Přejít na obsah

Fotka

P: Favre-Leuba Sea-King

spíše dámské swiss favre leuba vintage natahovačky

• Zamčené téma Toto téma je zamknuto
5 odpovědí na toto téma

#1 MrBejky

MrBejky

Učedník

• Member_50
  • 128 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Fanoušek značky:Prim, Rolex, Tudor, Omega, Seiko

Publikováno 29.srpen.2018 - 13:21

Ahoj, 

prodám vintage natahovačky Favre-Leuba Sea-King, rezerva nátahu kolem 35 hodin, jsou na novém koženém řemenu. Jedná se o hodinky spíše pro něžné pohlaví. Jsou plně funkční. Jsou v podstatě s minimem vlásečnic.

Rozměry? - 33 mm s korunkou a 30 mm bez korunky, stěžejky jsou 16 mm. 

Co za ně?  - 350 Kč, pokud neprojde, tak zůstanou v šuplíku pro budoucí generace. :) 

Díky za prostor. :)

Vojta 

Přiložený soubor  IMG_1139.jpg   138,62K   92 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_1140.jpg   89,46K   78 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_1137.jpg   81,11K   55 Počet stažení

Čas od času je dobré znát čas.  B) 

#2 lucid

lucid

• Member_50
  • 3 732 příspěvků(y)
  • Bydlí:Hanácké Athény

Publikováno 29.srpen.2018 - 13:33

Sry za OT, cena je samozřejmě zanedbatelná, ale jsi si jistý, že to nejsou šmejdy z Indie?

Speciální jednotka MACV-SOG a hodinky Seiko 

Zde je mé hodnocení, za které děkuji.

#3 MrBejky

MrBejky

Učedník

• Member_50
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 29.srpen.2018 - 13:58

Pohoda, koupil jsem je u nás a bylo mi řečeno, že se o šmejdy z Indie nejedná. Nechal jsem je u hodináře otevřít a je to prý swiss. :) Nicméně prodej z důvodu malého rozměru. 

#4 Jakubisko

Jakubisko

Hodinkový maniak

• Member_50
  • 4 643 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha, Vršovice

Publikováno 29.srpen.2018 - 14:48

Sry za OT, cena je samozřejmě zanedbatelná, ale jsi si jistý, že to nejsou šmejdy z Indie?

Sorry za OT, ale tvůj komentář mi přijde vtipný v tom smyslu, že Favre-Leuba spadá pod indický koncern Tata-Group :D

Co záleží na strachu z odmítnutí, na odkládání nějakého činu na jindy, když nejdůležitější ze všeho je žít naplno a s radostí? Teď jsem zavřený v rakvi a je příliš pozdě vrátiti se zpátky a prokazovat odvahu, kterou jsem neměl. - Paulo Coelho
Tag Heuer Link Calibre 36 (El-Primero) || Omega Constellation C-Shape Day-Date || Prim Diplomat || Archimede Pilot Bronze
Neexistuje pozdních příchodů, jsou jen špatně seřízené hodinky!

#5 lucid

lucid

• Member_50
  • 3 732 příspěvků(y)
  • Bydlí:Hanácké Athény

Publikováno 29.srpen.2018 - 15:51

Sorry za OT, ale tvůj komentář mi přijde vtipný v tom smyslu, že Favre-Leuba spadá pod indický koncern Tata-Group :D

Vtipný pravděpodobně proto, že zřejmě naprosto nic nevíš o tom, že Favre Leuba byla jednou z nejpopulárnějších značek v Indii, a to i pro to, že hodinky se tam v šedesátých letech dělaly v licenci. Kvanta starých strojků a pouzder se dnes zbastlí dohromady, k tomu se vytiskne nový ciferník, dodá nový řemen a prodá se buď na ebay nebo v kontejnerech doveze do Evropy a rozprodá místním podnikavcům, kteří tím pak např. zaplaví Aukro a podobné e-bazary, kde jsou nabízeny jako echt origo švýcarské vintážky. A ten ciferník má podle mne všechny rysy takovýchto bastlů. Originální Sea King rozhodně takhle divoké nejsou, mají na ciferníku označení Swiss Made a na pouzdru mezi nožičkami je zpravidla nápis Sea King. Pokud hodinky nebyly kupovány přes aukční portál a splňují i tyto náležitosti, pak se samozřejmě za OT znovu omlouvám. Jen pro ilustraci dávám jak vypadal jeden z původních modelů Sea King.

Přiložený soubor (y)

Speciální jednotka MACV-SOG a hodinky Seiko 

Zde je mé hodnocení, za které děkuji.

#6 MrBejky

MrBejky

Učedník

• Member_50
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 29.srpen.2018 - 16:15

Sakra, chlapi. :D Je hotovo. 

Díky kupujícímu za koupi a Bertovi za prostor.  :)

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:spíše dámské, swiss, favre, leuba, vintage, natahovačky