Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Neviem aké máš cenové ponuky, ale čo mám CP od kamaráta z minulého roka na podlahovú plochu 165m2:

- infrafólie hi - Carbon komplet s montážou a termostatami do každej izby - 5760?

- podlahovka + rozdelovače + centrálny termostat s montážou, ale bez kotla a bojlera- 5101?

dnes napíšu poptavku, tak jsme zvědavej. Pak se pochlubim :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jakmile mas dum se stitkem A a lepsi a k tomu podlahovku s tepelnym cerpadlem, tak doporucuji biolihovy krb :). U nas delame 1x do roka ?atmosku? tak ze topime a mame i v zime okna do pruvanu. A pokus o skrceni skoncil samovznicenim zbytkovych plynu :)- nemame sekundarni spalovani - jen obyc krbove kamna. Jedinou vyhodu spatruji v tom ze az vypnou el. na delsi dobu jak 1 den, muzeme se ohrat doma...

 

Zeptám se - řeším zda dodělat krbovky. Máte to doma a topíte v tom? Vychází to na cca 70k i s komínem a nevím zda se na to nevykašlat - nebylo by to j ako primární zdroj, ale spíše na takové občasné topení pro atmošku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o radu více zkušené a teď nemyslím v zadlužování, ale co se finanční gramotnosti týče :-)

 

Do teď jsem si stavěl za svoje, ale jednou to přijít muselo a naznal jsem, že je čas již čerpat peníze z hypotéky. Přišel odhadce a dnes mi napsali z banky, že odhad je v pořádku a co mě šokovalo, že můžu vyčerpat celou sumu naráz. Což jsem tedy nečekal a nevím jestli je to dobré.

 

Otázka tedy zní- je dobré vyčerpat hypotéku úplně nebo postupně?

 

Já jsem totiž pořád myslel, že mi teď dají třeba milion a zase přijde odhadce atd. Na tohle jsem nebyl připraven a bojím se aby v tom nebyl nějaký háček.

 

Předem díky za podnětné připomínky nebo rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak si vem jen na milion...až ho splatíš, tak si vem další....nebo jak to myslíš? Zase čím dřív vyčerpáš, tak už pak budeš splácet jistinu. Do doby vyčerpání platíš pouze úrok z vyčerpané částky

já mám hypotéku před schválenou již delší dobu, takže laborovat s tím kolik si vezmu již nemohu. Ze zkušeností známých jsem myslel, že budu čerpat postupně jako všichni ostatní o tomhle postupu jsem nikdy neslyšel, proto za tím hledám nějakou botu a nerad bych někomu sednul na lep. Asi vyčerpám těch 80% což je moje povinnost a doufám, že se do toho vejdu. Zase kdybych si to bral po částech, tak budu platit za každý další odhad 1500kč. Otázkou zůstává, jestli by byl další odhad nutný, když už teď mi řekli, že mohu vyčerpat celou hypotéku. Ideál by bylo, kdybych mohl čerpat po částech a nebyl by nutný další odhad, ale to nevím jestli to tak funguje. Budu tam muset zajet a zeptat se, protože s touto variantou jsem vůbec nepočítal a tak na ni nejsem ani připraven. To mě ještě odhadce strašil s tím, že banka bude chtít změnu projektu před dokončením stavby, protože v průběhu jsem tam udělal pár změn a nakonec tohle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zalezi jakou mas banku. Nektery nechteji pri postupnym cerpani novej odhad, jiny jo. Vyhoda je, ze dokud nenacerpas vsechno, platis jen uroky, jak uz tu zaznelo. A nebo nacerpas vsechno, mas penize hned a zacnes regulerne splacet. Vyhoda je, ze neplatis toho znalce a necekas na nej, pokud to banka pozaduje, ale zas musis do nejaky doby prokazat profinancovani hypoteky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to u České spořitelny. Dnes se tam zastavím a zkusím s nimi projít všechny možnosti. Předpokládám, že duben-květen 2020 by jsme už mohli bydlet. Teď taháme omítky, zbývá dodělat podlahovku, lité podlahy, sádroše + izolaci, obklady + dlažby, Tepelné čerpadlo a rekuperaci, kuchyň a vestavěné skříně potom už by nemělo nic bránit bydlení. Pergolu a stání pro auta dodělám v průběhu. Ještě je toho dost, ale jelikož tepelné čerpadlo ani rekuperace nebyly v původním odhadu zohledněny, tak se bojím, že po tom co bych do těchto věcí investoval (za předpokladu postupného čerpání), by je odhadce nechtěl v odhadu zohlednit a nepovolil nadále čerpat (čímž mě taky strašil). Samozřejmě máme nějakou rezervu i já sám jsem si nějakou vytvořil z hodinkového rozpočtu o které žena nemá tušení, ale jsou to rezervy na které bych rád sahal až když bude fakt nejhůř a nejlépe vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem u Spořitelny čerpal postupně, v tom nebyl problém. Nový odhad jsem nedělal. Nebyl důvod. Hypotéka byla zhruba 40% ceny nemovitosti po dokončení. Matně si vzpomínám, že jsem jim dokladal nějaký faktury. Ale je to už 12let zpět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám odhad supervizí, takže je to bez faktur a mám zohledněnou svépomoc 20%, takže nedokládám žádné faktury. Přijede odhadce nafotí a odhadne hodnotu nemovitosti. Odhadce strašil, říkal že si to takhle nemůžu měnit a že se to bance nebude líbit a za dva dny mi napíšou, že můžu vyčerpat celou částku. Tak jsem z toho trochu zaskočenej no...

 

Ve smlouvě se o čerpání nic nepíše. Pouze to, že se budou vydávat peníze na základě odhadu a procentuální prostavěnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak tady cenová nabídka na vytápění elektrikou panely nebo foliemi....jedná se o patrový domek o výměře 100m2

 

A infrafolie, ktoré sa dajú zaliať do poteru si si naceniť nedal? Napr. hi-Carbon alebo heatflow. TU máš pekné video k tým infrafóliam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám odhad supervizí, takže je to bez faktur a mám zohledněnou svépomoc 20%, takže nedokládám žádné faktury. Přijede odhadce nafotí a odhadne hodnotu nemovitosti. Odhadce strašil, říkal že si to takhle nemůžu měnit a že se to bance nebude líbit a za dva dny mi napíšou, že můžu vyčerpat celou částku. Tak jsem z toho trochu zaskočenej no...

 

Ve smlouvě se o čerpání nic nepíše. Pouze to, že se budou vydávat peníze na základě odhadu a procentuální prostavěnosti.

Mel jsem to samy, sporka, svepomoc 20%, odhadce ani nejezdil, jen jsem mu poslal aktualni fotky. Penize cerpas kdy je potrebujes a platis jen urok z vycerpane castky, na konci udelas finalni odhad a zacnes splacet i jistinu. Vycerpat muzes po castech, nebo cely najednou.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem od tama přišel a je to přesně jako píšeš. Díky. Jen za každé čerpání je samozřejmě poplateček :-) a za finální odhad, který musí být vždy (přijde až bude stavba připravena na "kolaudaci) zase dalších 1500kč. No mají to dobře spočítané, ale když jsem socka, tak to bez zadlužení prostě nešlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A infrafolie, ktoré sa dajú zaliať do poteru si si naceniť nedal? Napr. hi-Carbon alebo heatflow. TU máš pekné video k tým infrafóliam.

to je skoro stejný systém jako mi zpracovali ty folie ecofilm,ne? Ještě jsem si nechal zpracovat na tepelné kabely...to je zde. Píšou, že je to nejpouživanější způsob a taky to vychází nejlevněji.

Nabídka Fenix číslo 000191865.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zalezi jakou mas banku. Nektery nechteji pri postupnym cerpani novej odhad, jiny jo. Vyhoda je, ze dokud nenacerpas vsechno, platis jen uroky, jak uz tu zaznelo. A nebo nacerpas vsechno, mas penize hned a zacnes regulerne splacet. Vyhoda je, ze neplatis toho znalce a necekas na nej, pokud to banka pozaduje, ale zas musis do nejaky doby prokazat profinancovani hypoteky.

u těch úroků, co se platí, než dočerpáš celou částku tak nevím nevím jestli je to výhoda...přeci jen to jsou prachy navíc nad rámec celé hypotéky...ale já to budu mít taky tak. Rok a něco budu platit úrok z vyčerpané částky. Výhoda je snad jedině v tom, že si vklidu doplatím stávající hypo na byt a pak už budu splácet hypo na domek....a nebudu platit dvě hypotéky naráz.

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je skoro stejný systém jako mi zpracovali ty folie ecofilm,ne? Ještě jsem si nechal zpracovat na tepelné kabely...to je zde. Píšou, že je to nejpouživanější způsob a taky to vychází nejlevněji.

 

Pozor na to, nie je fólia ako fólia. Tie čo sa nedajú zaliať do poteru nie sú také kvalitné ako tie, čo sa majú zaliať do poteru. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...