Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Jo, "dřevěnou" dlažbu jsem taky volil, ale pokládku jsem si vynutil "na parketu" rozměr 60x20. Drtivá většina lidí co mi přijde do baráku si myslí, že je to echt dřevo. Tady fotka z pokládky před stěrkováním. Jedno z mých nejlepších  rozhodnutí ohledně rekonstrukce. 

post-17198-0-31386100-1550404975_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Škumpa útočí!

 

Ja mám tuhle dřevinu rád, je vážně krásná, ale na svůj pozemek bych ji vysadil už jedině v betonový skruži, ktera by jí dala jasné mantinely. No a k domu - to nebude málo práce. Víš, jak vypadají základy a jak, nebo zda vůbec, jsou provedeny izolace?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, "dřevěnou" dlažbu jsem taky volil, ale pokládku jsem si vynutil "na parketu" rozměr 60x20. Drtivá většina lidí co mi přijde do baráku si myslí, že je to echt dřevo. Tady fotka z pokládky před stěrkováním. Jedno z mých nejlepších  rozhodnutí ohledně rekonstrukce. 

attachicon.gif2014-10-11-0169.jpg

 

to vypadá luxusně.

 

Mám taky "prkna" :-) , trošku světlejší, pokládku na 1/5 překryv. Lidi taky myslej, že to je dřevo :photo:

 

Za mě prostě jednoznačně dlažba!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kua kluci, tak že bych se vrátil k původnímu plánu o té "dřevěné" dlažbě jsem taky uvažoval, vypadá to suprově...elektrická podlahovka byla původní nápad + klima. Tím pádem bych se vyprnul na ty infráky, nebo byste je minimálně do koupelny taky přidaly?

 

Nebo teda položím otázku ještě jinak - co je za vás optimální vytápění v takové stavbě. Ideálně když se v zimně stane, když tam bude třeba 10°C, že někdo odpoledne dojede a bude tam chtít večer přespat, tak aby to nebylo o zdraví. Stavba je z 200 ytongu static a bude mít cca 14cm polystyrenu (ať se do toho vleze kastl na roletu). Stropy jsou 3m :)

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda jen tak opatně nakukuju. Ale když jste se pustili do podlah, musím ze zeptat. Nemáte někdo zkušenost s tímhle:

https://www.palubky-eshop.cz/podlaha-feelwood-ze-severske-borovice-19x151-mm-b-bez-pu 

myslím pokládku na hulváta lepením natvrdo, nemám  tam místo na nějaký rastry a dodatečnou izolaci.

Předělávám starou kamennou chalupu na bydlení a v ložnici a obýváku jsou vcelku nově udělané podlahy bez tepelné izolace, hydroizolace je ok.

Tam kde udělám podlahy podle sebe bude dlažba s podlahovým topením, ale tady se mi to vůbec nechce předělávat a dlažba bude podle mne strašně studená. Jinak topení budou infrapanely ve stropě + krbovky.

Díky za radu .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se blbne mi tu připojení, tak se toho odeslal jen kousek. Zkusím znovu:

 

Já teda jen tak opatně nakukuju. Ale když jste se pustili do podlah, musím ze zeptat. Nemáte někdo zkušenost s tímhle:

https://www.palubky-...51-mm-b-bez-pu?

myslím pokládku na hulváta lepením natvrdo, nemám  tam místo na nějaký rastry a dodatečnou izolaci.

Předělávám starou kamennou chalupu na bydlení a v ložnici a obýváku jsou vcelku nově udělané podlahy bez tepelné izolace, hydroizolace je ok.

Tam kde udělám podlahy podle sebe bude dlažba s podlahovým topením, ale tady se mi to vůbec nechce předělávat a dlažba bude podle mne strašně studená. Jinak topení budou infrapanely ve stropě + krbovky.

Díky za radu .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kua kluci, tak že bych se vrátil k původnímu plánu o té "dřevěné" dlažbě jsem taky uvažoval, vypadá to suprově...elektrická podlahovka byla původní nápad + klima. Tím pádem bych se vyprnul na ty infráky, nebo byste je minimálně do koupelny taky přidaly?

 

Nebo teda položím otázku ještě jinak - co je za vás optimální vytápění v takové stavbě. Ideálně když se v zimně stane, když tam bude třeba 10°C, že někdo odpoledne dojede a bude tam chtít večer přespat, tak aby to nebylo o zdraví. Stavba je z 200 ytongu static a bude mít cca 14cm polystyrenu (ať se do toho vleze kastl na roletu). Stropy jsou 3m :)

 

klimatizace přes léto bude určitě fajn a přes zimu si s ní můžeš narychlo ohřát vzduch. Topení rohoží je jako topení naprosto dostatečný, žádný další bych nedával. Co bych dal jsou malý kamna (klidně krbový, prosklený dvířka), protože to do takovýho chlapskýho obydlí prostě patří, vytváří to super atmosféru a navíc je to příjemnej zdroj rychlýho tepla (to nejen kdyby přijel kámoš odpoledne zakalit a přespat). Samozřejmě si můžeš k tomu pořídit sekeru, špalek a G-shocky, kterejm ty otřesy při sekání nebudou vůbec vadit :cheers:

Nevim teda, proč dáváš na ytong polystyren, ale to je koneckonců tvoje věc, ptáš se na topení a podlahu.

Upraveno uživatelem morepower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamna sice rád, ale ty tam nedostanu, protože zaberou fakt hodně místa, navíc tam není ani komín a stavba je oficiálně nevytápěná. Klimu jsem chtěl právě i v zimně na topení na ten prostor by to imho mělo v pohodě stačit...

 

Ta stavba je jen z 20cm ytongu a to fakt není nic moc, navíc static, který má větší hustotu a tím pádem horší izolační vlastnosti, takže zateplení je nutnost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to na tobě, nakonec ty v tom budeš pařit :cheers:

 

K těm kamnům, půdorysně se tam vejdou )existujou i maličká), pokud je dlažba, nepotřebuješ nic pod ně, komín se dá řešit jako stavebnicový systém - nerez, ten nepotřebuje patku, pže je lehkej.

Ale jak řikám, každej podle svých preferencí.

 

K tomu ytongu..dávat na něj polystyren je prostě blbě. Když už zateplit tak ne polystyrenem. Ale to je koneckonců taky tvoje věc..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci je to pařbouda, kde garáž rozhodně není hermeticky uzavřená (bude to mít nějakou přirozenou mikroventilaci) a rosný bod vychází do zateplováku. Nebo mi něco uniká? V baráku bude rekuperace, ten bude navíc pasiv z VPC + zateplení polystyrenem.

 

Ten difuzně otevřenej polystyren je drahej jak vata = zrovna bych šel už do vaty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, já to tady nechci rozebírat, a je mi fakt jedno, co si tam dáš.

 

 

 

:offtopic: ale tak je zajímavý, jak jednou někdo udělá technologickou botu, tyjo, a 30 let to tady frčí :lol2: včetně těch studií o posunutí rosnýho bodu a tak...je to vtipný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamna sice rád, ale ty tam nedostanu, protože zaberou fakt hodně místa, navíc tam není ani komín a stavba je oficiálně nevytápěná. Klimu jsem chtěl právě i v zimně na topení na ten prostor by to imho mělo v pohodě stačit...

 

Ta stavba je jen z 20cm ytongu a to fakt není nic moc, navíc static, který má větší hustotu a tím pádem horší izolační vlastnosti, takže zateplení je nutnost...

 

Na takúto stavbu stačí 25cm príp. 30cm Ytong aj bez zateplenia. Ono ak tam nebudeš bývať každý deň tak to nebude vôbec problém. 

 

Zrovna idem stavať niečo podobné (letná kuchyňa) zo 25cm Ytongu bez zateplenia. Zateplený bude len strop, ale ja zasa nepredpokladám využitie na prespanie. Zakúri sa tam v piecke len keď sa tam niečo bude robiť, inak to bude nevykurovaný priestor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...