Přejít na obsah

Jak s agresivními řidiči?


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

 

tohle jste zažili nejspíš všichni, kdo jezdítě častěji po rychlostních komunikacích - vyhodíte blinkr, že sjedete do města a za váma se na vás tlačí auto a rozhodně nezpomaluje na 50 km/h. Dneska se mi tohle stalo v několika málo sekundách.. řidič za mnou jel odhadem 90 (to už jsem zpomaloval na 30) a když viděl, že zpomaluju, tak to švihnul a předjel mě zleva, přes značku zákazu (šikmé rovnoběžné čáry) div jsem stihl strhnout volant a uhnout skoro až na pravá svodidla. Říkám si, co všechno by se mohlo stát, když bych zareagoval pomaleji nebo nedej bože vezl i rodinu..

 

..tak se ptám obecně, jak s agresivními řidiči? Totálně se vyklidnit, instalovat do auta kameru nebo rovnou palubní houfnici "neunzig milimeter" po vzoru Karla a Egona z České sody?  :lol2:

 

Díky všem,

Alex

 

Upraveno uživatelem Alex3798
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 166
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nechal bych to byt a byl jeste vic opatrnejsi.

Kamera neuskodi, ale celkem nechapu k cemu by byla- kdyz se nic nestane, tezko budes kazdej pripad vozit na policii a kdyz uz se neco stane, tak ti to tez uz muze byt naprd.

Ja se snazim jezdit jeste vic predvidave nez kdysi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rychlostní komunikace? Tedy rychlostní silnice? Tedy po novu většinou dálnice? Tedy něco s velký polomerem větví křižovatky a pruhu pro sjíždění? Píšeš, že .... Sjedu do města. To tedy bylo mimo obec? K tomu 30? Zkus to napsat přesněji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nenaděláš nic. Můžeš jen pořádně sledovat provoz, oni se tihle týpci dají snadno vytipovat, mohl bych zavést debatu i na typické vozy ale radši ne, předvídat a zdržet se jakýchkoliv reakcí. Když mu uhneš, vyhrál jsi. Zbavil ses ho. Možná mu naroste sebevědomí a bude ještě horší. A jednou mu někdo neuhne, třeba mostní pilíř. A u toho fakt být nemusím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně, být víc předvídaví, to jediné pomůže. Ja už kolikrát radši uhnu až pomalu do odstavného pruhu, např mimo obec, jen at se na mě ten debil netlačí a je pryč. Taky moc nechápu ten původní popis a proč jezdíš 30 ? ...takový mam,mimo jiné, taky rád co jedou v obci 30  :lol2:  

Upraveno uživatelem 01axel01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně, být víc předvídaví, to jediné pomůže. Ja už kolikrát radši uhnu až pomalu do odstavného pruhu, např mimo obec, jen at se na mě ten debil netlačí a je pryč. Taky moc nechápu ten původní popis a proč jezdíš 30 ? ...takový mam,mimo jiné, taky rád co jedou v obci 30  :lol2:  

 

To je hezky řečeno ;) jinak tam je překlep, zpomaloval jsem na 50.. pardon

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No voni se většinou takovýhle posty vobrátěj proti autorovi. Zpomaloval na 30. :D

 

Tak nějak  :lol2:

 

A ohledně té kamery, mátě nějaký zkušenosti nebo tipy na konkrétní typy? 

Upraveno uživatelem Alex3798
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nenaděláš nic. Můžeš jen pořádně sledovat provoz, oni se tihle týpci dají snadno vytipovat, mohl bych zavést debatu i na typické vozy ale radši ne, předvídat a zdržet se jakýchkoliv reakcí. Když mu uhneš, vyhrál jsi. Zbavil ses ho. Možná mu naroste sebevědomí a bude ještě horší. A jednou mu někdo neuhne, třeba mostní pilíř. A u toho fakt být nemusím.

 

To s tím sebevědomím vs mostním pilířem je celkem trefné. Co myslíš pod typickými vozy si asi umím představit a ano, tenhle řidič seděl v jedné takové typické značce, trojpísmenné, německé.. 

 

Asi už to nemá cenu dále rozebírat, díky všem za věcné názory. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám kamarádku. Na plné čáře ji ve městě předjel blb, troubil u toho a pak ji vybrzdil. V autě měla dvě malé děti. Spontáně na něj pak zatroubila. O pár stovek metrů dál dotyčný zastavuje, vylézá z auta a za řevu ?ty pyčo? rozbíjí pěstí okno u dveří a ulamuje zpětné zrcátko. Pak za neustálých nadávek odjíždí ... kamarádka má v autě kameru, je předsedkyní trestního senátu Krajského soudu. Borec dostal nepodmíněný trest. ....

 

Já vozím kameru už i na kole cca dva měsíce. Mám computer XplovaX5 EVO ... každoročně mě tak dvakrát vytlačí auto. Při nájezdu 15tis. km jsem vlastně rád, že žiju. Doufám ale, že příště natočím jen dalšího darebáka a ne vlastní smrt ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám kamarádku. Na plné čáře ji ve městě předjel blb, troubil u toho a pak ji vybrzdil. V autě měla dvě malé děti. Spontáně na něj pak zatroubila. O pár stovek metrů dál dotyčný zastavuje, vylézá z auta a za řevu ?ty pyčo? rozbíjí pěstí okno u dveří a ulamuje zpětné zrcátko. Pak za neustálých nadávek odjíždí ... kamarádka má v autě kameru, je předsedkyní trestního senátu Krajského soudu. Borec dostal nepodmíněný trest. ....

A nebyla by výživnější kamera v pánovo autě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, že odbíhám od pumpičkáři ceněného evergreenu "o psychopatech ve zlých německých autech na tři" (jistě, stává se), ale když má někdo potřebu na "rychlostní silnici" bezdůvodně zpomalovat ještě před přejetím do odbočovacího pruhu, přirozeně riskuje že ten za ním to v současných vedrech nemusí včas a správně pochopit - klobouků s trvale a nebo omylem vyhozeným blinkrem drandí kolem brniska mraky, stejně jako troubů co se naopak při připojování cpou do průběžného pruhu, přestože nejedou ještě ani těch 30.

Zkus to "těsné minutí" brát z lepší stránky: situaci jste se štěstím zvládli, být to dědek s popelníkama v popelnici bez brzd, ještě teď byste v pangejtu čekali na odtah.

 

PS, aby nedošlo k mýlce: BMW nemám, tento týden jsem dokonce nikam nejel - a tedy na nikoho netroubil, neproblikával, nenajížděl ani negestikuloval, čestné pionýrské...  :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník km.kmk

Mám kamarádku. Na plné čáře ji ve městě předjel blb, troubil u toho a pak ji vybrzdil. V autě měla dvě malé děti. Spontáně na něj pak zatroubila. O pár stovek metrů dál dotyčný zastavuje, vylézá z auta a za řevu ?ty pyčo? rozbíjí pěstí okno u dveří a ulamuje zpětné zrcátko. Pak za neustálých nadávek odjíždí ... kamarádka má v autě kameru, je předsedkyní trestního senátu Krajského soudu. Borec dostal nepodmíněný trest. ....

 

Já vozím kameru už i na kole cca dva měsíce. Mám computer XplovaX5 EVO ... každoročně mě tak dvakrát vytlačí auto. Při nájezdu 15tis. km jsem vlastně rád, že žiju. Doufám ale, že příště natočím jen dalšího darebáka a ne vlastní smrt ...

Rozbit pesti bocni okenko, to musel mit fakt ocelovou pest. Kamos stejny pokus, ale z jineho duvodu, na Mazde MPV. Sklo netknute, klouby bez kuze. A podotykam, neni to zadne orezavatko. Fakt rikal, to nejde rozbit...

Leda ze mel prsten nebo boxera, to pak je jina...

Upraveno uživatelem km.kmk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, že odbíhám od pumpičkáři ceněného evergreenu "o psychopatech ve zlých německých autech na tři" (jistě, stává se), ale když má někdo potřebu na "rychlostní silnici" bezdůvodně zpomalovat ještě před přejetím do odbočovacího pruhu, přirozeně riskuje že ten za ním to v současných vedrech nemusí včas a správně pochopit - klobouků s trvale a nebo omylem vyhozeným blinkrem drandí kolem brniska mraky, stejně jako troubů co se naopak při připojování cpou do průběžného pruhu, přestože nejedou ještě ani těch 30.

Zkus to "těsné minutí" brát z lepší stránky: situaci jste se štěstím zvládli, být to dědek s popelníkama v popelnici bez brzd, ještě teď byste v pangejtu čekali na odtah.

 

PS, aby nedošlo k mýlce: BMW nemám, tento týden jsem dokonce nikam nejel - a tedy na nikoho netroubil, neproblikával, nenajížděl ani negestikuloval, čestné pionýrské...  :speak_cool:

 

Jasně, v odbočovacím pruhu je to blbost, ale já zpomaloval z 80 kmh až ve chvilce, kdy jsem opouštěl rychlostku, rozhodně to není úsek, kde by měl kdokoliv zrychlovat a tlačit provoz před sebou... 

 

Jo a s tím dědkem a popelníkama máš recht, to už jsem taky zažil a to jsem se fakt bál!   :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bezdůvodně zpomalovat ještě před přejetím do odbočovacího pruhu

Jo, občas lidi ty brzdy šetří až moc, nicméně v ČR je těch krátkých exit pruhů poměrně dost. Já často využívám odstavný ještě než začne pruh pro výjezd, v ČR prakticky v 80% /mám kolem jen krátké pruhy, ex rychlostní (papírově překřtěno na D). Většinou neni problém předvídat že předemnou bude brzdit v průběžnym, horší je že nejdřív zpomalí, PAK hodí blinkr vpravo a potom zajede na výjezd, to bych střílel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najedu tak 45k ročně...na silnicích potkávám různé lidi a samo i hovada. Nauč se s tím žít, nic s tím dělat nejde.

 

A taky samo jsem sám někdy za hovado, protože když spěchám, tak taky blikám a troubím, podjíždím, čára není zeď...hlavně když v pátek opouštím Prahu, dálnice je prakticky jedna kolona, v levém kikoti poslušně 125 objíždí polské kamiony jedoucí 120... až lidé pochopí, že levý pruh je pouze na předjetí a že se po jeho dokončení mají zařadit, tak nebude problém. A všimli jste si, že Němci tohle umí a nemají s tím problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 A všimli jste si, že Němci tohle umí a nemají s tím problém?

Najezdím kolem 45k 40k ročně, v DE. A Němci s tím mají taky problém, naopak mě kolikrát překvapí že Češi s tím problém nemají. Občas i podjíždí, ale fakt minimálně, zažil jsem to za poslední rok asi 5x, že jsem viděl někoho někde někoho podjet. Při dojíždění kamionu se podjíždí běžně (kolona v levym a pravej prázdnej, tak to berou pravym a před kamonem hodí blinkr a někdo je pustí. Jinak tolerance je úplně někde jinde, v DE se mi snad ještě nestalo, že hodim v obci blinkr a první, druhý auto za mnou mě nepustí. Kolikrát sem fakt překvapenej, no a ČR na silnici je jeden velkej stres, snažim se tu moc nejezdit.

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...