Přejít na obsah

Jak s agresivními řidiči?


Doporučené příspěvky

Ta se bere v našem způsobu života. Jestliže jsme nucení celý život soupeřit a bojovat s ostatními o prostředky na živobytí, tak se nedá očekávat, že po usednutí do auta se z nás stanou ohleduplní, tolerantní a přející beránci.

 

Tak to si nemyslím.

Soupeření je prostě život, a je to tak v pořádku.

Soupeříme o ženskou, o co nejlepší výdělek, kdo dá víc gólů a není důvod se proto nenávidět.

Ta nenávist, o které jsem psal je bezdůvodná, tj. "nesnáším ty druhý, aniž bych je potkal, natož s nimi o něco soupeřil".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 166
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kde se bere ta nenávist ?

Autaři na cyklisty, cyklisti na autaře, autaři na motorkáře, motorkáři na cyklisty...

Kolikrát se mi zdá, že lidi, co jezděj střídavě v autě, na kole i na motorce hejtujou ty ostatní, mezi kterými zrovna v tý chvíli nejsou.

Chápe to někdo ?

Co je na tom za nenávist? Že jsem houkl na magora, kterýmu nebylo blbý v plné polní zacvaknutej v jízdním kole vjet do davu chodců, kde neměl co dělat? Chápeš to? Ženský v letních šatech a on si o ně málem utírá schwalbiny.  Tak proč si nezanadávat ;-) Kolem barárku mi vede cyklostezka, často tam bývám s dítětem vedle na chodníku, jezdí na odrážedle, a tam tyhle typy nepotkávám. Naopak prcek s projíždějícími cyklisty na sebe často vesele mávají, všichni se zdravíme a nikdo nemá problém. Přitom teď v létě tam o víkendech bývá taky slušnej provoz.
 

---

to je nesmysl, jezdím na všem a nehejtuju nikoho jen podle toho, na čem zrovna jede. Nemám rád blbce na čemkoli

+

Mam to stejne. Jo, na kole jedu vic free - konkretne mam par mist, kde je nejlepsi jet jednosmerkou s minimalnim provoze - ale kdyz tam potkam auto, tak zastavim a uklidim se mezi parkujici vozy a pak az pokacuju. Podobne v aute se snazim mit od kolistu co nejvetsi distanc. Ale naopak mi prijde, ze spousta lidi na kole i v autech nemaji rozum - objizdet cyklistu s rezervou 30 cm i kdyz je silnice uplne prazdna, nebo naopak cyklisti, co se cpou vedle cekajicich nebo pomalu jedoucich aut az nesmyslne sebevrazedne, preslapujici na cervene pred autem, aby nemuseli sesednout a vyklapnout naslapy. Extrem byli dva vedle sebe jedouci cyklisti na tenke klikate silnici na Vysocine. Vubec jim neprislo blby jet bok po boku, kdy zabirali efektivne vic mista nez jeden osobak... Nejak mi tohle chovani nejde na rozum, protoze ocekavam, ze vetsina cyklistu jezdi i autem a vetsina ridicu sedela nekdy na kole. Je to jen otazka tolerance k ostatnim v provozu.

Díky pánové, jsem rád, že v tom nejsem sám.

 

Tak to si nemyslím.

Soupeření je prostě život, a je to tak v pořádku.

Soupeříme o ženskou, o co nejlepší výdělek, kdo dá víc gólů a není důvod se proto nenávidět.

Ta nenávist, o které jsem psal je bezdůvodná, tj. "nesnáším ty druhý, aniž bych je potkal, natož s nimi o něco soupeřil".

No ale já ho potkal a celkem zblízka, nebo reaguješ na něco jinýho?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je na tom za nenávist?...

 

No ale já ho potkal a celkem zblízka, nebo reaguješ na něco jinýho?

Ani nevím, reagoval jsem obecně, že slychavam a citavam příliš často výpady, kdy se víc zdůrazňuje, že dotyčnej debil je cyklista / autař / motorkář, než že je prostě debil. A těch je u nás podezřele hodně.

Proto se ptám, kde se berou.

Nemusíš si to brát osobně.

 

Odesláno z telefonu

Upraveno uživatelem Chronař
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Chronař: OK, už rozumím, neberu to osobně. Já to kolo zdůraznil proto, že většina těchhle lidí má i řidičák, ale myslím si, že najet takhle mezi ty lidi na přechod autem by toho chlapa nenapadlo. Aspoň o takových případech neslyším. Zatímco kolaře tisknoucí se na přechodu chodcům na záda a přejíždějící jim polobotky potkávám celkem často - tak si spíš říkám, jestli se jim vypíná mozek v důsledku jiného posedu, nebo jsou to takoví bezohlední šmejdi pořád, jenom v autě si to nedovolí, protože dobře ví, že tam by to nemuselo skončit jenom občasným pořáváváním kolemjdoucích...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já tomu říkám že si cyklosedlem přiskřípli mozek. Protože jinak není možný to co se běžně děje, že z celkem fajn inteligentního člověka se usednutím na kolo stane nebetyčný hovado. Bohužel, pozorováno osobně na několika případech. Lidi co mají řidičák na kole najednou absolutně ignorují pravidla a obvykle i pud sebezáchovy. Ale naštěstí, pozoruju už pár let, že cyklistů rapidně ubývá. Možná to je tím že Vysočina je moc do kopce a tak to mnohé přestalo bavit, vyšlo to z módy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já tomu říkám že si cyklosedlem přiskřípli mozek. Protože jinak není možný to co se běžně děje, že z celkem fajn inteligentního člověka se usednutím na kolo stane nebetyčný hovado. Bohužel, pozorováno osobně na několika případech. Lidi co mají řidičák na kole najednou absolutně ignorují pravidla a obvykle i pud sebezáchovy. Ale naštěstí, pozoruju už pár let, že cyklistů rapidně ubývá. Možná to je tím že Vysočina je moc do kopce a tak to mnohé přestalo bavit, vyšlo to z módy.

 

spíš to je daleko od civilizace ;)

já třeba postavu ani výkonost na kopce moc nemám, ale trápim se v nim moc rád

ale zase nejsem ta cílová skupina s přisednutým mozkem, předpisy dodržuju na kole stejně jako v autě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...