Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

ROLEX vs.TUDOR (VINTAGE)

Rolex 1680 Tudor 79090 Rolby Rolády plexi

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1 Street Glide

Street Glide

Megazávislák

• Member_50
  • 1 658 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Rolex,Durex,Box,kox,masox a botox :-)

Publikováno 6.říjen.2018 - 14:51

Ahoj kluci,...….podařilo se mi za přispění Jirky (Špelda66) udělat zase jednu srovnávačku a to Rolex Submariner date 1680 ( model 70.léta 2.pol.) a z nich vycházejících Tudor date 79090 (model 90.léta).

Hodinky jsou konstrukčně naprosto stejné,řekl bych,jen u Tudoru mělo trochu jiný tvar sklo,ale skla v servisu Rolex měněná v současnosti mají též trochu jiný tvar a hrany,pravděpodobně jsou lisovány novější metodou s jinými úkosy,u Tudoru m navíc trochu připadalo,že lupa není ve stejné pozici vůči datovému okénku,jako u Rolex,ale o typu strojku v Tudor nemám žádné bližší informace.

Dále stojí za zmínění,že i Tudor měly na natahovací korunce symbol Rolex používaný do ca poloviny 90.let,pak byla novější verze,dýnko se tvarem naopak nepodobalo žádnému používanému u Rolex.

Náramek na Tudor byl naopak použit ještě v dřívějším Rolex stylu 9315 (skladba plechu dílku nezakryta a viditelná z boku-tento náramek byl u Rolex používán ca konec 1969 až konec 1.pol.70.let) a to včetně hladké pojistky spony a absence vylisované drážky ve sponě pro lepší lícování pojistky se sponou,na sponě jsou však jinak dírky pro stěžejky a na bocích spony nejsou prolisy pro zadržení extenze pro rukav neoprenu.Dále jsem si také všiml,že koncové dílky tahu u pouzdra nesou značení 380,ale jsou v jiném provedení,než Rolex 380 (dílek je při pohledu shora na spodní hraně téměř rovný jen s nepatrným vybráním pro napojení středového dílku vlastního tahu,větší vybrání měly až dílky 580,508,501 atd.,které se používaly od 2.pol.70.let již na tazích 93150,jako je na vyobrazených Submariner 1680 v původním stavu.

Pozn.Pokud má někdo nějaké další odborné poznámky,opravy a doplnění k danému tématu,.....bude dobré,když to sem napíšete...

Přiložený soubor (y)

....všechny možné nudné a chrastící ROLEX a poruchové AP..........jo a taky CASIO G-SHOCK SPECIALS :-)

#2 špelda66

špelda66

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 494 příspěvků(y)
  • Bydlí:Severozápadní Čechy
  • Fanoušek značky:Heuer, Rolex, Seiko, Sinn, Tudor

Publikováno 6.říjen.2018 - 15:29

Rolex 1680 je osazen strojkem 1570 a Tudor 79090 strojkem ETA 2824-2

spelda66@seznam.cz

moje hodnocení: http://forum.chronom...89916-špelda66/

není čas, ztrácet čas .... gif-bestpage-sk-55.gif

#3 Lamiczka

Lamiczka

Chronosysel

• Member_50
  • 4 322 příspěvků(y)

Publikováno 7.září.2019 - 12:31

Protože mě špelda na tohle vlákno upozornil, tak si dovolím poznámku, byť je to trochu exhumace. Přijde mi z fotky, že pouzdro na rolex je vyšší jak tudor,což bude dáno konstrukční výškou strojku, ale identická mi rozměrově nepřijdou.

V Rolex 1680 by měl být kalibr 1575 (1570 je imho bez datumu), který má 6,3mm

V Tudor 79090 je kalibr ETA 2824-2, který má 4,6mm

Nevím, zda je měřeno stejně, ale tipl bych, že ano...

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Rolex 1680, Tudor 79090, Rolby, Rolády, plexi