil a že to nepřichází v úvahu. On se nejdřív urazí, pak se zamyslí a přijde s lepším řešením. Mně taky architekti tvrdili, že v rohu, kde se potkávají dvě prosklené stěny, musí být zděný sloup 50x50cm. A pak to najednou vyřešili jinak a je tam sloupek 10x10cm...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten náš chytrák (projektant) vymyslel spolu s dalších takovým chytrákem, že máme udělat dva věnce. Jeden nad překladem a další nahoře nad stropem pro pozednici. Me se to moc nelíbí, bojím se tepelného mostu. Jsem z toho celý den rozladěn a pravděpodobně to budu ignorovat. Co na to odborníci?

 

Jen pro zajimavost, v jake fazi se prave nachazis? Pac z nekterych prispevku chapu, ze uz ses tesne pred stavbou.. Chtel jsi tento rok jeste udelat zaklady a hrubou stavbu.. Predpokladam, ze mas tedy hotovy projekt a pravdepodobne i stavebni povoleni, je to tak? Zaroven ale resis usazeni oken, strechu, vence, material, ze ktereho bude dum vlastne postaven.. Tohle vsechno pritom musi byt v projektu jasne dane.. Nebo to chces dodatecne zmenit..?  :eek:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

to shevcza _ máš tam táhla co drží pozednici  a jsou kotvená do stropu.  Pokud jsou ve vzdálenosti zhruba 2 m, tak drží pozednici dostatečně a je blbost pod ní dávat další věnec. Stačí jednu řade tvárnic a pozednici podmáznout 2 - 3 cm betonem.

Pokud tam bude věnec, tak se do něj zakotví pozednice a táhla jsou k ničemu.  

Upraveno uživatelem Dali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...