Přejít na obsah

SNZG15 NEPŘESNOST -30S/12h


J.J.H.

Doporučené příspěvky

Podpořím svůj výrok: počátkem října 2018 jsem si dal na ruku své SNZG15k1, takže před 5ti měsíci.

Z ruky jsem je sundal dvakrát na CT-čku a dvakrát když jsem měnil tah ;o)

A předbíhaly se o 20 sec i víc za den, docela mě to dráždilo, i jsem se pokusil dostat dovnitř a zkusit to napravit.

Naštěstí dýnko drželo jak zvíře japonské, nešlo vyšroubovat ani za nic. A dnes dělají zpoždění cca 5 sec za den, postupně zpomalily.

Tak snad se už zaběhly dost a víc to nebude.

 

V noci jsou totiž úplně nej - večer na ně bliknu UV baterečkou, (to koupíte do dvou stovek i s poštovným a můžete si navíc kontrolovat bankovky atd.)

moje má 21 led diod UV 390 nm, a průměr svítilny lícuje se sklíčkem hodinek ;o) Zapnu-vypnu, pár desetin vteřiny, a do rána jde odečítat čas.

 

takže tak.

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 77
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zdar a sílu.

Tak 5s+ je docela pohoda myslím. Ty moje po dvou návštěvách v servisu konečně šlapou a mně dělají do 10s+ (což mi vyhovuje) a pokud se "upraví" chod na 5s tak budu Luke Luck :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady se mi líbí ;o) Tyto hodinky jsou pro mne konečná, dál nyní nepátrám. Některé jsou i hezčí, ale mají něco, co mi přijde nadbytečné a nepotřebné. Např. lunetu s tachymetrem ;o)

a vzhledem k mému nebohatství mi to přijde jako nejnákladnější hodinky, které si před sebou samým zdůvodním. Lehce jsem si to naboural tím, že jsem pro sichr koupil SNZG15K1 a za měsíc i SNZG13K1.

Do zásoby. Zjistil jsem, že mi poněkud přirostly k ruce a musím mít do zásoby rezervu. Nakonec jsou každé jiné, že. Donedávna jsem si docela nemyslel, že narazím na tak velkou skupinu chlapů, kteří mají

víc než dvoje hodinky a střídají je jak anglická královna kostýmky ;o) To mi dává docela alibi. Každopádně o mé zásobě manželka neví, kdybych náhle zemřel a ona zjistila, že mám čtvery Seika, to by se divila s kým to celá léta žila...

 

Počítám že jedny SNKL43k1 (taky rezerva..) pošlu do světa, ale až na jaře

 

Tak zdar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení,

 

neuvěřitelné, ale stále plus 7 sekund.

 

To nemůže být jen strojkem, to bude i tím, že se mu líbí v tom pouzdře,

které je pro něj zjevně dobrým domovem.

 

Taky je nesundávám z ruky, počítám, že to bude mou autoritou, že se tak drží ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

To si piš, že strojku se u Seika v pouzdérku líbí :-)

Já svoje SNZG15 malinko pošramotil při pádu z koloběžky (poškrábané a v jednom místě lehce vyštíplé sklo+podřené pouzdro)a pořád šlapou! Jen do vody s nimi nechodím. To až po výměně skla a zkoušce. Pouzdro nechám tak, alespoň je vidět, že jsou pořád na ruce a ne někde v šuplíkupost-65746-0-71579900-1562584189_thumb.jpg

Upraveno uživatelem J.J.H.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Vážení, nechtěl jsem to plevelit dalším vláknem a těchto hodinek se to týká.

Tedy obecně nátahu strojku 7S36.

 

Jedny hodinky SNZG15k1 mám na zásobách do rezervy, tak jsem experimentoval.

Nastavil jsem čas 12:00 na nejdoucích plně vytikaných hodinkách. Pak jsem s nimi provedl 100 kmitů

"tam-zpátky" při frekvenci cca 2Hz, rozsahu pohybu cca 90 stupňů po čtvrtkruhu o poloměru 16-18 cm,

pohyb se konal kolmo na směr hřídelí soukolí hodinového strojku....

Popis je složitý, ale pokud to provádíte, asi to provádíte zrovna tak.

 

A hodinky poté šly vleže 8 hodin 45 minut. To jsem ani nečekal. Takže 300 takových kmitů = jeden den provozu a plné natažení

potřebuje něco přes 500 kmitů.

 

Počítám že při tomto pohybu se rotor protočí při každém kmitu jednou dokola, ale nemám to ověřeno, chtělo by to

upevnit k hodinkám minikameru a pohybovat stejně celým tímto agregátem - a pak se podívat, jak je to ve skutečnosti.

 

Ale můj projekt "sám sobě winderem" získal experimentem potvrzený základ ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Praktická zkouška č.2

 

nastaveno na 12:00, 100 kmitů (tam a zpátky), zastavily se po 10h 29 min.

Zjevně je rozdíl způsoben experimentátorem (mnou), mírně jiná frekvence a nejednotný úhel rozkmitu ;o)

 

Ale odchylka do 10 procent není vůbec špatný výsledek, plný nátah by byl tentokrát do 500 cyklů, necelých 300 na 24 hodin chodu stroje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Praktická zkouška č.3 a závěr.

Napotřetí 8hodin 10minut. O něco menší rozkmit. Ale je možné, že examinátor někde v zápalu boje jednu desítku přeskočil ;o). Každopádně pro informaci mi to postačuje.

 

Děkuji za pozornost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...