Přejít na obsah

Farmaření & zahradničení


Doporučené příspěvky

Ja bych slepice zacal pestovat hrozne rad ale bojim se, ze se clovek k tomu baraku upouta uz uplne, nekam na dyl vypadnout uz muze bejt problem... To pak muzou prijit jeste ovecky, zajici a podobna verbez... Navic bych to asi nesmel zprovozovat ze sveta, skrzeva pani. No a taky sem toho teda zatim moc nepozabijel...

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 245
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

s tím pěstovaním slepic je to pravda ....... tchýně už tu nedřípvá tejden, ale musí druhej den domů, aby jim nasypala kopřivy 

 

taky sem tudle čet, že byl v televizi nějakej pořad o farmaření a už štyry jsou z toho mrtví

 

takže to zahradničení mi přijde lepší, ale to zas musiš zalejvat, takže tě jedno rajče vyjde na 15 korun a to nemluvím třeba o tom, že po nich mám průjem ...... to je potřeba připočítat i stočný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mel jako malej s brachou zelvu, a ta mela taky prujem po rajcatech. To je zajimavy.

 ..... já myslím, že jak ta želva nemá zuby tak to polyká celý a pak to v ní vybouchne ....... já ty malý rajčata taky polykám celý a pak to ve mně bublá jak ve stoupačce ..... zajímavý je že když mám spolknout prášek na tlak, tak mi to trvá pět minut než sklouzne do trubky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zajímavý je že když mám spolknout prášek na tlak, tak mi to trvá pět minut než sklouzne do trubky


 

No a to je právě tím,že je tam ten tlak.Musíš se uvolnit.Ta moje mi to říká například i při sexu.Abych dělal to co mám a přitom se nepo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je dobra banda. :)

 

 

Jak na tu pripravu zahradky? Ja to pas ca. 8x2 metry, ted tam rostou ruze a jine okrasne kroviny. Vsecko to vyhazu, vytaham koreny, kameni atd., preryju. A pak? Doplnim zeminou podle potreby, pohnojim a pockam do jara?

 

 

Jestli to chceš ještě vyhladit na max, změř ph a úprav dle plodin atd. ALe na to bych se vysral... ja jen občas do skleníku hodím přes zimu nějaký vápenný přípravek, má to být proti spórám plevelů atd

 

 

Taky trochu "farmaříme". Sice jen na cca 1500m2 ale mohu říci, že to bohatě stačí na "kvalitní vitamínovou soběstačnost" :)

Fotky sem :-)

 

  

Pěkné slípky :D Bábí jim dává prázdné skořápky od vajec, aby jim nepadalo peří:) To ale jako zkušený chovatel jistě víš:) Vybral sis dobrou cestu, není nad to, mít domácí produkty. Já mám velké štěstí, že mám přísun z rodiny, byť se o pěstování a chov nestarám. Každopádně pokud by tě něco konkrétního zajímalo, můžu se optat prarodičů a rodičů, za ty roky, už něco málo vědí:) Ať se daří, Přemek by z tebe měl jistě velkou radost:) 

 

 

Přemek byl pán! Skořápky dáváme taky, je to kvůli přísunu vápníku prý. My je dáváme hlavně proto, že veškerý odpad z kuchyně jde ke slepicím. Nejvíc milujou maso!

 

 

Ja bych slepice zacal pestovat hrozne rad ale bojim se, ze se clovek k tomu baraku upouta uz uplne, nekam na dyl vypadnout uz muze bejt problem... To pak muzou prijit jeste ovecky, zajici a podobna verbez... Navic bych to asi nesmel zprovozovat ze sveta, skrzeva pani. No a taky sem toho teda zatim moc nepozabijel...

 

 

No, to máš naprostou pravdu, máme ještě 5 velkejch psů, takže pro nás dovolená znamená ukecat tchýni, ať se nastěhuje na 14 dní k nám... Ovečky a kozičky by dávno byly, ale s těmi psi to nejde, nepřežily by den. My nic nezabíjíme, i slepice co nenesou už u nás prostě dožijí, mají na to právo, dost si na tom zakládáme.

 

 

 

s tím pěstovaním slepic je to pravda ....... tchýně už tu nedřípvá tejden, ale musí druhej den domů, aby jim nasypala kopřivy 

 

taky sem tudle čet, že byl v televizi nějakej pořad o farmaření a už štyry jsou z toho mrtví

 

takže to zahradničení mi přijde lepší, ale to zas musiš zalejvat, takže tě jedno rajče vyjde na 15 korun a to nemluvím třeba o tom, že po nich mám průjem ...... to je potřeba připočítat i stočný

:-) mne naopak práce na zahrádce totálně čistí hlavu ze všech problémů v normální práci, bez toho by to se mnou bylo špatný. Mám tady celkem nádrže na destovku na 30tis litrů a máme fakt obří střechu, vlastní čističku odpadních vod a vlastní vrt - takže voda je cajk a navíc se s žádnou neplýtvá, vše se používá opakovaně vlastně. Z vrtu vůbec nezalíváme, i na naše potřeby nám stačí deštovka prakticky na celý rok. Je teda pravda, že z čističky to pouštím jen ke stromům, do skleníku teda radši neee, i když je biologická, tak k tomu mám určitý ?odpor?, ačkoli zntoho teče naprosto čistá voda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cca 500m od baráku ještě pomalu skupuju místní pole, zatím toho mám jen nějakých 23tis metrů a obhospodařuje si to místní kolchozník, ale do budoucna pořád přemýšlím co s tím. Původně jsem to koupil jen proto, že tam někdo chtěl dělat přistávací dráhu na ultralighty a já odešel do lesa, abych měl klid od lidí a ne aby mi lítali nad hlavou, tím to začalo - možná časem dám ty ovce tam, ale nevím, už tak je témpráce dost.

 

Jako je pravda, že po zdravotních problémech a burnoutu v práci jsem si usmyslel, že se firmy beze mne neposerou, takže mi fakt stačí mobil v kapse a volant traktoru - tak vidím svoji budoucnost :-)

post-7722-0-21453800-1533897736_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo to kos pořád nakrátko a ani si ji nevsimnes :-) ja kolikrát vyjedu sekat jen proto, ze v tom horku valí nahoru jen plevel a trávník by to ani nepotřeboval...ale sere mne ten plevel a navíc miluju ježdění na trakturku...

Kosenim to len "zameties pod koberec".. :) Navyse budes kosit denne - teda az ta to bavi tak ok, podle vkusu kazdeho soudruha, no. Datelina a ina burina rastie omnoho rychlejsie ako bezny slachteny travnik. Tiez neustale kvitne, kto rad chodi bosy a nelubi zihadlo tak moze mat problem.. proste ked sused alebo obec pestuje za plotom burinu tak su snahy o dokonaly travnik hodne syzifovska aktivita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kosenim to len "zameties pod koberec".. :) Navyse budes kosit denne - teda az ta to bavi tak ok, podle vkusu kazdeho soudruha, no. Datelina a ina burina rastie omnoho rychlejsie ako bezny slachteny travnik. Tiez neustale kvitne, kto rad chodi bosy a nelubi zihadlo tak moze mat problem.. proste ked sused alebo obec pestuje za plotom burinu tak su snahy o dokonaly travnik hodne syzifovska aktivita.

To jo no. Ja na to furt koukám ze svého pohledu, ze tady bosi chodit nemůžeme, sice rozloha velká, ale pet psu se ti vysere kdekoli ze, takze je to jasny... me bohate stačí kdyz to mame v rovině a plevel necouha nad trávník

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nejako to vydrapem a vysypem tam totok

 

https://www.lacnepostreky.sk/hnojiva/travnikove.hnojiva/floria.travnikova.naplast.3.v.1

 

a budem zit v iluzii ze ked je dostatocne silny a husty travnik tak burina tam tak rychlo nevybehne. Aspon jednu sezonu snad :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nejako to vydrapem a vysypem tam totok

 

https://www.lacnepostreky.sk/hnojiva/travnikove.hnojiva/floria.travnikova.naplast.3.v.1

 

a budem zit v iluzii ze ked je dostatocne silny a husty travnik tak burina tam tak rychlo nevybehne. Aspon jednu sezonu snad :)

Tak kdyztak to budeš mit jako ?zenovou zahradu? - místo obrazců v písku, které vzápětí smaznes, budeš mit jeden den posekano a smazne to za tebe jetel :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V zimě, když není moc zeleného, tak jim moja nechává naklíčit pšenici a šup s ní do kurníku...

Ty jo, to je fakt hejčkáte :thumbsup_anim: Já v tom od malička vyrůstal, takže to tak neprožívám. Bábí když jde okolo staré slepice, tak říká, že se na to nemůže dívat a jde ji zabít(nenechá jí trápit se)  Mimochodem slípka na paprice je mnohem lepší než kuře na paprice:). Nikdy by se u nás nezabilo žádné mládě(kůzle,tele, sele)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jo, to je fakt hejčkáte :thumbsup_anim: Já v tom od malička vyrůstal, takže to tak neprožívám. Bábí když jde okolo staré slepice, tak říká, že se na to nemůže dívat a jde ji zabít(nenechá jí trápit se)  Mimochodem slípka na paprice je mnohem lepší než kuře na paprice:). Nikdy by se u nás nezabilo žádné mládě(kůzle,tele, sele)

Moje babička třeba zabila na podzim husy aby se nenastydly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jo, to je fakt hejčkáte :thumbsup_anim: Já v tom od malička vyrůstal, takže to tak neprožívám. Bábí když jde okolo staré slepice, tak říká, že se na to nemůže dívat a jde ji zabít(nenechá jí trápit se)  Mimochodem slípka na paprice je mnohem lepší než kuře na paprice:). Nikdy by se u nás nezabilo žádné mládě(kůzle,tele, sele)

To si piš! To vis, mestak se odstěhoval na vesnici pred par lety :-) Maji zatepleny kurnik, automatická dvířka poháněná solárním panelem a dva výběhy, aby stihalo dorůst zelený.

 

vedeme k tomu i malou

post-7722-0-48435600-1533901398_thumb.jpeg

post-7722-0-84046600-1533901439_thumb.jpeg

post-7722-0-22653100-1533901456_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkně to máš vytuněný :) Ty automatický dvířka musím ukázat bratrovi. Pořád se ho ptají, jestli už zavřel u slepic:) :) Mimochodem krásná dcérečka :thumbsup_anim:

Děkujeme :-) S tema dvirkama je to těžký - dela to nějakej typek tady, nemá ani pořadnej web a kdyz to přišlo, tak bys mu tu kvalitu omlátil o hlavu. Ale proste to funguje, ma to čidlo  na svetlo a slepice sw fakt naučí přesně podle toho ven a domu. Občas bývá problem v zime, kdyz si to zafuni zevnitř a vznikne námraza v kolejnicích a tak se neotevrou. Ale to je fakt parkrat za zimu. Ja bych k nim v pet fakt nevstaval :-) Vecer ale na kontrolu chodim. Vytuneny to mam fest, mam tam i kameru, takze vidím, jestli se dvířka zavřela, nebo ne. Dokonce i prodavam přebytky, ale ta investice se z toho nikdy nemuze zaplatit. Je to hobby.

post-7722-0-49666400-1533905982_thumb.jpeg

post-7722-0-93306800-1533906024_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem MKR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My jsme toho dřív doma měli dost, rajčata, papriky, okurky, jablka, hrušku, švestky, maliny, ostružiny, broskve. A nejhorší na tom bylo, že to dalo půlrok práce, pak během dvou měsíců byly všeho hromady a nikdo to nechtěl jíst, tak se to rozdávalo, protože co s dvěma přepravkama rajčat?

 

Tak jsem to postupně zlikvidoval a zůstala jen jedna stará švestka, na kterou už se těší pila. Vlastně ne, zůstal mi jeden keř vína...a to mi vlastně bohatě stačí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...