Přejít na obsah

Vystezejkovace v letadle


tmoris

Doporučené příspěvky

Míro to už je trošku moc ne? Kvůli škrtátku na Tebe mířil frajer bouchačku? Z toho bych následně vyvodil seriózní důsledky, to neni přes čáru, to je přes státní hranici. Otřes.

 

on měl škrtátko na trenclích z toho maníka s kvérem, jestli se nepletu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 57
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uvědom si, že obsluha RTG má před sebou tabulku co je a co není nepovolený předmět. Tekutiny ( omáčky  ) v nadlimitním množství stejně jako kudla ( jakákoli ) nebo nůžky ( jakékoli ), jsou zakázané položky. Šroubováček na brýle ( vystěžejkovač s průmerem výřezu 1,6mm ) fakt zbraň není. To by i diabetická pumpa, hřeben, nebo třeba skleněná láhev pro kojence byla ohrožením větším, a stejně zakázaná není. Ale pokud se bojíš, vem vystěžejkovač za tři dolary a když bude problím , tak ho vyhodíš do boxu. Pořád je to třikrát levnější řešení než jedno pivo na letišti :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvědom si, že obsluha RTG má před sebou tabulku co je a co není nepovolený předmět. Tekutiny ( omáčky ) v nadlimitním množství stejně jako kudla ( jakákoli ) nebo nůžky ( jakékoli ), jsou zakázané položky. Šroubováček na brýle ( vystěžejkovač s průmerem výřezu 1,6mm ) fakt zbraň není. To by i diabetická pumpa, hřeben, nebo třeba skleněná láhev pro kojence byla ohrožením větším, a stejně zakázaná není. Ale pokud se bojíš, vem vystěžejkovač za tři dolary a když bude problím , tak ho vyhodíš do boxu. Pořád je to třikrát levnější řešení než jedno pivo na letišti :)

Jde mi o situaci, ze si poletim do londyna pro hodinky s vystezejkovacem a pro cestu zpet se mi nechce odbavovat zavazadlo. Musel bych kvuli tomu tahat sebou smerem tam prazdny kufr a zpet v nem vest jednu krabici. Alternativne si ten vystezejkovac muzu poslat postou, ale to se mi chce jeste min..

 

Jeste me napada, ze tam pujdu brzo a kdyby mi to nechteli vzit pres rtg, tak se vratim a odbavim batoh..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych to asi sveril Kralovsky Poste. Kazdopadne ja bych si vubec neuvedomil, ze s tim pripadne muze byt problem. Noze, nuzky jasny, na to myslim, ale vystezjkovac mam v baglu furt a vubec by mi to nedocvaklo. Jeste ze jsem nikam neletel, od te doby co ho taham :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teď třeba čerpal tady https://www.esky.cz/tipy-pro-cestovatele/letenky/zavazadla/co-si-muzete-vzit-do-letadla

Ale napřiklad nepříjemná pani u odbavení kufru se ptala, jestli nemáme v kufru elektroniku a nějaký baterky. Ano, máme fotoaparát. Tak nás to nechala vyndat a dát do příručního. Nepochopil jsem to. Bylo to ještě v Praze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teď třeba čerpal tady https://www.esky.cz/tipy-pro-cestovatele/letenky/zavazadla/co-si-muzete-vzit-do-letadla

Ale napřiklad nepříjemná pani u odbavení kufru se ptala, jestli nemáme v kufru elektroniku a nějaký baterky. Ano, máme fotoaparát. Tak nás to nechala vyndat a dát do příručního. Nepochopil jsem to. Bylo to ještě v Praze.

To je zrovna docela k pochopeni. Kdyby došlo ke zkratu v nákladovém prostoru, bude požár hůř zvládnutelný, a později zachytitelný, než když Ti začne čoudit pod nohama nebo nad hlavou v binu. Taky je problém s výkonnýma Lipolkama, z tohoto důvodu si třeba nepřivezeš letadlem z Asie oblíbenou koloběžku nebo elektrokolo na baterky. A to ani na palubě, ani v zavazadlovém prostoru. Totéž  platí pro výkonného drona s baterkama. Silné powerbanky, bateriové studiové flashe, atd..

Upraveno uživatelem Cyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cyber: je uz aktualne problem brat so sebou powerbanku?

Ahoj, rád bych Ti odpověděl, ale nevím s kým letíš, odkud a kam. Každé aerolinky a každé letiště má své vlastní předpisy. Většinou vycházejí z nějakého bezpečnostního standartu, ale mohou být upraveny.

 

Tady máš odkaz na docela benevolentní  pravidla FAA v USA: 

https://www.faa.gov/about/office_org/headquarters_offices/ash/ash_programs/hazmat/passenger_info/media/Airline_passengers_and_batteries.pdf

 

 

a tady na přísnější  JAL:

https://www.jal.co.jp/en/inter/baggage/limit/

 

ale třeba Emirates, Ti dokonce nedovolí na palubu vzít konkrétní mobilní telefon, další jejich pravidla jsou zde:

http://content.emirates.com/downloads/ek/pdfs/dangerous_goods/EN_EK_1890_Dangerous_Goods_2016.pdf

 

u powerbank záleží většinou na kapacitě baterie

Upraveno uživatelem Cyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Míro to už je trošku moc ne? Kvůli škrtátku na Tebe mířil frajer bouchačku? Z toho bych následně vyvodil seriózní důsledky, to neni přes čáru, to je přes státní hranici. Otřes.

Bylo to v BKK a Kuba byl se mnou. Ona říká máte v zavazadle nůž. Já ji říkám, ne to je fotoaparát. A když to řekla podruhé přišel frajer s těch speciálních operací co běhaj v baretech v Bangkok na letišii a mířil na mě. Ona šáhla do tašky a vyndala ten nůž. Byl jsme za kokota a potom už byla příjemnější. Ale frajer se na mě moc nesmál.

 Šlo opravdu o malinký nůž, škrtátko jsem měl asi na zadku, ten pocit nebyl dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha. Dik. Myslel som ze su to nejake plosne EU regulations.

Zaujimave, vies dat odkaz na tie pravidla ohladom zakazanych konkretnych telefonov v Emirates?

Taky jsem to teď někde četl. Nevyznám se v Samsungach, ale tušim, že psali A7. Je to možný?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, trochu OT, ale věřím že se mnou budete hotoví hned... Jak je to s ryanairem když teď vezmu věci na pár dní, ale zavazadlo nesmí přesahovat rozměry 35×20×20cm... To je větší taška na rameno

Starej trik je mít fotografickou vestu s kapsama všude, včetně zad, plus kargo kalhoty. Budeš vypadat jak ichtyl, ale provezeš dvakrát tolik krámů ... Velikost tašky v kontrolní kleci moc neošulíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, trochu OT, ale věřím že se mnou budete hotoví hned... Jak je to s ryanairem když teď vezmu věci na pár dní, ale zavazadlo nesmí přesahovat rozměry 35×20×20cm... To je větší taška na rameno

Píšou tohle:

Druhé, menší zavazadlo nesmí přesahovat rozměry 35×20×20cm   a musí se snadno vejít pod sedadlo před vámi. Sebou si můžete vzít jeden kolečkový kufřík o velikosti až 55x40x20  cm a jedno malé zavazadlo. Hmotnost kufříku nesmí přesáhnout 10 kg.

 

Do kabiny můžeš se dvěma zavazadly. Jedině, pokud není v kabině místo, jde to větší do zavazadlového prostoru.

Upraveno uživatelem VS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...