Přejít na obsah

"Rychloupínací" stěžejky


Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

V poslední době (možná jsem jen dlouho spal) narážím stále častěji na "rychloupínací" stěžejky (https://www.watchbattery.co.uk/shop/SBCU-15.jpg). Vzhledem k mým manuálním schopnostem se mi idea zamlouvá. Chtěl bych se zeptat zda s nimi má někdo zkušenost a jestli mají nějaká proti ve srovnání s klasickým stěžejkami?

 

Předem děkuji za odpovědi.

 

Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sa vyjadrim tiez. Pred casom som kupil tie klieste (cca 400 eur) takze dierky si spravim na akomkolvek remeni a aj to poriadne testujem. Upozornim, ze je potrebne zohnat velmi kvalitne stezejky. Mal som v ruke aj take, kde ta vnutorna pruzinka bola velmi slaba, a tam sa ta stezejka dala vybrat v podstate uz pri slabsom potiahnuti za remienok. Pozor na to!!

Pri sucasnych stezejkach sa mi to uz nestalo, a to hodinky nesetrim, mam male dieta, hram sa so psom, robim okolo domu atd... Takze toto by snad malo byt safe. Co je vacsi problem, dierka na remeni je pomerne blizko okraju. A raz sa mi stalo, ze mi moj sikovny synak remen natrhol presne na tom okraji. Takze remen v prdeli. Ale zase stalo sa mi to len raz. Takze ani to neni az tak moc prominentny problem.

Nejake nahodne zavadenie sa mi taktiez este neprihodilo. Ani si to moc neviem predstavit.

 

Ked sa na to tak pozriem, moje hodnotenie vyznieva asi skor pozitivne a ja to tak aj vnimam. Mozno s dodatkom, ze by som tie stezejky odporucil skor na hodinky mensich rozmerov a nizsej vahy aby sa minimalizovali rizika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také se vyjádřím: nemám a chci. Dokonce jsem si nechal u habadeje předem udělat výřezy v řemenu.

 

Zdálo se mi nepraktické kupovat někde na internetu 2 nebo 4 ks, kvůli něpoměrně drahému poštovnému a hlavně když nemám vyzkoušenou kvalitu. Pokud má někdo nějaké vyzkoušené kvalitní 22 mm, tak bych bral. Nestyďte se mi nabídnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji všem za názory. Až na jeden jednoznačný převládá optimismus. Co se týče vystěžejkovače - myslím, že jsem vybral kvalitní, ale i přesto mi ten kontakt kov na kov a občasné sklouznutí zanechává stopy nejen na hodinkách, ale především na duši :). Ušoun zmiňuje možnost prasknutí při námaze. To je pro mě nepředstavitelné. Jaký tlak by na stěžejku musel působit? A hlavně jak by vůbec vznikl? Zaháknutím něčeho pod řemen?

 

Máte zkušenosti s rychlostěžejkami a nato strapy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejak me unika, proc pouzivat na nato strap tyhle rychloupinaky? Vetsina NATO strapu se zaplita do uz usazenych stezejek. Ja osobne jsem schopen  nasadit  i vytahnout stezejku nehtama, pokud davam NATO, zadne poskozeni nehrozi. Za me je to teda spis nesmysl.

Upraveno uživatelem Seamaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za sebe musím říct, že se mi to zdá pohodlné. Nevíte jestli některý z místních řemenářů šije řemeny pro tyhle easy-lock stěžejky? Ať jsem měl sebelepší nástroj na výměnu, dřív nebo později jsem ty nožky dojebal (bude to rukama :-)). Tohle by mohlo alespoň částečně pomoci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkousel jsem easy lock stezejky dat na nekolik remenu, zkusenost pozitivni, nevidim duvod proc by mela kvalitni stezejka prasknout. Protrhnuti remenu si umim predstavit, ale zatim jsem nikdy nemel zadny problem - spis je horsi do noveho remenu narvat ten spuntik. Kleste za 400? nechapu, vlozil jsem do diry stezejku, abych to neprorizl skrz a udelal jemny zarez ze spodni strany skalpelem (bez vyrezavani ovalu). Spuntik je v tom hmatatelny a beha bez problemu. Ale je fakt, ze do remenu od Zrna jsem tohle neudelal... tak si to nejak preberte... :-)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Za sebe musím říct, že se mi to zdá pohodlné. Nevíte jestli některý z místních řemenářů šije řemeny pro tyhle easy-lock stěžejky? Ať jsem měl sebelepší nástroj na výměnu, dřív nebo později jsem ty nožky dojebal (bude to rukama :-)). Tohle by mohlo alespoň částečně pomoci.

no vzdyt janko psal ze ano :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...