Přejít na obsah

Fotka

Ω Moonwatch - malá rezerva?

rezerva nátahu problém Moonwatch Speedmaster Omega

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

#21 LovecK

LovecK

Sám mám málo!

• Member_50
  • 4 143 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Jo...
  • Fanoušek značky:Su u baru!

Publikováno 28.září.2018 - 07:39

Hele, já bych hodinky natáhnul "do plna" a udělal si nějaký výlet, kde se budeš hodně hýbat a s jistotou ty hodinky dotáhneš na max.. Pak bych je odložil a měřil, nebo pokud to je nad Tvoje nervy, tak je odnes k hodináři, ale zase je škoda, aby je otevíral.

Davide, Davide... Moony... ;)
Jsem totálně klidnej, úplně vyrovnanej!

#22 Sphinxx

Sphinxx

Hungry Wolf

• Member_50
  • 7 602 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha, Průhonice
  • Fanoušek značky:Swiss, German & Japan watches

Publikováno 28.září.2018 - 08:04

Karle, co je špatně? Rád se poučím. Já sice Moony nikdy neměl kromě Dark Side, ale tak dělají se tak i tak, ne? Nebo mi něco uniko? Pochopil jsem, že kolega má avtomat.

BREITLING I OMEGA I PANERAI I SEIKO I STEINHART I

Reference proběhlých obchodů - ZDE

#23 zhrado

zhrado

Megazávislák

• Member_50
  • 2 299 příspěvků(y)

Publikováno 28.září.2018 - 08:05

Moony sú samozrejme manuál..

#24 Liqid

Liqid

"Závislák"

• Member_50
  • 7 490 příspěvků(y)
  • Bydlí:Na cestě
  • Fanoušek značky:Ω ♛

Publikováno 28.září.2018 - 08:07

Karle, co je špatně? Rád se poučím. Já sice Moony nikdy neměl kromě Dark Side, ale tak dělají se tak i tak, ne? Nebo mi něco uniko? Pochopil jsem, že kolega má avtomat.

Skoro šest let na fóru a teď zjistíš, že jedny z nejpopulárnějších hodinek zde jsou manuál :D

#25 Sphinxx

Sphinxx

Hungry Wolf

• Member_50
  • 7 602 příspěvků(y)

Publikováno 28.září.2018 - 08:10

Jaj, tak v tom případě beru zpět a díky za osvětu, jak jdou ty hodinky zcela mimo mě, tak jsem vycházel z popisu jednoho klenotnictví u modelu Moonů, cituji "...V srdci hodinek bije automatický stroj...."

#26 Sphinxx

Sphinxx

Hungry Wolf

• Member_50
  • 7 602 příspěvků(y)

Publikováno 28.září.2018 - 08:12

Skoro šest let na fóru a teď zjistíš, že jedny z nejpopulárnějších hodinek zde jsou manuál :D

Tyhle lentilky jdou mimo mě, jak jsem psal, ale od teď si o nich něco nastuduji, fakt jsem netušil, že je to jen manuál.

#27 Povidláček

Povidláček

macůr brambůr

• Member_50
  • 2 848 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 28.září.2018 - 08:19

:D 

mě to bylo trochu divný, ta odpověď, ale na druhou stranu, když jsem je měřil a nenosil udělaly 33 a když jsem je měřil a nosil udělaly 41, tak jsem si říkal, že asi ta aktivita přeci jen nějaký vliv mít bude, byť to nejsou automaty...

Omega Speedmaster Professional 311.30.42.30.01.005 * Oris Big Crown Original Pointer DateHamilton Khaki Mechanical H69419933 * Hamilton Khaki Mechanical H69439531Oris Divers Sixty-Five * Seiko SKX009 * Casio G-5600E * Certina DS Action DiverOrient Bambino V3 SER2400MW0Seiko SNKM41 * Seiko SNZG07 * Seiko SKX007 * Seiko SNXS73               Reference: Povidláček              

#28 bobi

bobi

Žbrluch

• Member_50
  • 3 709 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:VC
  • Fanoušek značky:Velorex

Publikováno 28.září.2018 - 08:19

Prej lentilky :lol2:.

Každej nemá medvědí tlapu,jako ty ;).

Čas je strašně relativní pojem

" Sračka a Alzheimer je velmi nepříjemná kombinace. Utíkáš, a nevíš kam...." JS

#29 Sphinxx

Sphinxx

Hungry Wolf

• Member_50
  • 7 602 příspěvků(y)

Publikováno 28.září.2018 - 08:22

To byla nadsázka Bobi :D ... vím, že je to legendární hodinka, ale mě to upřímně nic neříká, mám rád komplikovanější strojky s delší rezervou, což mě ale neomlouvá v neznalosti, už jen z tohoto důvodu se do toho začtu u ranní kávy, tohle se nesmí opakovat - zcela vážně jsem žil celou dobu v omylu, že jsou dvě varianty - manuál i automat.

#30 orol

orol

• Member_50
  • 1 052 příspěvků(y)
  • Bydlí:Tatry

Publikováno 28.září.2018 - 08:25

:D

mě to bylo trochu divný, ta odpověď, ale na druhou stranu, když jsem je měřil a nenosil udělaly 33 a když jsem je měřil a nosil udělaly 41, tak jsem si říkal, že asi ta aktivita přeci jen nějaký vliv mít bude, byť to nejsou automaty...

Je tam někde zvýšený odpor a občasné "drncnurí" při nošení ho pomůže překonat, tak to vydrží jít déle ...

#31 lordsoft

lordsoft

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 450 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bratislava

Publikováno 28.září.2018 - 08:36

To byla nadsázka Bobi :D ... vím, že je to legendární hodinka, ale mě to upřímně nic neříká, mám rád komplikovanější strojky s delší rezervou, což mě ale neomlouvá v neznalosti, už jen z tohoto důvodu se do toho začtu u ranní kávy, tohle se nesmí opakovat - zcela vážně jsem žil celou dobu v omylu, že jsou dvě varianty - manuál i automat.

Ono to pravda je, manual su 42mm, 44mm su automaty :)

Try today, fail today. Try tomorrow, fail better.

#32 Sphinxx

Sphinxx

Hungry Wolf

• Member_50
  • 7 602 příspěvků(y)

Publikováno 28.září.2018 - 08:39

Jak jsem psal, 44,25 (DSTM) jsem měl automaty. Ale tady je evidentně jen manuál, tím spíš je ale ta rezerva pochybná, pokud je to nataženo do "plna".

#33 TomasX

TomasX

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 28.září.2018 - 08:42

Ztotožňuju se s názorem Radika a swa. Jak sám píšeš u této značky a cenovky by mělo všechno fungovat jak má. Taky mam na ně zaměřeno a podobný zjištění bych 

určitě řešil. Nejprve v teoretický rovině, což děláš..pak bych oslovil AD ať se k tomu vyjádří a navrhnou řešení. Řešením bude ať jim dáš ještě čas.., nebo ať je doneseš a nějakou dobu je neuvidíš.

#34 Dokusan

Dokusan

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 5 383 příspěvků(y)
  • Bydlí:Olomouc
  • Fanoušek značky:Chr.Ward, Sinn, Vostok

Publikováno 28.září.2018 - 09:31

Nevím, jak to bude řešit Omega, ale já měl nedávno problémy s rezervou u Aquaracerů a poslali je do Švajcu na výměnu strojku. Musel jsem teda podepsat papír s tím, že záruční oprava může trvat déle než třicet dní, což už teď trvá. Nevím, jestli je výměna strojku výhrou...
Per ardua ad Astra
mdokoupil@email.cz

#35 xjr1

xjr1

Megazávislák

• Member_50
  • 1 567 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Omega, Rolex, Seiko, Prim - prostě mainstream:-)

Publikováno 28.září.2018 - 10:15

Vezmi je na servis, je zbytečný to odkládat, 48 hodin udávané rezervy je minimum, nový strojek by měl mít v reálu rezervu spíš delší. 

To, že je třeba týden či měsíc necháš zastavený a pak je vezmeš na ruku nemá na rezervu vliv, stejně tak se to nespraví "zaběhnutím"

#36 PrimFanatic

PrimFanatic

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 221 příspěvků(y)

Publikováno 28.září.2018 - 10:20

když prodaná věc nesplňuje slibované parametry je to vada výrobku a důvod pro reklamaci, není důvod otálet

Seiko 5 | Tissot Ballade | Tissot PRS 516 | Orient Sports | Ernest Borel - vintage | Tissot Veloci-T | Glycine Lagunare | Invicta Pro Diver | Omega Speedmaster | Edox Les Vauberts |

nutně potřebuji: bílé | hranaté | bronz | B - Uhr, B Muster | meteo skeleton | minutovou repetici | RLX v rose gold ;-) 

reference: http://forum.chronom...?hl=primfanatic

http://forum.chronom...hl=primfanatic

#37 LovecK

LovecK

Sám mám málo!

• Member_50
  • 4 143 příspěvků(y)
  • Bydlí:Jo...
  • Fanoušek značky:Su u baru!

Publikováno 29.září.2018 - 06:42

Hele, servis tohodle se dela v CZ, sel bych to reklamovat, ja daval Moony seridit i kdyz sly jen +15s, ale ja jsem divnej...
Jsem totálně klidnej, úplně vyrovnanej!

#38 snake

snake

Megazávislák

• Member_50
  • 2 946 příspěvků(y)

Publikováno 29.září.2018 - 07:36

Je fakt,ze jsem na tema tohodle vlakna zacal taky merit rezervu...pak podam vysledek,ale jak pise Lovec-zanest do servisu-vsak se nic nedeje ;)

#39 Povidláček

Povidláček

macůr brambůr

• Member_50
  • 2 848 příspěvků(y)

Publikováno 29.září.2018 - 09:19

Diky všem za podněty. Včera jsem nechal pořádně protočit chronograf. Teď je zkusím dotřetice natáhnout a změřit a když to bude blbý, zajdu s nima.

Omega Speedmaster Professional 311.30.42.30.01.005 * Oris Big Crown Original Pointer DateHamilton Khaki Mechanical H69419933 * Hamilton Khaki Mechanical H69439531Oris Divers Sixty-Five * Seiko SKX009 * Casio G-5600E * Certina DS Action DiverOrient Bambino V3 SER2400MW0Seiko SNKM41 * Seiko SNZG07 * Seiko SKX007 * Seiko SNXS73               Reference: Povidláček              

#40 kdojinej

kdojinej

Megazávislák

• Member_50
  • 2 788 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Plexiglass bombato

Publikováno 29.září.2018 - 21:35

... když to bude blbý, zajdu s nima.

Neblbni, kvuli hodinkam prece neumres.. :)