Přejít na obsah

Jak s agresivními řidiči?


Doporučené příspěvky

Děkuji všem za poučení :) Jen bych upozornil, že jsem nikde nenapsal, že bych se cítil bez viny. Jen jsem poukázal na to, že jsou prostě řidiči, kteří vjedou do volné a naprosto přehledné křižovatky, mají volno, nikde nikdo, kdo by je potenciálně mohl ohrozit, není tam ani stopka, a stejně zastaví. Fakt jsem nic víc svým příspěvkem nesledoval:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 166
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Děkuji všem za poučení :) Jen bych upozornil, že jsem nikde nenapsal, že bych se cítil bez viny. Jen jsem poukázal na to, že jsou prostě řidiči, kteří vjedou do volné a naprosto přehledné křižovatky, mají volno, nikde nikdo, kdo by je potenciálně mohl ohrozit, není tam ani stopka, a stejně zastaví. Fakt jsem nic víc svým příspěvkem nesledoval:)

noa ? ..... infarkt, porucha ....... cokoli co tě může napadnout ..... prostě stojí noa co? ..... to asi není důvod ho posunout o metr dál ne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KoFoLo - spechajici nerovna se agresivni. A souhlasim, ze pomali, nevyjezdeni a vychovavajici jsou vetsinou mnohem horsi nez rychlici. Ale agresivni jezdi taky a naprosto s Tebou souhlasim ohledne tolerance. Proste na ty ceste nejsem sam a podle toho budu reagovat. A tolerantni se snazim byt nejen k rychlejsim (s rychlou jizdou jsem nikdy nemel problem) ale i k pomalejsim.

 

Jednou jsem se takhle vlekl v kolone za autem, co jelo celou dobu max. 80 na okresce, kde se bezne jezdi 110, pak konecne dva stoupaci pruhy a stejne to bez radnyho protroubeni neslo (pravym nepodjizdim, ani kdyz auto prede mnou neuhne), auto se zaradilo do pravyho az pak (troubeni nesnasim a beru to jako krajni prostredek, kdyz veskera ostatni komunikace selhava). V aute na miste spolujezdce chrnel chlap evidentne po tahu a vezla ho manzelka, ktera fungovala zrejme jako nouzovej pilot na odvoz z akce. V tu chvili jsem si rikal "chudak zenska" a veskera frustrace ze 30 km odjetych v kolone bylo pryc. I na takovyhle situace je nutny se obrnet toleranci a nema smysl pritapet si pod kotlem a ventilovat to pri rizeni... Pokud by ji nekdo zastavil a zacal nadavat, tak by to byl peknej kokot a nicemu by to neprospelo, prestoze byla v tu chvili nejnebezpecnejsi clanek v retezci.

Ročně najezdím 50+ tkm a "agresivního" řidiče (ve smyslu vlákna teda asi spěchajícího pilota) potkám tak 2-3x do roka. Naopak potkávám spoustu nepředvídatelných agresivních loudačů, kteří v exit pruhu dálnice brzdí do sjezdu na 40 km/h, naprosto nelogicky jezdí neustále v levym pruhu, anebo se řadí z připojovacího na hlavní hned na začátku a můžou se zbláznit, když je tím připojovákem předjedu a zařadím se před ně (podle pravidel). Anebo vychovávače, to je kategorie sama pro sebe. Já prostě nikdy nevím, co od takových čekat. 


Když někdo letí dvě kila po dálnici, dá se čekat, že se soustředí a já ho rád pustim před sebe. Naopak všechny ostatní mám radši za sebou. Každej jezdí nějak a všechno je o toleranci. Málokdy troubím, ale často se rozčiluju a čas od času podjíždím na dálnici, protože to prostě jinak nejde. Z pohledu těch "pomalejších" jsem agresivní, z mýho pohledu jsou agresivní oni. 

 

Pro mě je zásadní problém v tom, že lidi nedávají pozor, nekoukají kolem sebe a žijou v bublině toho, že když jedou 90 na okresce nebo 130 po dálnici, nemůže se jim nic stát, protože jedou SPRÁVNĚ. Kdyby každej sledoval provoz kolem sebe, žilo by se výrazně líp. Aut je spousta, všichni se musíme vejít a všichni chceme dojet. Když mě dojede rychlejší, rád mu uhnu, když je kam. A stejně tak totéž ocením občas já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co kdyz nekdo nechce (nemuze) jet na 50 sedesatpet,.. na 90 stodeset,.. na dalnici 160,... je to duvod pro problikavani, lepeni na naraznik, tukani si na celo?

 

Ne.

 

Ale když jede 70 na okresce a ve chvíli, když ho začneš předjíždět, tak přidá na 120, nebo jede 100 na dálnici v levým a nehodlá uhnout přestože může, tak už trochu jo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jedu na okresce 90, nedělám naschvály, nebráním předjetí, používám blinkry atd. a někdo se mi lepí na prdel nebo bliká, tak je dement. Mě se zrovna tohle nestává, tak nevím, jak je to obecně častý jev.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rychla jizda ok, agilni jizda s rozumem ok, ale lepeni na zadek je debilita, at uz je ridic v predu normalni nebo blbecek z opacnyho extremu. Nic za volantem me nedokaze tak nastvat jako tohle. Jet za nekym ve 150 nalepenej 2 metry muze jenom idiot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jedu na okresce 90, nedělám naschvály, nebráním předjetí, používám blinkry atd. a někdo se mi lepí na prdel nebo bliká, tak je dement. Mě se zrovna tohle nestává, tak nevím, jak je to obecně častý jev.

me se to stava s zeleznou pravidelnosti, kdyz jedu rano z nasi visky a "jeste o neco vesnictejsi vesnicani" ze vzdalenejsich zapadakovu .. zrejme chvataji do prace.. to pak predjizdi na plne, kolem stredovych ostruvku... vcetne jiz zminenych "efektu"... docela dost mi to vadi, zvlast kdyz vezu dite a cele zpetne zrcatko je vyplneno obrazem brunatneho spechajiciho strejce za volantem dodavky... mozna mam jen blby auto, bentayga nebo alespon range rover by mozna tyhle lidi inspirovaly k dodrzovani bezpecne vzdalenosti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jinými slovy.. Já nikdy po nikom nechci, aby kvůli mě porušoval předpisy a jel někde rychlejc jenom kvůli tomu, že tak chci jet já. Vždycky počkám a až to jde, předjedu a odjedu. Ostatním je zase buřt do toho, proč chci jet rychlejc já, tak by mi v tom neměli bránit, stejně jako já v tom nikomu nebráním. Myslet si může každý co chce, ale jakékoliv vychovávací tendence vedou vždy k nebezpečným situacím. A pokud mi to někdo šoupne na dálnici do levýho, kdy já musím auto postavit na přední, často ještě bez blinkru a začne rychlostí 130 km/h "předjíždět" auto v pravém, jedoucí 129 km/h, přičemž mu to trvá přes minutu, tak tohle není předjíždění, to je souběžná jízda a ta na dálnici povolená není. Pokud se mu tedy nechce "pirátit a na pár vteřin zrychlit třeba na 140, tak ať se tam necpe a počká, až bude mít dostatečný prostor, aby nikoho dalšího neomezil. Tohle dělají "pasivní agresoři", myslíc si, že já jedu 130 a kdo má co jezdit rychlejc.S tím se setkávám celkem často a občas úplně vidím, jak si to ti lidi normálně vychutnávaj. Nikdy jsem nikoho nevybržďoval, ale chápu, že slabší jedinec, který opravdu spěchá a stane se mu to během 50 km 5x, tak už může vytéct a udělat to. Já tedy vždycky jakmile to jde, šlápnu na plyn a co nejrychleji od takových lidí mizím. Zato se mi mockrát stalo, že když už jsem jel v levým za někým fakt dlouho a on neuhnul, i když by dávno mohl a já ho krátce probliknul (každej se může zamyslet), tak začal vybržďovat on mě. Kupodivu to velmi rádi dělají Němci, kde se dřív jezdilo dobře..dneska už je to celkem utrpení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lepeni me taky strasne vadi, nechapu ale i druhej extrem, popjizdejici nebo stojici kolona a pokazdy se najde exot kterej si nechava mezeru treba 20-30 m, fakt nechapu co ty lidi k tomu vede

 

To taky teču.. Protože tohle mj. pak způsobuje, že ty kolony jsou delší, místama zastavují do nuly atd. Je na to celej vědní obor, teorie kolon..a je třeba říct, že délka kolony je opravdu dost ovlivněna tím, jak řidiči (ne)přemýšlejí, jak (ne)umí zipovat, jak bezhlavě přejíždějí z pruhu do pruhu, podle toho, který se jim zrovna teď zdá rychlejší, jak se lidi ne(umí) najíždět připojovacím pruhem atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lepeni me taky strasne vadi, nechapu ale i druhej extrem, popjizdejici nebo stojici kolona a pokazdy se najde exot kterej si nechava mezeru treba 20-30 m, fakt nechapu co ty lidi k tomu vede

 

Tohle ja bych i pochopil. Kdyby si kazdej v ty kolone nechal pred sebou nejaky misto (nemusi to byt kilometr), tak by ta kolona treba vubec nemusela uplne zastavit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me se to stava s zeleznou pravidelnosti, kdyz jedu rano z nasi visky a "jeste o neco vesnictejsi vesnicani" ze vzdalenejsich zapadakovu .. zrejme chvataji do prace.. to pak predjizdi na plne, kolem stredovych ostruvku... vcetne jiz zminenych "efektu"... docela dost mi to vadi, zvlast kdyz vezu dite a cele zpetne zrcatko je vyplneno obrazem brunatneho spechajiciho strejce za volantem dodavky... mozna mam jen blby auto, bentayga nebo alespon range rover by mozna tyhle lidi inspirovaly k dodrzovani bezpecne vzdalenosti...

 

já když vezu syna a někdo se na mě lepí, okamžitě uhejbám do pangejtu, ať si jede kam chce, pomyslím si něco o pr*deli a jedu dál. Ale jak říkám, tohle se mi stává fakt výjimečně..ale chápu, že jinej kraj, jinej mrav..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upřímně, nejsem soudce abych posuzoval (a nebo dokonce vybržďováním "trestal") jestli má dotyčný důvod spěchat nebo ne. Pokud auto nebo motorka potřebuje jet rychleji než já, klidně uhnu kam až to jde, sám se k předjetým taky netoužím vracet. V Prosinci to bude 12 letech co na manželku přišel náhlý porod měsíc před termínem: zaskuhrala mi do telefonu a zavěsila, sousedi dělali že neslyší, takže jsem těch 25 kilometrů z Brna v odpolední špičce urazil za soustavného troubení "vychovávačů" za nějakých 12 minut - a na rozdíl od sanitky s doktorem (kterou místo z místní nemocnice poslali z 35 km vzdáleného prdelákova) jsem to stihnul a kluka si s asistencí kňučícího jezevčíka odrodil sám. Od té doby mám troubení, kecy a zdvižené prostředníčky moralistů v plečkách definitivně na háku a jezdím si podle toho co mi dovolí auto a silnice, bílá čára není zeď. Zaviněné havárky 0, body 0 a děcka vzadu aspoň neusínají nudou...  :smoke:

 

PS: Kdysi na stáži v Bulharsku jsem si říkal co je tam za nerváky, že ve městech věčně blikají a troubí - dokud mi místní nevysvětlili že tímhle způsobem se řidiči jednoduše zdraví se známými které na silnici potkávají, takže nic "agresivního" na tomhle způsobu komunikace není. Možná bychom si z nich ve své středoevropské předposranosti ze zatroubení a probliknutí měli vzít příklad.  :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Artesia: Nevím, jestlis tu situaci správně pochopil. Vjíždíš z vedlejší na hlavní a odbočuješ doprava. Tím pádem dáváš přednost jen těm z leva, co jedou po té hlavní. Zprava v takovém případě přece není komu dávat přednost. Ti jedou po druhé straně silnice. Teda pokud nemáš kamion, se kterým bys to musel vytáčet přes celou cestu a zasáhl do protisměru. Ne fakt, žádnou záludnost v tom nehledej. Přehledná křižovatka tvaru "T" jen s tím rozdílem, že to napojení na hlavní není pod úhlem 90 stupňů, ale tak 120. Tím pádem při odbočování vpravo hodně točíš. Kdyby to bylo pod úhlem 90 stupňů, tak to auto přede mnou z očí nemám jak spustit. Takhle se to bohužel stalo...

 

Na hlavni silnici se muze predjizdet i v krizovatce, takze pokud jedes z vedlejsi, davas prednost na obe strany a nikoho nezajima, ze koukas jen vlevo. Takze bacha :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem na silnici 10 let, německé vozítko s 3 písmenkama nemám, ale pravidelně s ním jezdím, a žádný pirát nejsem ani agresivní ridič. Ale už jsem si vypěstoval takový zvyk, že když někdo přede mnou dělá něco podezřelého, tak ho/ji honem rychle přejedu nebo zastavím a jdu se vyčůrat. Moje rada sama pro sebe a pro lidí co mám rád "Jezdi tak, jako kdyby kolem tebe byli samí idioti". A zatím ani jedna nehoda, teda žádná za co jsem si mohl, to že týpek čekající na červenou mě zabrání v jízdě a pak najednou to do mně nacouvne, za to já přece nemoohu.

 

Nešvary, co mě serou nejvíc teď jsou 2: v Plzni máme několik víceproudové kruháče, ale pro většinou debilů to znamená jezdit vždy vpravo a blokovat. Proto ve spičce jsou tam vždy zácpy. Dále tu máme 2proudový úsek, kde je 70 Většinou frajerky nebo starší si tam jezdí 40 a blokují všechny za níma a vůbec jim to není divné.

 

P.S: Historka. Jednou jsem jel dálnici Praha-Plzeň. Přejíždí mě Yaris s 4 mladými studenty. Je zjevné, že nemá dozavřenou kapotu. Tak na něj troubím a ukazuji na kapotu. Týpek zjevně chce udělat dojem na holky, gestikuluje, šlápne na to a ujíždí mě při 150km/h. Tak zpomalují a za necelou 15s najednou ulítla kapota, dopadla 50m přede mnou a zase letěla dál. Zastavím a ptám se jestli jsou v poho, bílejší tváře jsem snad neviděl

Upraveno uživatelem TomNguyen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám takovou šerednou historku ohledně šíleného motorkáře, která se možná nebude líbit :-) U nás ve velice poklidné ulici plné dětí nějakej mladé magor za to několikrát do měsíce potáhl, kolem baráku mi proletěl kilem a za chvíli smykem brzdil jelikož je to slepá ulice. Tak vám tam jednou stojím, vyhlížím pošťáka a v dálce slyším magora jak začíná nandávat mašině. Pootevřel jsem branku a když byl kousek od baráku, tak jsem vyběhl do silnice :-) Cha, to byl mazec, dupl na zadní, to ho rozhodilo, smykem proletěl, oči v helmě navrch hlavy, nohy jak pan Harapes při vystoupení, no nelehnul ale myslím že se posral :-) Jezdí u nás od té doby docela na klid...

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ještě že se Vám tam frajer proháněl jenom na mašině - být to SUV, dost možná že poslední věc co bys v životě viděl by byly kotrmelce při neplánovaném losím testu, pokud by tě rovnou neulovil na pochromovanej gril. Na potměšilosti typu "lov šílených řidičů" bych spíš než vlastní tělo doporučil starej kočárek s kovovým šrotem...  :crutch:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem dneska jel dobrejch 8 km za dvojkovou oktou se samolepkama "Jiříček a Kačenka". Nevim, kdo byl za volantem, esli mamka, nebo taťka. Ale mezi obcema fakt jel/a max 70 km/h. Ouzká třetitřídka a pěkně pěkně středem. Přeci - Mám smrady v autě, neuhybám ... Hele, význam těch samolepek je "mám rukojmí"? Doteďka nevím, kdo je agresivnější. Tak mě zabte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...