Přejít na obsah

Mako II - predbiehaju velmi


shaggy

Doporučené příspěvky

Caute,

 

mam asi 2 mesiace Mako 2, cize uz su zabehnute.

Od zaciatku sa pri celodennom noseni predbiehali o vyse 60s/d. Korunkou hore odlozene na noc cca +15 - +20 s/d.

Dal som ich nastelovat. Odvtedy robia stale do tych +60 s/d pri noseni, ale uz -4 s/d odlozene korunkou hore.

Hodinar vravi, ze na vibrografe mu ukazuje peknu rovnu ciaru a mali by robit +- par sekund denne. Tento strojcek dava v pohode +-15 s/d ou of box.

Ale ked ich dnes dal na vibrograf tak nemohol chvilu nacitat ziadne hodnoty, ze strojcek bol daky rozhodeny. Neskor sa umravnil a ukazoval +-2s/d.

 

Tak sa pytam kde moze byt problem?

 

Dikes

s.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Orienty ještě se starším kalibrem a ty jedou standardně +20 denně, když leží na stole tak dělají +10. Takže to, jestli jsou na ruce určitě má vliv.

 

Ale měl jsem novodobé PRIM Sport (kalibr Miyota 8205 myslím) od MPM. Reklamoval jsem je že se předbíhají o 30 sekund denně.

 

Vzali si je do značkového servisu, otevřeli, zapatlali strojek, udělali tlakovou zkoušku a o kolik bys řekl, že se pak předcházely? Od 29.5 sekundy denně.

 

Ono se seřizování hodinek jen podle vibrografu asi nejde. Chce to je nosit, změřit, poštelovat trochou, změřit, a tak pořád dokola.

 

Lepší hodináři pak mají takový sofistikovaný přístroj, kde se ty hodinky přetáčejí a to simuluje různé polohy hodinek. A hodinář to nastaví tak, aby to v průměru šlo dobře, ne jen v jedné poloze.

 

Jinak můžeš zkusit třeba tuhle Android appku: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.hubalek.android.apps.atomic_clock_watch_accuracy_tool

 

Pro jedny hodinky je plně funkční zdarma a bez reklam.

 

Pokud bys ji chtěl náhodou koupit, tam z tohohle linku ji budeš mít s 25% slevou (https://acwat.page.link/oi2D5NPe5JtX2bj26)

 

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepohybuješ se kolem nějakých magnetů?Nebo neděláš s vibračním nářadím?

S tym zmagnetizovanim som si to myslel aj ja. Po par dnoch nosenia som ich odmagnetizoval ale nic sa nezmenilo. Teraz ich odmagntizoval aj hodinar, tak uvidime.

Som kancelarska krysa a na tvrdsiu pracu ich radsej odkladam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Orienty ještě se starším kalibrem a ty jedou standardně +20 denně, když leží na stole tak dělají +10. Takže to, jestli jsou na ruce určitě má vliv.

 

Ale měl jsem novodobé PRIM Sport (kalibr Miyota 8205 myslím) od MPM. Reklamoval jsem je že se předbíhají o 30 sekund denně.

 

Vzali si je do značkového servisu, otevřeli, zapatlali strojek, udělali tlakovou zkoušku a o kolik bys řekl, že se pak předcházely? Od 29.5 sekundy denně.

 

Ono se seřizování hodinek jen podle vibrografu asi nejde. Chce to je nosit, změřit, poštelovat trochou, změřit, a tak pořád dokola.

 

Lepší hodináři pak mají takový sofistikovaný přístroj, kde se ty hodinky přetáčejí a to simuluje různé polohy hodinek. A hodinář to nastaví tak, aby to v průměru šlo dobře, ne jen v jedné poloze.

 

Jinak můžeš zkusit třeba tuhle Android appku: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.hubalek.android.apps.atomic_clock_watch_accuracy_tool

 

Pro jedny hodinky je plně funkční zdarma a bez reklam.

 

Pokud bys ji chtěl náhodou koupit, tam z tohohle linku ji budeš mít s 25% slevou (https://acwat.page.link/oi2D5NPe5JtX2bj26)

 

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

Appku mam a preto viem kolko presne v akej polohe robia.

 

To ze hodinky idu inac na ruke, ked su korunkou dole (napr. pri chodzi) a inac ked su odlozene cifernikom dole je normalne.

ETA vo Wardoch mi robi pri noseni + pri spravnom odlozenie na noc cca nula s/d. Ale tiez som ich nechal nastelovat. U toho isteho hodinara.

 

Ten sofistikovany pristroj nebude nahodou ten vibrograf? V nom sa predsa tiez hodinky davaju do roznych poloh.

Problem je, pri viacerych polohach mu masinka ukazuje, ze maju odchylku par s/d. A realita je uplne niekde inde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, nejsem hodinář a o hodinkách jen dokážu blafovat a skoro nic o nich nevím :-)

 

Ale podle mě vibrograf měří frekvenci strojku (každý kalibr má parametr beats-per-hour) a podle toho dokáže určit, jak moc jsou přesné (pokud těch beatů má být (vymyslím si) 36 000 a je jich 35900, tak to znamená, že se budou zpožďovat.

 

Problém je, že mechanické kalibry jsou ovlivnitelné tím, co se děje s rukou, na které jsou.

 

Čili normální kalibry je třeba přizpůsobit zvyklostem uživatele (pokud hodně běhám, budu je muset posunou trochu směrem ke zpožděn), pokud jsem šachista, budu je chtít posunout zase někam jinam.

 

Tímhle postupem lze upravit hodinky uživateli na míru s rozumnou přesností.

 

Na to se ale každý hodinář vykašle, je to hodně práce za málo peněz.

 

Na druhou stranu ten strojek, který popisujete, vypadá dost divně. Takový rozdíl mezi klidovou přesností a přesností na ruce? Minuta? To se mi zdá, jak kdyby s tím kalibrem něco bylo. Možná bych vyměnil hodináře :-)

 

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinar je v pohode, myslim, ze iny by nebol o moc lepsi.

Aj mi vysvetloval na dakom velkom strojceku co to moze byt, len som toho vela nepochopil. Ze pri prudkom pohybe sa zotrvacka prilis rozkmita a ide az na dorazy alebo co... Ze to moze sposobovat zrychlovanie.

Niesom ziadny sportovec, hodinky nedostavaju vobec zabrat, zazivaju bezne kancelarske dni. S inymi automatmi takyto problem nemam (ETA, Seiko, Vostok).

 

Posledny tyzden ich testujem ciferniko hore s manualnym natahovanim kazdych cca 24 hodin a takto odlozene robia krasnych 5-6s/d.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle hodinky mám asi rok. Při nošení od rána do večera neudělají ani 1sec. Při odkládání na 9 se za noc zpozdí asi o sec a na dýnku se naopak zrychlý. Spolu s malou denní odchylkou a odkládáním 2x na devítku a jedenkrát na dýnko a dodržováním tohoto cyklu nemusím kontrolovat přesnost. Je právě tolik, kolik je. Po měsící se kouknu na in-cas.cz a odchylka pár sec. 

Tím tě nechci naštvat, ale jen podotknout, že tvůj strojek má problém. Takhle podle diskuzí šlape většina Mako/Ray II.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jsem v tomhle světě hodinek úplná lama, neporadím ti kde by mohl být problém. Shodou okolností v tomto nebo nějakém sousedním vlákně někdo doporučoval (ne konkrétně) oslovit někoho z členů - profíků o seřízení. Je tam jistota, že kromě problému hodinek nebudeš hledat ještě slušného hodináře...

Přeju, abys to měl brzo vychytaný a hodinky ti dělaly radost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi ťa veľmi neupokojím, ale moje Nami robia niečo podobné. Na vibrografe sú ako podľa metronómu, minimálna odchýlka, to isté v noci na poličke.

Pri nosení pol minúta denne, niekedy aj minúta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som ich nechal u hodinara nech sa na to pozrie. Odlozene a rucne natahovane idu spickovo. Na winderi uz je to horsie a na ruke katastrofa. (Meranie na ruke tentokrat trvalo iba 3 hodiny bezneho dna, zrejme preto az tych 130s/d.)

Ked je pruzina dotiahnuta nadoraz, a hodinkami sa (pri normalnom noseni) hybe, tak dochadza k "prebijaniu" zotrvacky. A to ich vraj zrychluje.

 

post-55999-0-64234300-1537463983_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...