Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

máte někdo na novostavbě jako krytinu falcový plech?

my jsme teď měli schůzku s tesařem ohledně krovu, a když jsme zabrousili na krytinu, doporučoval nám tašku, že je trvanlivější. že na novostavby dává skoro jen tašky, plechy že jen na levnější rekonstrukce...

 

já jsem to do teď hlouběji nezkoumal, plech jsme měli v studii i projektu a celkově se nám ten dům s plechovou střechou líbil, ten plech působil tak nějak lehčeji. ony ty jednopodlažní domy se sedlovou střechou přikryté taškou na mě působí tak nějak zašláple... teď teda procházím nějaké výrobce plechových krytin a dozvídám se takové věci, jako že životnost střechy je třeba 50-60 let? je to relevantní, nebo si do té doby stejně dům nějakou rekonstrukci vyžádá?

 

cenově (na první pohled) se to až tak dramaticky neliší, ale tašky mají relativně málo barev. chtěli jsme nějaký plech v odstínu šedé... nevím, jestli máme zůstat u plechu, nebo se ta taška vyplatí? možným rozhodujícím kritériem je i to, že tašku zvládneme položit svépomocí. plechy už jsem na jednu menší střechu dával a na celý barák bych si netroufnul...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám plech, chtěli jsme kvůli vzhledu, romantizující chaloupky nás neberou. Ale. Je to v hodně silném větru hlučnější, detaily proti sněhu jsou cholerně drahé, nejde po tom tak jednoduše chodit, aby to člověk nepoškrábal. Druhá varianta o které jsme uvažovali byl rovný Tegalit bez vlnek, ale nakonec jsme skrz vzhledu vzali plech. Já osobně bych podruhé asi šel do Tegalitu, manželka prý v žádném případě, že ten strohý vzhled plechu je prostě super a ze přes to vlak nejede. Tak, a teď si vyber. 3cb973564439238835717c208515d564.jpg

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na domku mám plechovou střechu od Ruuki, myslím že to je Ruuki classic, s embosovaným povrchem. Má to být nějaká protihluková úprava, hodně silný vítr je slyšet, déšť neslyšíme vůbec. Ale střechu máme až nad obytnou částí a mezi stropem a plechem je dost silná vrstva izolace. 

post-13546-0-43843000-1571004738_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U švagra jsme měnili Satjam po 6 letech od nastěhování. Každý rok jim padal ze střechy obarvený sníh. Jenom díky známostem na správných místech z nich dostal plechy nové. Tehdy jsem se zařekl, že tohle na svým domě nechci.

 

Anela: Jen pro zajímavost, za kolik máš nabídku na plech?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Satjam na baráku jedenáct let a žádný problém zatím nepozoruji. S hlučností problém nemám, na stropech mám izolaci a nad nimi ještě půdní prostor.

S tím obarvenym sněhem je to zajímavé, když se dívám na tu povrchovou úpravu, vůbec nechápu jak tomu může docházet. Nevíš jakou měl krytinu a povrchovou úpravu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To netuším Martine, ale není problém to zjistit. Vím, že si u reklamace připlácel za větší vrstvu barvy, takže aktuálně má nějakou vyšší řadu, jestli se to dá tak nazvat. Jo a taky vzal jinou barvu, protože červený sníh nebyl zrovna cool :-) Mohlo to být způsobeno špatnou montáží, těžko říct. Důležité je, že to dobře dopadlo.

 

Já o víkendu konečně vylezl s komínem nad krov. Bych nevěřil jaký s tím bude drbání, když už je střecha hotová. To je tak, když neposlouchám lidi co mi dobře radí :-) Já pořád myslel, že ten komín manželce nakonec rozmluvím...

Upraveno uživatelem shewcza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máte někdo na novostavbě jako krytinu falcový plech?

my jsme teď měli schůzku s tesařem ohledně krovu, a když jsme zabrousili na krytinu, doporučoval nám tašku, že je trvanlivější. že na novostavby dává skoro jen tašky, plechy že jen na levnější rekonstrukce...

 

já jsem to do teď hlouběji nezkoumal, plech jsme měli v studii i projektu a celkově se nám ten dům s plechovou střechou líbil, ten plech působil tak nějak lehčeji. ony ty jednopodlažní domy se sedlovou střechou přikryté taškou na mě působí tak nějak zašláple... teď teda procházím nějaké výrobce plechových krytin a dozvídám se takové věci, jako že životnost střechy je třeba 50-60 let? je to relevantní, nebo si do té doby stejně dům nějakou rekonstrukci vyžádá?

 

cenově (na první pohled) se to až tak dramaticky neliší, ale tašky mají relativně málo barev. chtěli jsme nějaký plech v odstínu šedé... nevím, jestli máme zůstat u plechu, nebo se ta taška vyplatí? možným rozhodujícím kritériem je i to, že tašku zvládneme položit svépomocí. plechy už jsem na jednu menší střechu dával a na celý barák bych si netroufnul...

 

Pokiaľ to nevyžaduje dizajn domu, podľa mňa je lepšie si dať klasickú tašku. Neverím, že ten plech vydrží 50 rokov nech má akúkoľvek povrchovú úpravu. Klasická krytina je istota.

 

2 roky dozadu som hľadal krytinu na zastrešenie malého prístrešku a plech sa podľa mňa moc neoplatí. Aby ten plech nejako vyzeral tak cenovo to vychádza +/- to isté ako pálená škridla, krokvy to prakticky nezmenší, keďže na to má väčší vplyv snehová oblasť, keď sa náhodou niečo stane (krúpy, škrabance atď) je komplikovanejšie to opraviť. Reálne ja nevidím žiadne výhody plechu okrem dizajnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moooc pěkné. My cup of tea.

díky. Ještě to není, na jaro mě čeká dřevěný obklad a skleněná střecha do průjezdu. Hotový to bude až umřu. Asi

finále by mělo vypadat nějak takhle

To netuším Martine, ale není problém to zjistit. Vím, že si u reklamace připlácel za větší vrstvu barvy, takže aktuálně má nějakou vyšší řadu, jestli se to dá tak nazvat. Jo a taky vzal jinou barvu, protože červený sníh nebyl zrovna cool :-) Mohlo to být způsobeno špatnou montáží, těžko říct. Důležité je, že to dobře dopadlo.

 

Já o víkendu konečně vylezl s komínem nad krov. Bych nevěřil jaký s tím bude drbání, když už je střecha hotová. To je tak, když neposlouchám lidi co mi dobře radí :-) Já pořád myslel, že ten komín manželce nakonec rozmluvím...

několik let se snažím ženu přesvědčit že dřevěný obklad na baráku není moc praktický. Návrh architekta, projekt, realizace... nic s ní nehlo. Už chvilku bydlíme, na jaře ho budu dávat.

post-13546-0-65620300-1571041819_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem financ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výborné. Až na ten komínový anachronismus.

 

Taky máme Satjam, tu "vyšší" řadu, sníh teda nebarví. Náš první výběr byl od začátku titanzinek, ale kvůli ceny jsme šli o stupínek níže. Dneska se ten rozdíl 100k zda zanedbatelný a udělal jsem chybu, ze jsem je nevysolil. Jestli ta krytina někdy odejde, a my budem mít aspoň nějaký kováky, tak už tam dám ten titanzinek.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám falcovaný pozinkový plech na ploché střeše. Vichr je trochu slyšet, déšt ne. Po 50 letech má na pár místech lišku jelikož jo cca 15 let nikdo nenatřel, takže ho letos natřu.

Chtěl jsem to měnit, ale dokud nikde neteče, tak se mi do toho nechce a ještě může něco odžít. Není ale pohledově viditelný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas pravdu - to si vodar budto zjednodusil, nebo u toho nepremyslel. Ale nepredpokladam, ze by to nekde vadilo. Pro ostatni mistnosti plati to, co jsem napsal vyse.

to se pohne, ale s největší pravděpodobností tam postavíš něco jinýho, takže to je jedno ..... a zrovna v tvým případě pokud se nepletu tam bude stát kuchyň ..... s tou se většinou moc nehejbe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas pravdu - to si vodar budto zjednodusil, nebo u toho nepremyslel. Ale nepredpokladam, ze by to nekde vadilo. Pro ostatni mistnosti plati to, co jsem napsal vyse.

hele nic ve zlým ..... máme taky kamna pod nábytkem, ale jenom díky našemu lemplovství který je spojený s lemplovstvím montérů ..... prostě to považuju za zbytečný mrhání energií ....... topit pod nábytkem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...