Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

U nás ho používáme pořád. Jsem atopik, výfuk ven je super, žádné vireni prachu, hadice je daleko, daleko pohodlnější, než těžký vysavač který taháš hadicí a navíc s elektrickou šňůrou, nebo nedejbože tyčový. Rozvody stojí, pokud se na ně pamatuje při stavbě, pár stovek. Vždycky jde je prostě nepoužívat a koupit si robota s řádově nižším výkonem, ale zpětné dodělání je komplikované a drahé. Takže samozřejmé udělat. Jediné minus je cena stroje samotného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zeptam se jako uplny dement...

Zacinam kompletni rekonstrukci domu. Mimo vseho budu resit i tri koupelny. Realizaci vodo-topo mi bude delat renomovana mistni firma. Poptal jsem zarizovaci predmety do koupelen (vany, sprchy, bidety a proste vsechno co trci ze zdi) u nekolika mistnich dodavatelu (Ptacek, Artex, Elements a podobne) s tim ze me zajima cena. Je teda hlavne zajimalo kdo mi to bude delat a v podstate naznacili, ze ja od nich dostanu cenikovou cenu a maximalne muzu pumpnout dodavatele o par % na dph... 

Nebavime se v objemu 50.000, ale o zakazce v radu stovek tisic, za zarizovaky, tak sem si myslel, ze si snad nejakou cenu muzu vysoutezit a dodavatel se zahoji na praci a mozna treba si necha ja nevim 5-10% na cene co ja uhadam, ale podle reakci prodejcu, to takhle nefunguje... 

Jak je to tedy standardne? Diky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hrozně záleží co to je za firmu, co ti to má dělat. Já to mám se zedníkem tak, že slevy beru na něj (dělá velký objem a má vyšší slevy), ale přesně vím, kolik co stálo a kolik je práce. Některé věci jsem si zařídil sám, protože jsem měl šanci vyhádat lepší cenu. Jednoduše řečeno se snažíme optimalizovat na co nejlepší cenu materiálu společně. Ale on je fakt si vyjímka mezi řemeslníkama a navíc soused.

 

Co ale vidím v okolí, tak je to spíš tak, že pokud si věci koupíš sám, tak to pak spousta firem nechce dělat, nebo ti nesmyslně napálí na ceně za práci. Hlavně v oblasti topení. Koupit kotel na netu je sice super výhodné, ale spousta topenářů to pak nechce montovat, protože počítají s tím, že si kompenzují zisky právě na maržích kotlů a dalšího vybavení. Pokud si to navíc koupíš sám tak přijdeš o těch pár procent slevy na DPH.

 

Já kupoval zařizováky do koupelny na netu a cena mi přišla OK, ale možná by to řemeslník u ptáčka nebo jinde pořídil za ještě lepší cenu, nevím. Mě ale vodař mi řekl, že si mám koupit sám co chci, že to standardně nedělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak 9n9 je logický, že slevu dají spíš někomu, kdo od nich bere pravidelně, s výhledem další spolupráce, než někomu, kdo nakupuje jednorázově. Ale opravdu záleží, kdo ti tu koupelnu dělá. Začal bych s tím, kdo to bude realizovat a domluvil se, zda bude lepší když zarizovaky nakoupí 9n nebo ty. Můj vodar v tom uměl chodit, vůbec nechápu, jak se vešel do ceny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tahle logika mi presne rika, ze do toho mam jit. Na druhou stranu, i kdyz majitele si to pochvaluji, tak me prekvapuje minimalni penetrace trhu u novych i rekonstruovanych staveb. Centralni vysavac ma jenom minimum lidi kolem me. Dalsi argument je budouci vyvoj robotickych vysavacu - ty jsou ted na vzestupu, casem budou lepsi, chytrejsi, levnejsi a s lepsima baterkama. Je ale pravda, ze treba na chodbu a schodiste asi nic lepsiho nez ten central neni... Tak jsem porad na vazkach jestli jo, nebo ne.

Rozvody stojí, pokud se na ně pamatuje při stavbě, pár stovek. Vždycky jde je prostě nepoužívat a koupit si robota s řádově nižším výkonem, ale zpětné dodělání je komplikované a drahé. Takže samozřejmé udělat. Jediné minus je cena stroje samotného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeptam se jako uplny dement...

Zacinam kompletni rekonstrukci domu. Mimo vseho budu resit i tri koupelny. Realizaci vodo-topo mi bude delat renomovana mistni firma. Poptal jsem zarizovaci predmety do koupelen (vany, sprchy, bidety a proste vsechno co trci ze zdi) u nekolika mistnich dodavatelu (Ptacek, Artex, Elements a podobne) s tim ze me zajima cena. Je teda hlavne zajimalo kdo mi to bude delat a v podstate naznacili, ze ja od nich dostanu cenikovou cenu a maximalne muzu pumpnout dodavatele o par % na dph... 

Nebavime se v objemu 50.000, ale o zakazce v radu stovek tisic, za zarizovaky, tak sem si myslel, ze si snad nejakou cenu muzu vysoutezit a dodavatel se zahoji na praci a mozna treba si necha ja nevim 5-10% na cene co ja uhadam, ale podle reakci prodejcu, to takhle nefunguje... 

Jak je to tedy standardne? Diky 

 

Na nete vieš dosť vecí objednať za prakticky veľkoobchodné ceny, keďže e-shopy točia veľké objemy. Problém nastáva ak je nejaká reklamácia, potom sa to troška naťahuje. Zatiaľ čo remeselník dostane u dodávateľa nejakú zľavu ale zasa ak je niečo zle vymenia mu to kus za kus. 

Otázka však je, ako tu už bolo spomenuté, či ti to bude chcieť vodár aj namontovať.

 

3 roky dozadu som menil bojler som zohnal bojler na nete o 50% lacnejšie ako ho vedel zohnať vodár. Ale bral som ho s tým, že prípadná reklamácia bude troška problematickejšia hlavne časovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad lux: Já mám jen tři sací místa blízko sebe a blízko středu domu, takže ty rozvody byly fakt za pár. Je to jen plastová trubka. Dole pod schodama, kolmo nahoře nad tím v chodbě a štěrbinu v kuchyni v soklu linky. Dole i nahoře obsáhnu hadicí celé patro. Tu štěrbinu používáme méně, když je bordel, tak stejně vezmu hadici a vyluxuju celou kuchyň. Jak říkám, minus je cena stroje.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky Hasno, za postrehy. Taky mam predstavu 3 zasuvek (sterbinu ne) ve dvou patrech. Hlavni brzda je, ze me do toho znami namotivovali pozde, brzo zacnou delat omitky a podlahy, takze specham a uz se mi to pri vsem ostatnim "nechce" resit...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si teda také vždycky klepal na čelo, když někdo mluvil o centrálním vysavači..

 

Ale.. štěrbina v soklu linky je super - vezmeš smeták a máš hned bordel pryč. A jinak máme jednu zásuvku ve středu domu a dlouhou hadici a je to ok. Sice hadice musí být někde schovaná, ale podle mě to má lepší tah a hluk je slyšet spíš venku než v bytě :-)

 

Co bych doporučil - nešetřit pár stovek a koupit hadici, kterou můžeš vypnout vysavač bez toho, abys ho musel vytahovat ze zásuvky, ušetříš si pár set metrů běhání v průběhu vysávání :-)

 

Co je trochu mínus - možná to jde při vhodném plánování ošetřit - tak že se u nás nedá vysávat ve více patrech zároveň - ale možná je to jen nedostatečným výkonem našeho (15let starého) vysavače a nebo nevhodně udělnýma rozvodama a odbočkama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, vypínání na rukojeti je dobré, ani jsem nevěděl, že se dělají i bez toho. Zapomněl jsem, že kvůli toho dálkového vypínání je třeba k trubce rozvodu přiložit i dvojlinku na ten signál, ale to by instalační firma určitě věděla a udělala.

A vysávání ve více patrech najednou u nas nehrozí, dokud se nenaklonuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi, ma tu nekdo obklad fasady v drevu? poznatky, trvalnivost, zesednuti?

resim tenhle problem aktualne a rozhoduji se blize k modrinu, ale taky je ve hre keramicka dlazba v dekoru dreva, pripadne mate nejake dalsi tipy, z ceho by to slo rozumne udelat? plast, ani drevoplast urcite nechci diky jeho nestalosti,atp...

barak bude takovy - jen pro info...

stejne to drevo se mi asi libi nejvic

 

post-14582-0-10623400-1565605288_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já chtěl dřevem obkládat barák a po shlédnutí několika realizací se na to vykašlal. Je to hezký na obrázku, reálně to rádo šedne každý kus jinak - podle toho jak na to prší/svítí a rádo to někdy i černá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi, ma tu nekdo obklad fasady v drevu? poznatky, trvalnivost, zesednuti?

resim tenhle problem aktualne a rozhoduji se blize k modrinu, ale taky je ve hre keramicka dlazba v dekoru dreva, pripadne mate nejake dalsi tipy, z ceho by to slo rozumne udelat? plast, ani drevoplast urcite nechci diky jeho nestalosti,atp...

barak bude takovy - jen pro info...

stejne to drevo se mi asi libi nejvic

Sibiřský modřín bez jakéhokoliv ošetření. Chci aby to zesedlo a ztmavlo. Zcela zásadně jsem nechtěl lakovat a udržovat to. To jsem viděl v Norsku, co pet let natírat barák, megapruda. Ale jeden borec mi říkal, že to chtěl zachovat, tak to prý natřel včelím voskem před 15 lety a dobrý, ale to nemám nijak ověřené, jenom jeden pán (co mi přivezl beton) povídal. Bylo to dělané před dvěmi lety. Pár dnešních obrázků a dva starší. Jeden z letošní zimy a jeden z jiného úhlu, když to bylo před dvema lety čerstvě obložené. Podhled té pergoly bude ze stejného materiálu.f53902db4ccedf9789598101a0459dcb.jpg455819baf4b682d8e953986b0f74c9ad.jpg8d23c28b4875e603c197c8f9b9789c00.jpge2c25ca495063a92c09b9237baac09af.jpgfc20987567e1cc4620963056234bca08.jpgba60152bb151981e5b7c2ac19121d62a.jpgb1d518a181ee24d10bcace99ce455ab3.jpg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak nám říkal pan architekt: nedávejte si to dřevo horizontálně, ale svisle. Jinak to mnohem víc trpí, drží se na tom voda...

Pravda. Ovšem výrazně nám to zkomplikovalo obložení vrat garáže. Chtěl jsem jedny velké vrata přes celý otvor. Tím, že je to svisle obložené, tak nelze aplikovat sekční vrata, jen výklopná. No a v tomhle rozměru je ten modřín tak těžký, že to nikdo neuměl vyrobit. Takže jsme museli nechat dělat vrata na míru s klasickým otvíráním a motorama v podlaze.

67216af7d102b8a1fc50a7cd92c2c009.jpg

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyjo, to je pěkně řešený. Plnohodnotný patro bez šikmejch stropů a přitom se to hmotově tváří jako přízemí s podkrovím v sedlový střeše.

Do háje ty máš oko. Ty jsi projektant? Máš zcela pravdu. CHKO dovoluje pouze jedno obytné patro a obytné podkroví. Tak jsme to s projektantem vymysleli takhle. Zdili jsme to normálně na dvě patra ty krajní šikminy přikryly zeď, izolaci a vestavěné skříně a obytné místnosti žádnou vnitřní šikminu nemají. Je ve skříních. Ty střešní sykýnky pod okny jsou fejk, aby to vytvořilo vikýř, který se nedotýká ani okraje střechy, ani hřebene střechy, jak požaduje CHKO.

 

497be31de450f9980c41e985caedf282.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...