Přejít na obsah

Seiko s Etou?


Foundryman

Doporučené příspěvky

Celkem pochybuju, že by toto vyšlo z fabriky. Ještě k tomu s popisem na dýnku, že se jedná o 6309...

Pořád si myslím, že se jedná o bastl.

Jeden čas jsem vykupoval tyto staré hodinky z Indie kvůli strojkům, videl jsem tisíce fotek a vždy tam byl stroj 6309, nebo stroj Alwin 6319, což byl Indický klon značky Seiko a který tam bastlili Indičtí "hodináři". Mohlo se klidně stát, že občas někde našli strojek ETA a nabastlili ho tam taky, oni s tím nemají problém... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidíš tam smajlíka, ne? Já nevím... Ten strojek není žádnej Seiko klon, a v těchto případech indiáni nepoužívají origo cifr s origo nožkama, ale lepící pásku. A když se podíváš, nožku zajištěnou ve strojku vidíš i u Foundrymana. Je tedy ještě druhá možnost, že je to naprosto totožnej strojek jak Seiko, a to ve všech parametrech, i s datumovkou pro korunku zešikma jak má Seiko. A to mi moc reálné nepřipadá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu nevím, jak to uchopit. Ale skutečně pochybuji, že by toto vyšlo z fabriky Seiko. Zvlášť, když člověk ví, jaké byly napjaté vztahy mezi Swiss fabrikami a Seiko kvůli "neshodám" a změnám pravidel ohledně COSC. Veškeré možnosti spolupráce byly a jsou nemožné, dokud Japonci nedokážou překonat svou národní hrdost. A toho se asi nikdo z nás nedožije...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové nerad se pletu do odborných diskuzí, ale jeden můj zážitek. Svoje první Seiko 5ky, které jsem koupil ve Vídni v roce 1990 měli strojek ze sovětských hodinek. Vysvětlení bylo jednoduché naivně jsem si myslel, že na západě musí být vše nej. Doplnění. koupil jsem je na Mexiko placu. Dál jsem je jednomu hodináři v Brně na součástky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové nerad se pletu do odborných diskuzí, ale jeden můj zážitek. Svoje první Seiko 5ky, které jsem koupil ve Vídni v roce 1990 měli strojek ze sovětských hodinek. Vysvětlení bylo jednoduché naivně jsem si myslel, že na západě musí být vše nej. Doplnění. koupil jsem je na Mexiko placu. Dál jsem je jednomu hodináři v Brně na součástky.

Kybys je držel v rukách dnes,tak jako člověk poučený Chronomagem, odhalíš fake na první pohled.Já jsem se s fake Seikama setkal V Libyi v roce 1986 a

už tehde jsem poznal že nejsou pravé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ramone, proč si člověk jako ty teda kupuje Seiko? Proč nemáš hodinkovnici plnou hodinek se strojkem ETA? Nebo...?

 

Kurňa, tento můj příspěvek asi bude konfrontační, zkoušel jsem ho přeformulovat, ale nebylo to ono. Takže předem sorry...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Londonere, tady fakt nejde o ten "tón". Mě opravdu zajímá, proč si člověk, kterému na tom výrobku vadí tak podstatná věc, si ten výrobek koupí.

Například já za ty roky, co jsem seikokot, jsem přeskočení data (přirozeně, ne, když je nastavuji) viděl asi 2x a přeskočení dne ještě ani jednou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ramone, proč si člověk jako ty teda kupuje Seiko? Proč nemáš hodinkovnici plnou hodinek se strojkem ETA? Nebo...?

 

Kurňa, tento můj příspěvek asi bude konfrontační, zkoušel jsem ho přeformulovat, ale nebylo to ono. Takže předem sorry...

Co ti na to mám říct? Četl jsi na co jsem v tom postu reagoval? Myslel jsem ten hybridní kus, a to asi tak, že maj lepší a dražší strojek, než stály celý ty nový pětky.  Ale možná jsem jen blbě reagoval, a ty mě jinak pochopil, než jsem myslel. A proč je kupuji? Já už je teď moc nekupuji, ale 2 litry, co vyjdou pětky,  je na švýcary jaksi málo, a když nosím ty pětky, tak jsem si vědom, že jsem si koupil low-cost/low-end, kterej na tu etu prostě nemá, to je celý. A tady k těmto jsem přišel náhodně v bedně jak slepej k houslím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...