Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Dejtě někdo obrázek, jak to v reálu vypadá, se mi to nepodařilo ani vygooglit.

 

Moc nevím, co fotit. Tři různý roviny. Nic víc. V říjnu si vzal truhlář zálohu, vod tý doby stojím a čekám. Polknout svojí pejchu, kejvnout na lamino, nebo jít do Ikey, už jsem měl hotovo. Ale já musím mít vše masiv a jasan, dělám si to složitý.

 post-17198-0-21463900-1555159637_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Trosku vam tady narusim to vareni.. Sorry jako... Jsem uz na dne kvuli oknum, firem jako hub po desti, vsichni na strankach pisi, ze delaji nejlepsi okna ve vesmiru.. Nejaky diskuze a fora jsou vcelku zbytecny, jelikoz tam stejne pisi sami prodejci, nedelam si iluze. Hodinkovy forum mozna jeste neobjevili :D  Nevim, co uz vybrat, jak zjistit, kdo opravdu nabizi kvalitu, u ktere vas cena zaroven neposle s infraktem do spitalu. Poptaval jsem Slavonu, nabidli mi Progression za nesmysl. Taky mam nabidku na R1 okna a TP eurokna. Projektant se bije za TP eurookna, ze s nimi maji letitou velmi dobrou zkusenost. Na firmu je spolehnuti a poskytuji dobrej servis/vyrizeni reklamace. Ze se mi extra nelibi jejich profil 92mm vem cert, trosku me ale rozhodila navsteva v showroomu, ja i moje polovicka jsme odchazeli se smisenymi pocity. 

Zatim se stale motame kolem drevenych oken, ale stve me ta udrzba a rizika s drevem spojena.. Idealni by byla asi drevohlinikova, kde nas ale bude drtit cena. Dokonce jsme se v uvahach vratili zpet k plastu, ktery jsem zavrhnuli kvuli esteticke strance.. Plast se nam proste nelibi. Ale zase ta cena a trvanlivost, minimalni udrzba. Jeste nas napadlo jit do kombinace materialu.. Ve spodnim patre bychom se rozsoupli a zvolili drevohlinik a v hornim patre plast. Blbost?

Nema tady nekdo zkusenost s firmou TP eurookna? Co Vekra? Pripadne nekdo tip na jeste jinou, overenou firmu??? DIKY :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc nevím, co fotit. Tři různý roviny. Nic víc. V říjnu si vzal truhlář zálohu, vod tý doby stojím a čekám. Polknout svojí pejchu, kejvnout na lamino, nebo jít do Ikey, už jsem měl hotovo. Ale já musím mít vše masiv a jasan, dělám si to složitý.

 attachicon.gifDSC01089.JPG

Njn, sice máš přehled co probublává v zadních hrncích, jak píšeš, ale z trouby aby si něco vytahoval pomalu vleže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K drevenym oknum: Nebal bych se toho. Mam je pres 9 let, a zatim jsem na ne nesahnul.

Premyslim, ze letos bych je pretrel nejakym udrzovacim cimsy. Melo se to udelat pry po 3 letech, ale nejak jsem se k tomu nedostal.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hliník je super, největší problém je, že ty okna jsou nejhorší co se tepelně izolačních vlastností týče a pokud někdo staví pasivní dům nebo chce čerpat dotace, může to být neřešitelný problém.

 

Axel: zajeď se podívat do Brna na okna Internorm, možná Ti otevřou oči, stejně jako nám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hliník je super, největší problém je, že ty okna jsou nejhorší co se tepelně izolačních vlastností týče a pokud někdo staví pasivní dům nebo chce čerpat dotace, může to být neřešitelný problém.

 

Axel: zajeď se podívat do Brna na okna Internorm, možná Ti otevřou oči, stejně jako nám.

V jakym smyslu? Ty jsi nakonec bral okna od nich? Jinak hlinik ma o neco horsi parametry, proto jsme ani nenacenovali, potrebujeme neco s Uw rovno nebo pod 0,8..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme Slavonu, trojskla, bezpečnostní fólii. Letos to bude 13 let od montáže, potíráme každý rok udržovací sadou a dřevo je v pořádku. Teď už bude technologie někde jinde, ale tehdy to bylo jedno z nejlepšího na trhu. Dost mne ale nakrklo, když jsme loni pozvali jejich technika na seřízení a na některá okna už nemají náhradní díly - pružiny, kování. Takže nám navrhl, abychom z posuvného okna udělali pevné. Díly jsem si nakonec vyrobil sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn, sice máš přehled co probublává v zadních hrncích, jak píšeš, ale z trouby aby si něco vytahoval pomalu vleže.

No a jak souvisí vejška varný desky s umístěním trouby? Tu si dneska skoro všichni dávaj do sloupu, do vejšky očí. Já to chtěl takhle, protože jsem asi konzerva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V jakym smyslu? Ty jsi nakonec bral okna od nich? Jinak hlinik ma o neco horsi parametry, proto jsme ani nenacenovali, potrebujeme neco s Uw rovno nebo pod 0,8..

Oni  tvrdí, že každé jejich okno splňuje technické parametry pro pasivní dům i to nejmenší na záchod,  udělají silnější rám a vyplní ho izolačním materiálem, aby docílili podobných tepelně izolačních vlastností většího okna. Je pravda, že každé okno od nich má Uw max. +/- 0,2 což rozhodně není standardem. Myslel jsem, že už máme vybráno, bohužel manželka ještě spekuluje, jestli Internorm nebo Salamander bluevolution 92. 

 

Edit: většina výrobců uvádí Uw jen na normovaném rozměru okna, ale už neuvedou, že když budeš mít okno na záchod 750x500mm tak tam už rozhodně nesplňuješ pasivní standard.

 

gunman: máš je i v koupelně, nebo tam kde se předpokládá vyšší vzdušná vlhkost? Dost lidí to řeší tak, že do těchto místností dávají plast, ale já bych rád zachoval jednotný vzhled a z tohoto jsem měl strach. Možná zbytečně.

Upraveno uživatelem shewcza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a jak souvisí vejška varný desky s umístěním trouby? Tu si dneska skoro všichni dávaj do sloupu, do vejšky očí. Já to chtěl takhle, protože jsem asi konzerva.

Já jsem taky konzerva a se snížením mám jen negativní zkušenost, ale když Ti to takhle vyhovuje. ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta negativní zkušenost mne zajímá, co konkrétně? Netrvrdím, že mám patent na pravdu.

Já to neměl jako módní řešení, ale jako znouzectnost před skoro 30 lety a prostě to nižší posazení a shýbání mi nevyhovovalo a dělalo problémy. A to jsem byl tehdy mladý a ohýbat se mohl relativně snadno, dnes by to bylo mnohem horší :) Řešení je mít troubu jinde, ale to mi taky vadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Okna jsem resil u rodicu pri rekonstrukci domu. Hlinik (drahe) ani drevo (udrzba) nechteli, takze jsme sli do plastu potazenem folii se vzorem dreva. Chtel jsem sestikomoru, stredove tesneni, bezpecnostni kovani a bezpecnostni folie na prizemi. Plus jsem chtel uzavrit ram okna SWS paskou kvuli vlhkosti/plisni. Na nemecka okna jsme kvuli rozpoctu zapomneli a vybirali u mistnich vyrobcu. Nakonec jsme vybrali RI-okna, RI OPTIMAL Line 3D. Je to polsky profil od firmy Decco (i kdyz se tim nikde nechlubi, protoze ceska okna zni lepe). Nabidka byla tehda levna a ted po trech letech jsou rodice stale spokojeni nebylo a neni co vytknout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trosku vam tady narusim to vareni.. Sorry jako... Jsem uz na dne kvuli oknum, firem jako hub po desti, vsichni na strankach pisi, ze delaji nejlepsi okna ve vesmiru.. Nejaky diskuze a fora jsou vcelku zbytecny, jelikoz tam stejne pisi sami prodejci, nedelam si iluze. Hodinkovy forum mozna jeste neobjevili :D  Nevim, co uz vybrat, jak zjistit, kdo opravdu nabizi kvalitu, u ktere vas cena zaroven neposle s infraktem do spitalu. Poptaval jsem Slavonu, nabidli mi Progression za nesmysl. Taky mam nabidku na R1 okna a TP eurokna. Projektant se bije za TP eurookna, ze s nimi maji letitou velmi dobrou zkusenost. Na firmu je spolehnuti a poskytuji dobrej servis/vyrizeni reklamace. Ze se mi extra nelibi jejich profil 92mm vem cert, trosku me ale rozhodila navsteva v showroomu, ja i moje polovicka jsme odchazeli se smisenymi pocity. 

Zatim se stale motame kolem drevenych oken, ale stve me ta udrzba a rizika s drevem spojena.. Idealni by byla asi drevohlinikova, kde nas ale bude drtit cena. Dokonce jsme se v uvahach vratili zpet k plastu, ktery jsem zavrhnuli kvuli esteticke strance.. Plast se nam proste nelibi. Ale zase ta cena a trvanlivost, minimalni udrzba. Jeste nas napadlo jit do kombinace materialu.. Ve spodnim patre bychom se rozsoupli a zvolili drevohlinik a v hornim patre plast. Blbost?

Nema tady nekdo zkusenost s firmou TP eurookna? Co Vekra? Pripadne nekdo tip na jeste jinou, overenou firmu??? DIKY :)

 

Moc by som nešpekuloval s tými rôznymi oknami, lebo na betón netrafíš rovnaký odtieň a nebude to moc dobre vyzerať.

 

Ja som na rekonštrukciu domu po dllllllllllhom výbere zobral Rehau Synego. Zháňal som info od majstrov, čo ich montujú a tieto mi z toho vyšli najlepšie. Na hliník aj drevo som sa pýtal, ale vraj to je +100% oproti plastu, čo bolo príliš nad rozpočet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo sa týka okien, hlinikový profil od Slovaktualu má Uw od 0,72 (normované samozrejme, ale tak merajú všetci, inak by sa nedali porovnávať ...). To špeci zaizolovanie rámu hajzlového okna by som chcel vidieť.

Dole drevohliník, hore plast? Nad Plastohliníkom si neuvažoval? Mal som to ako alternatívu u Internormu, nakoniec som išiel do komplet drevohliny (až na okna v anglických dvorkoch, tam plast). Z exteriéru by to vyzeralo rovnako na rozdiel od komba drevohlina / plast ...

Inak vyberal som pôvodne medzi Slavonou, Vekrou, Actualom a Internormom, vyhral posledne menovaný ... ono aj tak v konečnom dôsledku závisí dosť na tom, kto to namontuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo sa týka okien, hlinikový profil od Slovaktualu má Uw od 0,72 (normované samozrejme, ale tak merajú všetci, inak by sa nedali porovnávať ...). To špeci zaizolovanie rámu hajzlového okna by som chcel vidieť.

Dole drevohliník, hore plast? Nad Plastohliníkom si neuvažoval? Mal som to ako alternatívu u Internormu, nakoniec som išiel do komplet drevohliny (až na okna v anglických dvorkoch, tam plast). Z exteriéru by to vyzeralo rovnako na rozdiel od komba drevohlina / plast ...

Inak vyberal som pôvodne medzi Slavonou, Vekrou, Actualom a Internormom, vyhral posledne menovaný ... ono aj tak v konečnom dôsledku závisí dosť na tom, kto to namontuje

amen. Mám okna od Vekry, okna v pohodě, ale výroba a montážníci katastrofa.

Fix přes celou stěnu v obyváku vyrobili z trojskla 4-4-4 mm, v zakázce 8-6-8 mm a při reklamaci si chtěli nechat zaplatit jeřáb, protože nový okno vážilo přes 300 kilo. To že tolik mělo vážit i to původní okno jim nedošlo

Po každý návštěvě jejich montážníků musel nastoupit někdo jiný, aby to dal dohromady. Vekře jsem vždycky poslal fakturu a ti to buď proplatili, nebo dali dobropis z ceny zakázky

Moje oblíbená fotka, takhle si někteří představují zapravení okna a pravý úhel

post-13546-0-05251400-1555342296_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo sa týka okien, hlinikový profil od Slovaktualu má Uw od 0,72 (normované samozrejme, ale tak merajú všetci, inak by sa nedali porovnávať ...). To špeci zaizolovanie rámu hajzlového okna by som chcel vidieť.

Dole drevohliník, hore plast? Nad Plastohliníkom si neuvažoval? Mal som to ako alternatívu u Internormu, nakoniec som išiel do komplet drevohliny (až na okna v anglických dvorkoch, tam plast). Z exteriéru by to vyzeralo rovnako na rozdiel od komba drevohlina / plast ...

Inak vyberal som pôvodne medzi Slavonou, Vekrou, Actualom a Internormom, vyhral posledne menovaný ... ono aj tak v konečnom dôsledku závisí dosť na tom, kto to namontuje

 

Myslel jsem to, jak pises.. dolu drevohlinik a nahoru plast s hlinikem. Z venku by tedy nebyl znat rozdil.. Nejakou kacku by to melo usetrit. Dle informaci od Lamicky je Actual snad nejdrazsi, profil ale maji paradni.. Zkusim poptat Internorm, maji pobocku ve Vyskove, tak tam zitra volam a uvidime, nabizi vsechny varianty.. 

Diky za tipy :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...