Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Dobrý den všem, kdo se neštítí číst topiky o hodinkách Made in PRC  :D

 

 

Chci se s Vámi podělit o takovou svou malou radost... Jsem téměř " jednohodnikový týpek" a protože mám rád hodinky inspirované německými B-uhr, rozhodl jsem se, před časem, koupit si také jedny číny inspirované německou ( resp. švýcarskou, IWC Big Pilot ) předlohou... Jsou to no logo PARNIS 47mm, mechanika tzv. Asia 6497 resp. ST36, jak je vidět na snímcích...

 

A teď k tomu, co je na nich... Chvíli jsem si hrál s regulací, za pomoci digit. timegrapheru a výstedek Vám presentuji na fotkách,myslím lépe než na displayi. Hodinky jsem začal sledovat 16.9., konec třeba dnes... Po celou dobu jsem hodinky běžně nosil, cca 16hod denně, a natahoval je 1-2x za den ( protože to dělám rád, znáte to :P )...

 

A co ten odkaz na COSC ?

 

No, to totiž pochopíte, když se podíváte na ty dva snímky níže..., podotýkám, že se tyhle kukačky nechovají tak, že by přes den letěly, v noci brzdily, na korunce kulhaly a dýnkem vzhůru tancovaly valčík..., prostě pochodujou, jako ruskej voják před Kremlem ... S denní odchylkou 0 ( slovy NULA ) od frankfurtského času zobrazovaného na serveru Time.is ( atomový čas vysílače DCF77 )...

 

 

Tak to je vše... 

 

Přeji všem příjemný víkend...

post-55269-0-59210500-1537619170_thumb.jpg

post-55269-0-29615100-1537619204_thumb.jpg

Upraveno uživatelem solitaire
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To může být klidně náhoda, chtělo by to víc vzorků.

 

Mám jedny poměrně obyčejné mechanické Citizeny, které mají taky téměř nepostihnutelnou odchylku. A kalibr mají úplně tuctový.

 

Asi jsou kalibry, které jsou konstrukčně uzpůsobené pro větší přesnost, ale i obyčejný kalibr se může povést.

post-1151-153762016595.jpeg

 

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já tomu klidně věřím ..... dal sem klukovi před dvěma měsíci hodinky se stejným strojkem a jdou po dvou měsících pořád stejně ....... vteřiny nevím, ale minutová ručka je po dvou měsících v režimu "pouze natahuji" stále tam kde má být ..... docela jsem čuměl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, náhoda... Náhoda je situace, kdy třeba slepý trefí desítku na terči...

 

Náhoda ale není, když má někdo design strojku, materiál a výrobní tolerance, které ve výsledku umožní takovou přesnost...

 

Oni totiž soudruzi, už v sedmdesátých letech vyvinuli tzv. základní kalibr, který má velmi jednoduchý, ale zcela funkční design...

 

Bez uzardění tyhle strojky montuje do svých top kousků třaba INVICTA, ani se nesnaží požít nějaký sofistikovanější strojek a že jich v Číně vyrábí fakt hodně ...

 

Jednou jsem napočítal přes 150 různých variant kalibrů, především automatických...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zase bych tu Cinu tak nechvalil.. obecne jsou to hrozni lemplove, kteri zahlcuji planetu podradnym suntem.. A kdyz uz jim neco jde, tak jen proto, ze okopirovali technologie, design, ukradli know how.. Zapadni spolecnosti si za to svym zpusobem mohou sami, pac k nim ve velkym presouvaji vyrobu.. Vse se dela jen na cenu, ze vyrobek nesplnuje svuj ucel, to vubec nevadi.. Jsou vyjimky, kdy jsou schopni top kvality, to ale nad nimi musi nekdo stat s puskou.. A taky uz ta kvalita nestoji pak par korun.. Jejich strojky nesleduji, ale Asian xy jsou okopirovane ety, pripadne okopiruji inhouse strojek ( typicky Rolex).. to se to pak vyrabi, ze.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já je klidně pochválím, třeba český PRIM není schopen ani náhodou navázat na VLASTNÍ výrobu, má know how, de facto vše a mrcasí se s repasemi desítky let starých strojků a to ještě jen proto, že mají skladové zásoby, podle mne... Snad prý jsou schopní vyseknout ve mzdě i nějaký ten hodinkový plášť, jenže to nedělají lidé, ale CNC mašinka, takže...

Číňani vyvinuli vlastni kvalitní strojky už v době, kdy většina z nás nebyla na světě...

 

A kvalita? Jistě, když někdo tlačí na cenu, převzorkovat jde lecos, pak kvalita adieu...   Znám spoustu případů i od nás, kdy česká firma, aby se vešla do nákladů, snížila kvalitu, bez a nebo se souhlasem zadavatele, to je zcela běžná praxe...., ale tvrdit, že zahlcují planetu kšuntem je , myslím, zjednodušený pohled... Typicky IT technologie, mobilní telefony, základy pro farmaceutickou výrobu atd... Nejsem žádný IT guru, dokonce to fakt nemám rád, ale podle mne zcela zásadní objem výrovy procesorů, a je fuk jestli INTEL nebo AMD či co se seká v Čině.. Jen něco jede Japonsko, ale možná i v Číně nebo vlastní výrobu pro superpočítače má NSA v USA.

V době, kdy Microsoft vyšel s mobily Nokia-Lumia, a že to jsou, podle mne po všech stránkách skvělé kusy, ještě dnes, jen nemají záštitu toho, stejně pro normální lidi a manažery, zbytečného balastu na Google Play... Tak ten , asi hloupý, neúspěšný a zpátečnický , Microsoft ty mobily ve vynikající kvalitě vyráběl .... ve Vietnamu !!!  

 

Takže tolik asi, asi na okraj...

 

Samozřejmě pochválím i tradiční švýcary... ETA, Sellita, můj milovaný UNITAS, Zenith a ostatní inhouse kalibry a excelentní výrobky tradičních značek...

 

Jenže, prostě, není všechno zlato, co se třpití...a i myší kožíšek může skrývat um a krásu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To může být klidně náhoda, chtělo by to víc vzorků.

 

Mám jedny poměrně obyčejné mechanické Citizeny, které mají taky téměř nepostihnutelnou odchylku. A kalibr mají úplně tuctový.

 

Asi jsou kalibry, které jsou konstrukčně uzpůsobené pro větší přesnost, ale i obyčejný kalibr se může povést.

attachicon.gif2e927765-5829-4e9c-9cef-5a7e334a1e08.jpeg

 

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

 

 

 

 

BTW. Utíkám na Google Play... Nainstalovat si Atomic  :nuke:     RESPECT :punk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BTW. Utíkám na Google Play... Nainstalovat si Atomic :nuke: RESPECT :punk:

Diky, to mě těší.

 

P.S. A pokud se Ti appka zalíbí, tak pokud otevřeš tenhle link na mobilu, tak budeš mít 25% slevu na platinum verzi:

 

https://acwat.page.link/oi2D5NPe5JtX2bj26

 

Link platí pro kohokoliv.

 

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já je klidně pochválím, třeba český PRIM není schopen ani náhodou navázat na VLASTNÍ výrobu, má know how, de facto vše a mrcasí se s repasemi desítky let starých strojků a to ještě jen proto, že mají skladové zásoby, podle mne... Snad prý jsou schopní vyseknout ve mzdě i nějaký ten hodinkový plášť, jenže to nedělají lidé, ale CNC mašinka, takže...

Číňani vyvinuli vlastni kvalitní strojky už v době, kdy většina z nás nebyla na světě...

 

A kvalita? Jistě, když někdo tlačí na cenu, převzorkovat jde lecos, pak kvalita adieu...   Znám spoustu případů i od nás, kdy česká firma, aby se vešla do nákladů, snížila kvalitu, bez a nebo se souhlasem zadavatele, to je zcela běžná praxe...., ale tvrdit, že zahlcují planetu kšuntem je , myslím, zjednodušený pohled... Typicky IT technologie, mobilní telefony, základy pro farmaceutickou výrobu atd... Nejsem žádný IT guru, dokonce to fakt nemám rád, ale podle mne zcela zásadní objem výrovy procesorů, a je fuk jestli INTEL nebo AMD či co se seká v Čině.. Jen něco jede Japonsko, ale možná i v Číně nebo vlastní výrobu pro superpočítače má NSA v USA.

V době, kdy Microsoft vyšel s mobily Nokia-Lumia, a že to jsou, podle mne po všech stránkách skvělé kusy, ještě dnes, jen nemají záštitu toho, stejně pro normální lidi a manažery, zbytečného balastu na Google Play... Tak ten , asi hloupý, neúspěšný a zpátečnický , Microsoft ty mobily ve vynikající kvalitě vyráběl .... ve Vietnamu !!!  

 

Takže tolik asi, asi na okraj...

 

Samozřejmě pochválím i tradiční švýcary... ETA, Sellita, můj milovaný UNITAS, Zenith a ostatní inhouse kalibry a excelentní výrobky tradičních značek...

 

Jenže, prostě, není všechno zlato, co se třpití...a i myší kožíšek může skrývat um a krásu...

 

Ano, zahlcuji.. existuje asi tak miliarda prikladu.. Napr. nuzky, co nestrihaji, pinzeta, se kterou nelze nic jemneno uchopit, kabelaz do el. zarizeni, ktera ma v sobe drat podobne objemny jako lidsky vlas, tudiz realne hrozi, ze ti ty kabely blafnou a vyhori dum.. Nebo treba vyrobi super lestici pasty s ruznou hrubosti (alespon dle barvy a etikety), ale ty pasty nefunguji, o nejake odlisne zrnitosti se nebudeme ani bavit. Taky si muzes objednat nuz, ktery ma tuhost plasteliny..  To jsou zkratka haldy a haldy vyrobku, ktere maji za cil zakaznika podvest, jelikoz od sameho zacatku ani nefunguji a svuj ucel neplni. Naproste plytvani zdroji.. 

Jen diky lacine praci deti a dospelych otroku, ignorovani lidskych prav, minimalni ochrane zivotniho prostredi atd. se do Ciny/Indie aj. nahrnuly obrovske nadnarodni korporace, technologicti giganti a Cina dnes chrli treba ty cipy, mobily.. Samotni Cinani ale obecne nejsou schopni dostat kvalite, pac jsou lemplove a podvodnicci.. Vyjimky se samozrejme najdou. 

Ted se to ale tem "zapadnim" firmam vraci jako bumerang, diky nulove vymahatelnosti prava se v kopirovani stali mistri. Uz byli schopni tak dobre zkopirovat auta BMW, ze Nemci radeji fabriku koupili a zlegalizovali.. V minulosti jsem pracoval pro firmu, ktera taky marne bojovala s kopiemi svych vyrobku na Cinskem trhu.. Nakonec jsme koupili celou fabriku! 

Cina vyrabi top produkty, ale diky komu a diky cemu, to by chtelo mit trosku na pameti, to mi osobne trosku brani v jejich obdivu.   ;)

 

:whistling: Na druhou stranu mi ale i vadi ona volna pravidla swiss made produkce, ktera nahravaji spekulacim, kde a kym jsou vlastne ty hodinky vyrabene (nikoli sestavovane) ..  :eek:

 

PS: neber to jako utok na Tvoji osobu, ja Tvuj postoj chapu a taky mam samozrejme doma veci vyrobene z Ciny  :punk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Axel : Jistě, taky chápu minimálně část Tvé argumentace...., mraky shitu nakoupeného kdevšude u nás, vyrobeného v Cíně, ale i kvalitní díly automatických převodovek s logem Mercedes Benz prodávané za dvacetinu ceny (tj.5% ) účtované našimi "servismany"...( mechatronic, selenoidy adt.)...

 

Jistě, tržní ekonomika je hnus, čínští dělníci páchají sebevraždy skokem z oken ubyteven FOXCONu... atd atd...

 

Jenže, pokud by měla být kritika čínského modelu objektivní, musí zahrnovat i kritiku celé západní společnosti, jinak je to buď strkání hlavy do písku nebo pokrytectví...

 

Bohužel, z tohoto kolotoče už lidstvo nevystoupí... Nasedlo do něj totiž ne v době průmyslové revoluce, ani s rozvojem obchodu na konci středověku... Podle mne sahá ta fatální chyba až do doby, kdy Řekové a Feničané naučili třeba Egypťany, žijící tisíce let ve spokojené říši blahobytu používat peníze...

 

Následně nutně dochází k deformaci vnímání užitné hodnoty zboží, resp. hodnoty vyjádřené pracností výroby či získání zboží a ceny možností rozdělit samotnou transakci na dvě nezávislé části faktickou možností abstrahovat od podstaty směnného obchodu...

 

No, ale to je už úplně mimo tohle forum...

Upraveno uživatelem solitaire
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upřímně, v životě jsem se vždy raději potácel na okrajích té křivky než uprostřed :-)))

 

Že to tak zůstane nevěřím a přežiju to, ale udělal jsem si k těm kukačkám hezkej vztah... Třeba tím, že když jsem po hlavě na znak sletěl z točitých schodů, praštil s nima několikrát o ty kamenný schody, obě stěžejky pryč, osekanej nerez a upadlá minutová ručička.... sebral jsem je chuděrky do hrsti, jak jsem se potácel do auta na chíru do nemocnice..., a ony tikaly a tikaly... antishock v praxi, fakt RESPECT ,..

 

Tak pro mne hodně muziky za pár dukátů...

 

P.S. Přesto kua mne dnes brácha trochu dostal, když se pochlubil, že už mu domů letí špedicí FORTIS B-47 CALCULATOR LIMITED EDITION ( 2012 ks), pilotky non plus ultra... :nuke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Já dostal od soušky učitelky ve čtvrtý třídě poznámku : Při hodině si klepe nohou...

 

A hodnocení : Ikdyž to ví, přihlásí se až, když to nikdo jiný neví... :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Já dostal od soušky učitelky ve čtvrtý třídě poznámku : Při hodině si klepe nohou...

 

A hodnocení : Ikdyž to ví, přihlásí se až, když to nikdo jiný neví... :eek:

 

Spatny vlakno nebo reagujes na neexistujici post..? Pac navaznost zadnou nevidim..  :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Axel: Asiati jsou nesrovnatelně pracovitější než Evropani, ať je to Japonec, Číňan, Vietnamec nebo Korejec. Japonci taky začínali kopírováním technologií a vypracovali se na světovou špičku. Jenže tehdy byla jiná doba, tehdy se jelo na kvalitu a životnost, dnes jsou požadavky trhu jinde, a všichni jedou na cenu, prostě aby zákazník zaplatil, a tím starost o něho končí. Volí se obchodní strategie, která jim funguje. I když v Číně vyrobíš auto kvalitnější Mercedesu, dnes ho za cenu Mercedesu neprodáš, tak tudy cesta zřejmě nevede.  Že je tam levná práce a jiné věci, budiž, ale tím, že tam Číňani díky tomu natahali giganty, je dlouhodobě jen v jejich vlastní prospěch, a v neprospěch těch gigantů. Každopádně je vidět, jaká životní úroveň tam byla před 20 lety a dnes, a to je zatím jen takovej začátek. Řeči Západu o lidských právech, pracovních podmínkách apod. jsou jen čisté pokrytectví, když právě z toho důvodu se tam všichni nasáčkovali, aby z toho mohli profitovat.  Prostě Čína musela nějak začít, a z toho ničeho co měla něco nabídnout, jinak tam taky mohli dodnes svobodně pěstovat rýži.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...