Přejít na obsah

Potápky a jejich využití


Markynin

Doporučené příspěvky

Ja som svoje Citizen JP1010 velmi intenzivne pouzival pri potapani, ako založny pocitac. Primarne som pouzival UATEC Aladin, ale pri hrubej chybe pri potapani(napr. velka rychlost pri vystupe na hladinu)sa tento kompjuter zvykol zablokovat na 24hodin(to z toho dovodu, aby potapac nesiel 24 h potapat)

Inak na dovolenkach pri mori ich pouzivam lunetu, aby som vedel, kedy som vliezol do vody....no a doma bezne na varenie vajicok,cestovín, rizota atd.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za pobavení nad výpočetní technikou u pokru, logaritmické pravítko je skutečně záhadná věc. Já osobně si beru potápky s klasickou lunetou jen bez neoprenu, bazén, šnorchlování, připadám si pak tak nějak Bondovsky. K neoprénu beru potápěcí digitálky. Jinak lunetu klasicky na vaření, machrování v sauně, stopování půlhodinové pauzy na oběd..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těch málo potápěčů co znám když lezou do vody v neoprénu hodinky nepoužívají, jedou podle přístrojů a v civilu kvůli jejich koníčku mají nějaké pěkné potápky aby bylo vidět co je baví :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja hodinky nikdy nesundavam tudiz potrebuji ty nejlepsi, ktere vydrzi vse. Takze vyuziti je u me vylozene o tom, co vydrzi. Proto nosim Rolex Sea-Dweller. Kdyby treba bylo skocit nekde do vody a nekoho zachranit (zatim se nestalo, ale trenuju i pobyt v ledove vode, protoze se treba nekdo probori do ledu a fakt bych nechtel zit s pocitem, ze jsem treba nejakeho prcka nezachranil, kdyz jsem to videl a mozna i mohl). Nebo jen jit na bazen a nedavat hodinky do skrinky. Na styl nebo masirku kaslu. Nosim je proto, ze mi sednou na ruku a fakt je mam rad (chtel jsem puvodne GMT, ale maji nizsi dynko a odiralo se mi predlokti pri klikach).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používám lumi bod k označeni aktuálního měsíce. Viz 23.9. Čas 11:39.9f8d7fc363c5e37178520d978e2c2f40.jpg

 

Odesláno z mého SM-J510FN pomocí Tapatalk

 

já lumi bod používám k označení aktuálního dne :-D :-D mít suby s datumovkou, tak bych se musel pozvracet pokaždé když se na tu bublinu podívám. tak jsem si našel tuhle metodu. každý večer před sundáním z ruky posunu lunetu o 2 kliky na další den, takový můj večerní rituál :) den lze z lunety odečíst i podle čísla na dvanátce, nimcéně já si zvykl na lumi bod, jen je třeba číst z ciferníku zrcadlově, to aby se nemusela luneta každý večer otáčet celá kolem dokola.

post-63771-0-82618700-1538061732_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže na tvé fotce je kolikateho?

já lumi bod používám k označení aktuálního dne :-D :-D mít suby s datumovkou, tak bych se musel pozvracet pokaždé když se na tu bublinu podívám. tak jsem si našel tuhle metodu. každý večer před sundáním z ruky posunu lunetu o 2 kliky na další den, takový můj večerní rituál :) den lze z lunety odečíst i podle čísla na dvanátce, nimcéně já si zvykl na lumi bod, jen je třeba číst z ciferníku zrcadlově, to aby se nemusela luneta každý večer otáčet celá kolem dokola.

Odesláno z mého SM-J510FN pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

tak jsem -inspirován tímto vláknem- zkoušel použít lunetu na počítání uplavaných bazenů

chodím plavat 1,5 km, tzn. 30x50m, nebo 60x25m. a právě v těch malejch (25m) bazénech zapomínám, kolik mám uplaváno

přestože luneta je na suchu naprosto lehce otočitelná, v bazénu mokrou rukou to šlo dost těžce, diskomfortně. Navíc po každým bazénu nechci zastavovat a během plavání je manipulace s hodinkama taky obtížná

můj závěr: pro tento účel s obtížemi použitelné, ale NEVHODNÉ 

Upraveno uživatelem PrimFanatic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych řek, že 90% "potápěčů" používá moderní přístroje, který vlastně vůbec nepotřebuje a hodinky by jim bohatě stačily, ale přesto, že se do skutečný hloubky nikdy nedostanou, chtějí být vybaveni co nejlépe, bez ohledu na nutnost, podobně jako všichni závisláci, co potřebujou hodinky pilotky, chrona atd., zálesáci co potřebujou na víkend v Brdech výbavu jak na zbytek života na Aljašku :lol2: prostě to tak má bejt, když nás to baví a proč přemejšlet, co používaji vojáci a proč? Protože každej používá to co chce a má :guitar:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...