Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Quartz s kondenzátorem

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#21 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 12 155 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:ano
  • Fanoušek značky:Casio, Citizen, Junghans. Cesty, lety, hodinky, radio controlled, solar, DCF 77,5 kHz

Publikováno 20.srpen.2018 - 15:50

Tak mi to nedalo nezkusit znovu indukční nabíjení, jak jsem psal výše, tak dle videa na YouTube, kde se autorovi videa hodinky nabily na měsíční rezervu chodu asi za půl hodiny, se mi hodinky ani po cca hodině nabíjení nedobily vůbec, tak jsem je nyní dal na indukční nabíječku na zubní kartáček a nechal jsem je na ní cca 30 hodin. Na začátku nabíjení ukazovaly rezervu chodu asi na den, na konci nabíjení ukazují rezervu chodu měsíc.

Takže indukční nabíjení opravdu funguje, rychlost dobíjení záleží zřejmě na typu indukční nabíječky a záleží asi také na poloze hodinek na nabíječce, to ještě budu muset vysledovat...

záleží hlavně na síle indukčního proudu, předpokládá se, že hodinky budou na nabíječce dýnkem dolů

Proběhlé obchody

#22 pavča

pavča

Megazávislák

• Member_50
  • 2 104 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 20.srpen.2018 - 16:42

Samozřejmě dýnkem dolů a dle doporučení výrobce šestkou dolů, ale také je u konkrétní nabíječky zapotřebí vědět, kde je vytvářené pole nejsilnější, což není zcela zřejmé, je to dáno umístěním cívek ve spotřebiči, pro který je indukční nabíječ určen. Protože indukční nabíječ je zalitý a nerozebiratelný (ten můj), tak není vidět, jak je konstruován a kde je magnetické pole nejsilnější a jak je orientováno. Možná, že by to šlo změřit nějakou cívkou, připojenou na osciloskop, o něco se pokusím, veškeré měřicí přístroje mám a tak by to neměl být problém, jen jsem nějak líný. Asi až poleví ta horka...

#23 relativ

relativ

Závislák

• Member_50
  • 661 příspěvků(y)
  • Bydlí:relativ777gmail

Publikováno 20.srpen.2018 - 17:12

Zásada je mať hodinky blízko cievky, ktorá je v nabíjačke. Niekedy sa to nedá, lebo cievka je hlboko a kefka sa do nej zasúva. To bol môj prípad, preto som to rozobral, natvrdo bez milosti. Cievku som vybral, zaizoloval a hodinky ukladám korunkou na cievku. Tak sa najlepšie udržia a zároveň sa aj nabijú. Ešte ma napadlo, že mám v aute indukčnú nabíjačku na mobil, možno že aj tá sa dá použiť.

Tento příspěvek byl upraven od relativ: 20.srpen.2018 - 17:13

#24 rmx

rmx

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 453 příspěvků(y)
  • Bydlí:Plzen

Publikováno 20.srpen.2018 - 17:34

Nezkoušel někdo bezdrátovou nabíječku na mobil? Je fakt že ta cívka bude větší než v základně kartáčku.
Nemá cenu investovat do hodinek víc pěněz než je potřeba - Patek Philippe Cal. 89

#25 pavča

pavča

Megazávislák

• Member_50
  • 2 104 příspěvků(y)

Publikováno 21.srpen.2018 - 14:47

Včera jsem objednal indukční nabíječku na mobil, až přijde, tak ověřím funkci a uvidíme... 

#26 M.K.

M.K.

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 360 příspěvků(y)
  • Bydlí:Plzeň
  • Fanoušek značky:Plzeň

Publikováno 20.září.2018 - 09:48

@pavča: Tak co, máš už vyzkoušeno? Mě by to docela zajímalo...

Hodinkově je to bída...

#27 rmx

rmx

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 453 příspěvků(y)
  • Bydlí:Plzen

Publikováno 23.září.2018 - 19:12

Tak jsem to zkoušel a bohužel to nejede. Cívka v nabíječce nejede furt a asi čeká na komunikaci s telefonem, nestudoval jsem QI standart. Takže tudy cesta nevede. Zkoušeno s ETA Autoquartz strojky Aku i Con.

Nemá cenu investovat do hodinek víc pěněz než je potřeba - Patek Philippe Cal. 89

#28 pavča

pavča

Megazávislák

• Member_50
  • 2 104 příspěvků(y)

Publikováno 26.září.2018 - 08:12

Zkoušel jsem to, nedělalo to nic, nabíječku jsem rozebral a zkoušel jsem cívku upravovat tvarem i vkládáním železného jádra a různé umístění hodinek vůči cívce a nic. Pak jsem se díval na nějaká videa a na jednom autor ukazuje indukční nabíječku a má dvoje hodinky, jedny se nabíjejí jako divé a druhé, ač zkouší různé polohy hodinek na nabíječce, tak ani ťuk.

Takže ono bude zjevně záležet i na konstrukci konkrétního modelu hodinek, zda se takto nabíjet dají...

P.S. Měřil jsem i průběh pole vytvářeného nabíječkou a jde o pulsní pole s frekvencí několika Hz, proudový odběr nabíječe kolísá téměř od nuly do hodnoty cca 1,5 A, takže jde o poměrně silné pulsy.

Tím jsem s pokusy o nabíjení hodinek indukční nabíječkou ukončil a hodinky nabíjím tak, že pokud je nenosím, tak s nimi tak jednou za týden cca 2 minuty intenzivně mávám a basta! 

#29 M.K.

M.K.

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 360 příspěvků(y)
  • Bydlí:Plzeň
  • Fanoušek značky:Plzeň

Publikováno 26.září.2018 - 08:50

Aha, tak díky za info, pánové...

Hodinkově je to bída...