Přejít na obsah

Rozbitá "spona" na řemínku


charlo13

Doporučené příspěvky

Ahoj,

potřeboval bych poradit s opravou pásku u TAG HEUER FORMULA 1 WAZ1110.FT8023. Utrhla se mi jedna spona (nebo jak to správně označit, zkrátka to zakroužkované na obrázku) a u druhé sem si všiml, že už se taky natrhla. Když sem se ptal po servisech, tak mě všude odkázali na výměnu celého řemínku, což se mi zdá zbytečné, když řemen sám o sobě je ok. Jde opravdu jen o utržení jedné spony a natržení druhé. Je nějaký způsob jak sehnat jen tyto spony? Zkoušel sem ebay atd, ale nic.

Pokud se to fakt nedá sehnat a je to na výměnu řemínku následuje dotaz č.2. Nerad bych to znovu dal na kaučuk a za 2 roky řešil stejný problém a 

kov se mi taky moc nelíbí, vzhledem k tomu, že je mám na sport a líbilo by se mi je jednoduše nasadit/sundat. Viděl sem ještě jinou variantu, příloha obr.3, ale tam mi zase v servise řekli, že pro tento typ hodinek je na výběr jen kov nebo kaučuk a pro tohle není vyhovující šířka. Takže nějaká rada jak to dostat na tento typ pásku? Díky

 

PS:pokud sem mimo téma omlouvám se, na fóru se ještě moc neorientuju.

post-49352-0-22260000-1535052537_thumb.jpg

post-49352-0-54922200-1535052542_thumb.jpg

post-49352-0-54591200-1535053094_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obyčejná poutka se dají koupit samostatně za pár korun, nebo kanibalizovat z nějakého levného řemenu koupeného v nejbližší prodejně hodinek.

Ale jestli budeš chtít původní značková, asi tě nákup celého řemenu nemine.

 

https://www.reminky-na-hodinky.cz/reminky-na-hodinky/

Nebo hledej poutka na řemínek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jinak,silikonogumové řemínky ZRC,či INOX,v tvém rozměru - cca 350,-korun.Ale i 200,-korun.

Když pořídíš kratčí,tak sundáš jedno poutko(standartně jsou tam dvě), a řemínek ještě použiješ na jiný hoďky.

Nikdo nic nepozná a ušetříš.Jinak se objednat dá všechno,ale je to raketa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Origo řemen nemá konce kopírující přesně tvar pouzdra u hodinek, končí rovně a je tam mezera. Díky tomu můžeš koupit jakýkoliv řemen nebo gumu v podobném stylu a nebude to žádný estetický downgrade, pokud netrváš na origo príslušenství (které je evidentně spíš o ceně a machrindexu než o kvalitě, když se takhle sype). Jen si ohlídej šírku řemenu na obou koncích, aby pasoval mezi nožičky pouzdra a aby na něj šla nasadit origo spona. Protože je její trn (jazýček) poměrně mohutný a plochý, měl by nový řemen mít zhruba podobné dírky pro trn.

 

Edit: Jinak kaučukové poutko se sehnat dá, přesně jak psal Karlos, jen je opět třeba ohlídat si jeho šířku, ale i výšku, aby skrz něj šly provléknout dvě vrstvy řemene.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...