Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Já a hodinky


 • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 Steev

Steev

  Začátečník

 • Members
 • 14 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 1.září.2018 - 18:30

Ahoj,

 

již několik měsíců zde pročítám fórum a nyní jsem se rozhodl pro svůj první příspěvek. Jak jsem tedy k hodinkám přišel?

 

Děda a praděda byli hodináři. Ani jednoho jsem sice nezažil, ale nějaké hodinky v rodině jako vzpomínka zůstaly. Přesně jedny. Pobedy. Na základní škole jsem je tedy začal nosit. Ještě na původním řemínku, celkem zachovalém, ale zub času už na něm vidět byl. Po čase mě to ale přešlo. Myslím, že zejména kvůli tomu pásku. Byl totiž s koženou "podložkou" na dýnko, což se mi nelíbilo. Několik let jsem tedy žil v klidu bez hodinek. Druhý děda, kterého jsem zažil, nosil Poljoty, které jsem mu vždy okoukával, protože se mi líbily. Když zemřel, tak jsem je po dlouhé době a zapomnění našel v šuplíku, z čehož jsem měl ohromnou radost. Zvlášť když šlapaly jako hodinky. Starý pásek šel dolů místo nového a vesele jsem je nosil. To už bylo v době, kdy jsem studoval na vejšce. To však netrvalo dlouho, protože jsem dostal na vánoce od táty digitálky Suunto Vector. Chystali jsme se totiž do Himálaje. Tak abych věděl, jak jsme vysoko. :) Suunta byly celkem šok, když jsem nosil tenké malé oblekovky a najednou dostanu tak velké hodinky. Ale rychle jsem si zvykl. Nakonec jsem je nosil léta 24/7. Což se na nich podepsalo ošoupáním čísel úhlů z těla. Jednou byly na reklamaci a hned na to na reklamaci reklamace, když mi nechali prach pod sklíčkem, přes co jsem se prostě nepřenesl. Po vystudování jsem nastoupil do práce, kde jsem ještě nějaký čas nosil Suunta, ale pak jsem si řekl, že zas zkusím oprášit Poljoty. Opět se mi líbily. Nedalo mi to, a tak jsem si řekl, že zkusím ještě prošmejdit šuplíky po dědovi, kde jsem našel Poljoty. A hle! Našel jsem dvoje Primky. Sklíčka špatný. Ciferníky parádní. Šlapou krásně. Skla jsem nechal vyměnit spolu s páskama. Jedny Primky jsem nechal u hodináře dát do ultrazvuku na vyčištění. To jsem ještě netušil, jak funguje a pak jsem se divil, jak mi zničil ciferník. Což mě pěkně štve. Inu, začal jsem to všechno nosit opět, máma si toho všimla, a zanedlouho přišla s dobrou zprávou. Doma našla ještě jedny hodinky po dědečcích hodinářích. Majaky. Takže celkem dvoje hodinky po hodinářích. Ve skutečnosti jich bylo víc, i nějaké cibule prý. Ale to si rozebralo příbuzenstvo kdysi. Což mě také štve. Ani jsem to neviděl co bylo a mě nezůstalo. :) A teď proč to píši do sekce ruských hodinek.

 

Postupem času jsem dospěl názoru, že hodinky z pozůstalostí nebudu nosit, abych je nezničil. Uložil jsem je tedy do poličky. Mezitím jsem na internetu hledal něco o Poljotech a Majaku, o kterém jsem ještě nevěděl, že je to Majak, protože nevládnu azbukou. Hledání mě zavedlo mimo jiné na stránky Dashiella, kde jsou krásné obrázky všemožných sovětů jeden vedle druhého a já se tak zamiloval. A tak se to rozjelo naplno. Začal jsem si dělat radost něčím na denní nošení. Tikot hodinek se mi líbí tak moc, že večer, když nemůžu usnout, tak se ani nesnažím usnout, ale dám si ruku s hodinkama na ucho a poslouchám. :) No a vzhledem k tomu, že byli v rodině hodináři, tak nám v domě, naštěstí, zůstal vercajk po nich. A to takovej, že ani nevím na co to je a doufám, že mi zde rádi poradíte, na co se a jak používá. Ovšem já šel hlavně po otvírácích na naklapávací a šroubovací dýnka a po šroubováčkách. Vše jsem našel a já se tak pustil do své první rozborky. Nutno říct, že jsem se jí dlouho vyhýbal, protože jsem si zde přečetl nějaké vlákno s rozborkou Primek, kde se psalo o létajících součástkách, následném strastiplném hledání a dalších patáliích. Rozborka i sborka hodinek Slava se povedly a já tak přivedl k životu mrtvé hodinky. Měl jsem z toho a stále mám velkou radost a jsem na sebe hrdý. Určitě by byli i děda s pradědou. :) Zkusím tedy přidat i jeden GIF prvního pokusu.

Přiložený soubor  GIF Slava.gif   1,54MB   64 Počet stažení

A aby to nebyl jen takový výkřik do tmy, tak položím první otázku. Při sborce jsem hodinky nemazal. Nemám (zatím) čím. Vadí to hodně? Hrozí nějaké poškození? Není nějaká šance, že tam ten olej stále je v dobrém stavu? Běží totiž velmi dobře. Až se divím, s jakou přesností.

 

Sloh už je to dlouhý, snad to někdo dočte celé. Takže tedy: Ahoj, já jsem Steev a líbí se mi sovětské hodinky. :)#2 ivan_989

ivan_989

  Status varování

 • Member_50
 • 5 197 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Bratislava
 • Fanoušek značky:Cartier, Omega, Stupavar, Barbour, Fiskars, E15

Publikováno 1.září.2018 - 19:08

 
Sloh už je to dlouhý, snad to někdo dočte celé. Takže tedy: Ahoj, já jsem Steev a líbí se mi sovětské hodinky. :)

Docital som, vitaj :)

#3 Guest_LONGINES_*

Guest_LONGINES_*
 • Guests

Publikováno 1.září.2018 - 19:30

Klobouk dolů, jseš šikovnej, já bych si na to netrouf! Určitě ti pomáhali praděda s dědou a mají teď z tebe velikou radost! Obecně, miluju starý hodinky ( a starožitnosti obecně) a lidi, který jsou k takovým věcem citliví a váží si jich mají mé obrovské sympatie. Ještě jednou - dobrá práce!

#4 kuncák7

kuncák7

  apac se skalpem

 • Member_50
 • 13 804 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha
 • Fanoušek značky:jídlo, sport, ženský-časem se pořádí koníčků mění

Publikováno 1.září.2018 - 19:49

Jses dobrej, ja s tim poprve slehnul do kouta- uz jsem to dohromady nedal.
K tve otazce- dle meho si to promaznout mel, dojde dle meho k rychlejsimu opotrebeni ( mazivo tam s nejvetsi pravdepodobnosti uz zadne neni ), ale na tohle ti jiste fundovaneji odpovi nejaky zdejsi hodinar ( a mou odpoved rozcupuje jako hloupost ).

#5 Porsche_911

Porsche_911

  Chronomagu dík!

 • Member_50
 • 1 040 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha
 • Fanoušek značky:

Publikováno 1.září.2018 - 20:59

Zní to jako že bys třeba pod stromeček potřeboval nějaké vybavení :)

#6 mkshort

mkshort

  Kandidát závislosti

 • Member_50
 • 324 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:v bytě
 • Fanoušek značky:Něco speciálního, co v krámě nekoupíš...

Publikováno 1.září.2018 - 22:29

O mazání je tu něco v sekci Opravy, servis.

Pak tady https://app.box.com/...yjaxddvo83i789m je sken knihy Josef Hájek, Mazání hodinových strojů

 

mid_mazani-hodinovych-stroju-zlF-280178.

 

Každopádně je to docela věda, která dělá rozdíl mezi amatérem a Hodinářem...


Aviator 42 mm 31681, Poljot Šturmanskije 3133 "Remkovky" exportní + taky jedny střibrné, Poljot Šturmanskije Automat, Poljot Automat "Aeroflot", Poljot Alarm, Raketa World Time, Vostok Amphibia: 17j 420 + 18j 090 + 21j 420, Slava Monster 2427, Ruhla digital, Prim Sport IGEN No date Chronomag LE 13/33, Prim Sport 2, Prim Diplomat, Prim Quartz, Prim 'malé dětské' (moje první hodinky)

...a v opětovném záchvatu digimanie po 30 letech: Электроника Б6-202, Электроника Б6-03 LED, Электроника Б6-02


#7 Daemonultimate

Daemonultimate

  watchesfan

 • Member_50
 • 10 221 příspěvků(y)

Publikováno 2.září.2018 - 09:14

Kdo maže, ten jede. U hodinek spíš platí maž míň než bys myslel. Olejový film na dílech klidně může být, ale viskozita nebude asi nic moc. Ideál vyčistit a znovu máznout, já bych to nechal hodinářům. Bylo by škoda pokurvit památečni rodinné kousky pokusama. Jinak hezký čtení, až do konce.

Time is Life. Je to dar i prokletí.<p>Daemonovo Time is Life Proč Grand Seiko? Řemínek Nato a jeho historie Seiko vs Steinhart srovnání ISO 6425 Co jsou to velké hodinky Měsíční fáze jako hodinářská komplikace Hodinky na dovolenou Compressor, Test Seiko vs? Měření hloubky ponoru


#8 Steev

Steev

  Začátečník

 • Members
 • 14 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 3.září.2018 - 18:56

Díky za vřelé přivítání.

I když musím říct, že teď už mi to nějak extra složité nepřijde rozebrat a pak složit. Abych to ale tak nezjednodušoval, tak jsem si samozřejmě dělal fotky krok po kroku, viz. GIF. A nutno říci, že jsem občas nápovědu využil. Zvlášť když jsem se na to po rozborce třeba pár týdnů nepodíval. :D

 

Zní to jako že bys třeba pod stromeček potřeboval nějaké vybavení

Potřeboval. Třeba to mazivo. Ale je toho víc. Lupu s větším zvětšením. Pavouka na snímání skel. Bez držáku strojku jsem se zatím obešel. Vyřešil jsem to šalamounsky pneumatikou z Merkuru. Posadím na ní strojek a hřídele kol se mi tak nezohýbají, jako kdybych to položil na stůl.  :cool02:

 

 mazání je tu něco v sekci Opravy, servis.

Pak tady https://app.box.com/...yjaxddvo83i789m je sken knihy Josef Hájek, Mazání hodinových strojů

 

Každopádně je to docela věda, která dělá rozdíl mezi amatérem a Hodinářem...

Díky za odkaz. Vypadá to na velmi dobrou studnu znalostí. Zase mám co dělat při dlouhých zimních večerech. Naštěstí mám v plánu zůstat amatérem.

 

 

Bylo by škoda pokurvit památečni rodinné kousky pokusama.

Právě že památeční kusy jsou všechny skvěle fungující a proto uloženy do hodinkovnice. Co šlape, v tom není třeba se hrabat. Jak jsem psal, na ty svoje pokusy jsem si začal dělat radost nějakým tím nákupem. Mimo jiné například opravené Slavy.

 

A když mi dělají takovou radost, tak jsem je za odměnu opatřil NATO páskem a vyvezl je do světa. Zamiloval jsem si ty jejich plastický indexy. Při dobrém světle hážou krásný odlesky spolu s ručičkama a ciferník celej zmizí. Prostě pecka. Jen to ještě nemám vyfoceno. Tak alespoň takto:

 

Benátky

Přiložený soubor  IMG_20180813_122717_HDRsmall.jpg   124,75K   33 Počet stažení

 

Na ferratě v Dolomitech

Přiložený soubor  IMG_20180808_123747_HDRsmall.jpg   150,79K   37 Počet stažení

 

Domovina

Přiložený soubor  IMG_20180801_204652_HDRsmall.jpg   91,62K   33 Počet stažení

 

Samozřejmě nezůstalo u jedné rozborky. Ale to zas jindy. Třeba sem dám fotky i těch z pozůstalostí. :)#9 eloga

eloga

  Megazávislák

 • Member_50
 • 2 885 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Za vodou
 • Fanoušek značky:Seiko, Japan Made First.

Publikováno 4.září.2018 - 10:32

to je moc dobrý úvodní vstup - Vítej  :cheers:  mi se nejvíc zamlouvá důraz na Sovětské hodinky, ony mají takový designový přesah, který dnes na ruských již skoro nenajdeme, prostě je vše jinak, je jiná doba a sovětské jsou nostalgie. Sovětské a ruské jsou přece jen rozdílné kategorie.

**


Tento příspěvek byl upraven od eloga: 4.září.2018 - 10:34

                                                                      ***  ALL YOU NEED IS SEIKO ***

 

 

 


#10 Steev

Steev

  Začátečník

 • Members
 • 14 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 12.listopad.2018 - 19:34

Tak po dlouhé době zkusím zas něco málo přidat.

 

Zmíněné Pobedy, které jsem nosil jako první. Kalibr 2602 s mimocentrickou vteřinovkou. Odhaduji padesátá léta. Nápis Pobeda ve stylu psacího písma. Dle mě ne moc časté. Na fotce s krabičkou na novém pásku a vedle původní.

Přiložený soubor  IMG_20181110_110512.jpg   149,89K   27 Počet stažení

 

Další hodinky po předcích hodinářích byly Majaky. Kalibr 2603. Nejspíše opět z 50. let z Petrodvoreckého závodu. Nádherný stav. Dle mě minimálně nošené. Na původním pásku (podložku na dýnko jsem odstranil, protože se mi zkrátka nelíbí) s etují.

Přiložený soubor  IMG_20181110_110257.jpg   156,19K   25 Počet stažení

 

A poslední hodinky, které jsem ale nosil jako druhé mechaniky, jsou Poljoty po dědovi nehodinářovi. Kalibr 2209. Šedesátá léta. Dá se říci legendární strojek - nejtenčí ze sovětské produkce. Pokud nepočítám ten, který byl tenčí, ale lámal se. Dle Marka Gordona. Na fotce i s dvěma kusy nalezených Primek ze stejného šuplíku jako tyto Poljoty. U těch kalibry nevím. Zatím. Ani léta výroby. :)

Přiložený soubor  IMG_20181110_110058.jpg   143,11K   24 Počet stažení

 

Nedávno jsem si na stránkách Marka Gordona chtěl něco najít a stránky se mi nenačetly. Tak jsem trochu zapátral a dozvěděl se, že je Mark po smrti (za pár dní to bude rok) a celou svoji sbírku prodal ještě předtím za necelých 14 milionů na ebayi. Koukal jsem jak péro z gauče. Dle mě velká škoda těch stránek, nebo spíše studny informací.#11 Ondra

Ondra

 • Member_50
 • 869 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 12.listopad.2018 - 20:19

Radost pohledet. Nemuzu si pomoct, ale nejkrasnejsi hodinky se stejne delaly v 60. letech. Tenhle vrchol uz nebude nikdy prekonany...

Tento příspěvek byl upraven od Ondra: 12.listopad.2018 - 20:19


#12 Guest_LONGINES_*

Guest_LONGINES_*
 • Guests

Publikováno 12.listopad.2018 - 21:27

Tak tak! Moje slova! A navíc se mi tak líbí ta Steevova zjevná láska k hodinkám, která je ze čtení tak patrná!

#13 odjinud

odjinud

  Subham astu sarvadžagatam!

 • Member_50
 • 5 185 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha

Publikováno 13.listopad.2018 - 09:54

Hm, on ten jeho web Ussr Time uz delsi dobu nechodil... no vida, je po smrti :-(

Skoda ho, te sbirky i toho webu...
odjinud / fromelsewhere


Příspěvky postované po cca 22h (někdy i dříve:-) mohou být ovlivněny nadměrnou opilostí, za což se předem omlouvám. Není mým cílem nikoho urážet.

#14 tolja

tolja

  chronoser

 • Member_50
 • 4 600 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Neuvedeno
 • Bydlí:Záběhlice
 • Fanoušek značky:UNIVERSAL GENÉVÉ protože dělali skvělé hodinky a HUNDAJ protože produkují "báječná" auta a ještě "báječnější" reklamy.

Publikováno 13.listopad.2018 - 10:02

Tak po dlouhé době zkusím zas něco málo přidat.

 

Zmíněné Pobedy, které jsem nosil jako první. Kalibr 2602 s mimocentrickou vteřinovkou. Odhaduji padesátá léta. Nápis Pobeda ve stylu psacího písma. Dle mě ne moc časté. Na fotce s krabičkou na novém pásku a vedle původní.

attachicon.gifIMG_20181110_110512.jpg

 

Další hodinky po předcích hodinářích byly Majaky. Kalibr 2603. Nejspíše opět z 50. let z Petrodvoreckého závodu. Nádherný stav. Dle mě minimálně nošené. Na původním pásku (podložku na dýnko jsem odstranil, protože se mi zkrátka nelíbí) s etují.

attachicon.gifIMG_20181110_110257.jpg

 

A poslední hodinky, které jsem ale nosil jako druhé mechaniky, jsou Poljoty po dědovi nehodinářovi. Kalibr 2209. Šedesátá léta. Dá se říci legendární strojek - nejtenčí ze sovětské produkce. Pokud nepočítám ten, který byl tenčí, ale lámal se. Dle Marka Gordona. Na fotce i s dvěma kusy nalezených Primek ze stejného šuplíku jako tyto Poljoty. U těch kalibry nevím. Zatím. Ani léta výroby. :)

attachicon.gifIMG_20181110_110058.jpg

 

Nedávno jsem si na stránkách Marka Gordona chtěl něco najít a stránky se mi nenačetly. Tak jsem trochu zapátral a dozvěděl se, že je Mark po smrti (za pár dní to bude rok) a celou svoji sbírku prodal ještě předtím za necelých 14 milionů na ebayi. Koukal jsem jak péro z gauče. Dle mě velká škoda těch stránek, nebo spíše studny informací.

 

ty černý deluxy by si zasloužily originál korunku, zkus hodináře ve svém okolí, jestli nemají něco v šupleti

 

Přiložený soubor  korunka delux.jpg   18,7K   15 Počet stažení

 

nedá mně to, abych nezmínil, že je slušnej pešek mít dědu a pradědu hodináře a zdědit po nich dvoje masově vyráběný sovětský hodinky, alespoň, že ty pobědy jsou v málo vídaném provedení s luminiscencí..

 

sám jsem zažil něco obdobného, když mně můj vzdálený příbuzný z Nověho Města nad Metují, který pracoval dlouhá léta v Eltonu, vzkázal, že nic zajímavého na prodej nemá, ale přitom vesele obchodoval s jinými členy fóra  :suicide_anim:


Tento příspěvek byl upraven od tolja: 13.listopad.2018 - 10:06

UNIVERSAL GENÉVE

 

tolja.11 zavináč seznam.cz


Já myslím, že budeš, až todle všecko skončí, myslím, že budeš celkem spokojenej parchant. A jde vo to Butchi, teď jsi celkem dobrej. Je to tvrdý, ale tvý schopnosti nejsou věčný. Tvý dny už pomalu končej. To je holt ten podělanej život. S tím se budeš muset, bejku, holt ňák smířit. Víš, tahle branže je narvaná naivníma kreténama, co si myslej, že budou věkem zrát jako víno. Jenže víno se změní na vocet, i tvý... Pokud si myslíš, že tvý bude lepší, tak nebude. Navíc, Butchi, kolik si myslíš, že máš před sebou ještě zápasů? Dva? Boxeři nepořádají ligu veteránů... Byls už u špice, ale ne na ní. A jestlis na ni chtěl, měls to udělat dřív. Hm? Dáš na mě.


#15 tolja

tolja

  chronoser

 • Member_50
 • 4 600 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Neuvedeno
 • Bydlí:Záběhlice
 • Fanoušek značky:UNIVERSAL GENÉVÉ protože dělali skvělé hodinky a HUNDAJ protože produkují "báječná" auta a ještě "báječnější" reklamy.

Publikováno 13.listopad.2018 - 10:03

Hm, on ten jeho web Ussr Time uz delsi dobu nechodil... no vida, je po smrti :-(

Skoda ho, te sbirky i toho webu...

 

já žiju v tom, že jsem na jeho webu "nedávno" něco hledal, ten čas hrozně letí


UNIVERSAL GENÉVE

 

tolja.11 zavináč seznam.cz


Já myslím, že budeš, až todle všecko skončí, myslím, že budeš celkem spokojenej parchant. A jde vo to Butchi, teď jsi celkem dobrej. Je to tvrdý, ale tvý schopnosti nejsou věčný. Tvý dny už pomalu končej. To je holt ten podělanej život. S tím se budeš muset, bejku, holt ňák smířit. Víš, tahle branže je narvaná naivníma kreténama, co si myslej, že budou věkem zrát jako víno. Jenže víno se změní na vocet, i tvý... Pokud si myslíš, že tvý bude lepší, tak nebude. Navíc, Butchi, kolik si myslíš, že máš před sebou ještě zápasů? Dva? Boxeři nepořádají ligu veteránů... Byls už u špice, ale ne na ní. A jestlis na ni chtěl, měls to udělat dřív. Hm? Dáš na mě.


#16 Steev

Steev

  Začátečník

 • Members
 • 14 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 3.září.2019 - 18:28

Nedalo mi to a vzpomněl jsem si na stránku archive.org, že si zkusím vytáhnout zálohy Markovo stránek. Po chvíli zkoušení mi došlo, že to nikam nevede. A naštěstí měl někdo stejný nápad a byl efektivnější. Takže na https://www.ussrtime.info/ je skoro kompletní záloha jeho stránek. Aspoň že tak. Každopádně...

 

Oživil jsem si další mrtvolu (včetně tohoto vlákna :) ). Sice už je to nějaký čas, ale to nevadí. Nepatřím mezi aktivní přispěvatele internetů. Je to Slava 2427 z osmdesátek, day/date, automat, 27 kamenů. Na první pohled bylo jasné, že se do nich dostala voda. Byly totiž nazelenalé pod okrajem sklíčka. Hodinky jsem tedy rozebral a zjistil, že jsou zarezlé zuby krokového kola. Tak jsem je vyčistil, složil a šlapou jako hodinky. Day/date překlápí krásně. Co víc si přát. Přál jsem si tedy jiné tělo a korunku. Obojí totiž bylo už dost jeté. Zejména na krásném vroubkování těla mi to vadilo. Obojí jsem si tedy sehnal jiné a prohodil. Ovšem tady mě velmi překvapila jedna věc. Každé tělo ze stejných hodinek je jiné. Vidíte ty tloušťky?

 

Přiložený soubor  IMG_20190903_183129.jpg   73,77K   15 Počet stažení

 

Nicméně strojek se vešel bez problému, tak jsem si je vzal za odměnu na lyžovačku.

 

Přiložený soubor  IMG_20190204_123936_HDR.jpg   180,71K   17 Počet stažení  Přiložený soubor  IMG_20190205_123607_HDR.jpg   196,21K   18 Počet stažení

 

Dejdejt jsem si hodně oblíbil. Zvlášť na dovolené, kde dokážu ztratit naprosto pojem o čase. Nakonec jsem ale zjistil, že se mi líbí spíše na kůži.

 

Přiložený soubor  IMG_20190903_184238.jpg   132,14K   16 Počet stažení

 

Došťouchal jsem je párátkem na skvělých +1,6 s/d, takže jsem spokojen. Sunburst je parádní. Plastické indexy mám rád. Krásně odráží večerní světlo. Jen to sklíčko by zasloužilo přejet něčím.

A na závěr jen taková poznámka. Pozorné oko si již jistě všimlo (i přes mé nekvalitní fotky z mobilu při špatném světle), že barvy ručiček nejsou stejné. Minutovka měla barvu totiž částečně ve středu po celé délce vyloupanou. Nezbylo mi tedy nic jiného, než tam nějakou barvu máznout zespodu. Všiml jsem se u jiných kousků, že na to vylamování barvy z ruček sověti nějak trpí.#17 mendi88

mendi88

  Začátečník

 • Members
 • 24 příspěvků(y)

Publikováno 3.září.2019 - 19:51

Krásne hodinky

#18 Guest_LONGINES_*

Guest_LONGINES_*
 • Guests

Publikováno 3.září.2019 - 23:17

Sou krásný a ty šikovnej! A jinak souhlas: bez hodinek s daydate ani ránu :)

#19 lub

lub

  Megazávislák

 • Member_50
 • 3 837 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 4.září.2019 - 06:06

jo jo, daydate je jedina vec, ktera chybi amfibiim k dokonalosti.
jinak moc pekny vlakno, Steeve.

#20 eloga

eloga

  Megazávislák

 • Member_50
 • 2 885 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Za vodou
 • Fanoušek značky:Seiko, Japan Made First.

Publikováno 4.září.2019 - 08:27

Steeve

Velká gratulace ke všemu, jsem rád, že tu máš takové vlákno a píšeš zkušenosti.  :cheers:  :notworthy:


Tento příspěvek byl upraven od eloga: 4.září.2019 - 08:28

                                                                      ***  ALL YOU NEED IS SEIKO ***