Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Říkal jsem si, jak jste asi využili těch pár decimetrů rozdílu půdorysu bočních stěn a "vikýře". Buď úložnej prostor, nebo nika. Úložnej prostor je praktičtější.

 

No a k tomu řesení plnohodnotnýho patra - většinou se tyhle situace řeší fejkovou mansardovou střechou, a na to se nedá moc koukat. Dobře jste to vymysleli.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hasňo, máš krásnej barák i místo v krajině. Stavět novej, chtěl bych to podobně!

Děkuji, to mě samozřejmě moc těší. V hospodě od místních naopak poslouchám kdy že už si jako sundám to bednění po betonáži. Spokojení by byli jenom kdybych postavil pseudohistorizující jakože dřevěnku, ale z ytongu, jakože starou, s malýma oknama a ještě dělenýma na sto skleněných tabulek, velkým přesahem střechy, tmavým interiérem, krbovýma kamnama, a obloženou dřevoplastem, jakože roubenka. To by místní byli štěstím bez sebe. Je tu v okolí takových jak máku. Studovat a reflektovat soucasné poznání technologie, možnosti, světelné a tepelné standardy a nadstandardy se tu lidem nějak nechce. A to i mladým. Holt dálný východ. Pokud někdo chce novou tmavou roubenku s krbem pohoda, s tím samo nemám žádný problém, ty staré se mi ostatně hodně líbí. Ale je to nechtěl. Nakonec jsme i tak splnili v pohodě všechny předpisy a nařízení druhé zóny CHKO.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě čeká dřevěný obklad na jaro, dlouho jsem to odkládal a hledal nějakou jinou alternativu. Umělý desky se mi nelíbí, není to ono. Ze dřeva připadá v úvahu jedině modřín. Prošel jsem si pěknou řádku baráků kde už to chvilku mají a jsou vlastně jen dvě možnosti, buď to bude patinovat rychlejc, nebo pomalu. Nechat to bez ničeho, nebo to napustit olejem (OSMO UV... pekelně drahý). Patinovat to bude vždycky

 

 

post-13546-0-53784000-1565636444_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Meli jsme mit oblozenou mensi polovinu domu, drevo krasne vypada a taky by nam pomohlo nejen architektonicky oddelit jizni a severni trakt. Jelikoz jde ale o severni stranu k rybniku a cele by to stalo nemalo penez, rozhodli jsme se nakonec od toho upustit. Fakt jsme meli strach, ze bez slunicka to nedopadne dobre. Ruzny fejkovy oblozky nam projektant "zatrhnul", ze nez neco predstirat, tak se mame na to vykaslat.. Uvazovali jsme jeste o cihlovych pascich, pripadne plne cihle, ale zase to ma nejake technologicke hacky a stoji to vcelku nesmysl. 

Na severni a jizni trakt nakonec asi jen pouzijeme rozdilnou zrnistost omitky a tim to hasne, pripadne cely dum sjednotime a omitku udelame hladkou v zrnitosti K1,5. Okna mame bezramova, strechnu hodne atypickou a subtilni, ve vysledku to mozna bude fungovat jeste lepe. Cas ukaze.. A jinak reci sousedu, jak to ,ze na severni strane nemame okna, uz poslouchame ted.. :eek: Budou jeste hodne prekvapeni..  :D  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásnej barák i řešení toho patra. Zvažoval jsem v případě nouze skoro to samý, ale můžu mít 2 patra.

Mě docela zaujala ta informace s orientací obkladu. Zní to naprosto logicky, ale zároveň mě vůbec nenapadlo nad tím tak přemýšlet a počítal jsem s obkladem na šířku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vodorovně se dávaj latě typu rhombus. A pořádně přišroubovat, i modřín se kroutí. 

 

Ok, diky za info, na ty zkosený jsem se díval, ale nějak jsem nechytl, že se jim říká rhombus. Chápu, že z nich voda steče a na spodní hraně nebude zatíkat dovnitř, spíš z hrany skápne dolů...

No, zasáda bude ještě legrace....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možno ešte jeden pohľad na vec, ale už výrazne podľa vkusu stavebníka...čiastočne plechová fasáda z plechu, ktorý sa volá cor-ten. Je to položené formou odvetranej fasády. Vyrábal to Ruukki (aspoň v dobe, keď sme to kupovali a doviezli nám to z fabriky priamo z Fínska).

My to máme asi 5 rokov. Prvé možno dva roky je s tým vopruz, keď to hrdzavie, ale následný efekt je perfektný.

Fasáda, ktorá sa neustále mení, inak vyzerá keď je teplo, inak keď prší, či mrzne. Je bezúdržbová. Po úvodnom zahrdzavení z nej nejde žiadna špina, ak aj sa o ňu obtriem, nezanecháva žiadne stopy ako bežný hrdzavý plech. Ale platí, že je to relatívne odvážne riešenie. Vo vnútri máme veľkoformátové drevené obklady, čo vytvára neuveriteľný kontrast...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsme u toho Cortenu, tak jen taková zajímavost, kterou jsme vyráběli v práci pro firmu Soma (ne montáž, ale ty plechy jsme řezali, falcovali a ohýbali u nás) a když jsem viděl výsledek, tak se mi to moc líbilo. Na barák bych to asi nechtěl, ale na budovu firmy je to za mě skvělé. Fotku nemám, tak vložím odkaz. Nevýhoda je, že je to  drahý jako čert... Je to elektrolyticky barvený nerez a mělo by to vydržet navždy.

Upraveno uživatelem shewcza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možno ešte jeden pohľad na vec, ale už výrazne podľa vkusu stavebníka...čiastočne plechová fasáda z plechu, ktorý sa volá cor-ten. Je to položené formou odvetranej fasády. Vyrábal to Ruukki (aspoň v dobe, keď sme to kupovali a doviezli nám to z fabriky priamo z Fínska).

My to máme asi 5 rokov. Prvé možno dva roky je s tým vopruz, keď to hrdzavie, ale následný efekt je perfektný.

Fasáda, ktorá sa neustále mení, inak vyzerá keď je teplo, inak keď prší, či mrzne. Je bezúdržbová. Po úvodnom zahrdzavení z nej nejde žiadna špina, ak aj sa o ňu obtriem, nezanecháva žiadne stopy ako bežný hrdzavý plech. Ale platí, že je to relatívne odvážne riešenie. Vo vnútri máme veľkoformátové drevené obklady, čo vytvára neuveriteľný kontrast...

Pár realizací s cortenovou fasádou jsem viděl, ale přiznám se, že u solitérního rodinného bydlení v zahradě se mi to nikdy nelíbilo (tvarosloví vs materiál), snad s výjimkou jednoho hranatého RD postaveného v městském vnitrobloku v Portugalsku, a to vypadalo spíš jak mezonetový byt v zahradě než RD. Strašně by mě zajímalo, jak vypadá tvůj barák, ale chápu, že si tu většina z nás chrání soukromí. Jestli jsou někde k vidění fotky, budu moc rád za odkaz v SZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...