Přejít na obsah

UN Diver Chronometer redesignd


martar

Doporučené příspěvky

Na Monochrome vyšla annonce na nové potapky od Ulysse Nardin, a hned na dvě verze standardní (modrá a černá) a na dvě limitky (Great White a Monaco).

 

https://monochrome-watches.com/2018-ulysse-nardin-diver-chronometer-hands-on-review-price/

 

 

post-30813-0-34868900-1539172201_thumb.jpg

 

post-30813-0-06475500-1539172245_thumb.jpg

 

Co si o nich myslíte?

 

Vyrostly na 44 mm, dostaly titanové pouzdro a průhled na strojek, trochu zmizela přílišná zdobnost cifru a zlepšila se čitelnost. Bohužel, oproti starému designu (který mám zařazený jako UN diver DNA) současný tvar okraje lunety i tvar nožek volně cituje tool design Aquatimerů od IWC (alespoň z čelního pohledu, imho), a lehké náznaky inspirace by člověk našel i u indexů. Ručky jsou pěkně čitelné, s podélným dělením lumi jako u Amfibií. Jako celek to ale není zlé. Snad si nové divery oproti IWC zachovaly alespoň svou pohodlnou, nízkou výšku pouzdra... bohužel fotky hodinek z boku jsem nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 45
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ještě TTD:

 

TECHNICAL SPECIFICATIONS ? ULYSSE NARDIN DIVER CHRONOMETER

 

Case: 44mm diameter - Titanium case, brushed (Black coated case with gold bezel and crown on the Monaco edition) - Inverted concave unidirectional rotating bezel with 60-minute scale - domed sapphire crystal with AR coating dial side - sapphire caseback (except Great White edition) - 300m water resistant

Dial: Grained surface - applied indexes - hands and hour markers with luminous material - Available in blue, black or grey

 

Movement: Calibre UN-118, in-house, chronometer certified - self-winding - 4Hz frequency - 60h power reserve - silicon escapement - hours, minutes, small seconds, date, power reserve

 

Strap: Rubber strap with metallic insert - pin buckle

 

Available in black, blue or white

 

References:

Titanium, blue dial: 1183-170-3/93

Titanium, black dial: 1183-170-3/92

Great White Limited Edition: 1183-170LE-3/90-GW (limited to 300 pieces)

Monaco Limited Edition: 1185-170LE-3/BLACK-MON (limited to 100 pieces)

 

Price: Blue or Black editions - EUR 7,900

Great White edition - EUR 8,900

Monaco Edition - EUR 12,000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na mne působí jako jiné hodinky :) Na jednu stranu se mi líbí zjednodušení ciferníku, jsou fajn plné ručky, ale kontinuitu s předchozím vzhledem hledám přeci jen složitě. Jsem docela zvědav, jestli se podobná inovace dotkne i řady chronometer.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skouknul jsem prezentaci na UN webu a pár postřehů:

- zůstává fazetka na horní vnějši hraně nožek

- použitá superluminova svití sytě žlutě

- z vlnek na vložce lunety zůstaly soustředné plastické kruhy (kromě první čtvrthodinky, kde je vložka hladká).

 

Jako ošklivý nejsou, ale předešlá verze skoro ve všem lepší. Nejvíc mi chybí právě ta nazdbenost v podobě vlnek na lunetě i cifru, i ty skeleton ručky. To dělalo ty hodinky zajímavejma...každopádně velký plus za inhouse a absenci lupy

No, předešlá verze byla podle mne už moc přezdobená, kolotoč v nechrono i chronoverzi. Plasticky ciferník s žraloky nebo vlnkami byl navíc lesklý a na slunci byl problém odečíst čas. Za zdařilou považuju ještě starší řadu UN MMD s ďubkami na ciferníku, ta byla fajn, čitelná.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, předešlá verze byla podle mne už moc přezdobená, kolotoč v nechrono i chronoverzi. Plasticky ciferník s žraloky nebo vlnkami byl navíc lesklý a na slunci byl problém odečíst čas. Za zdařilou považuju ještě starší řadu UN MMD s ďubkami na ciferníku, ta byla fajn, čitelná.

 

 

Pro jednoho kolotoč, pro druhýho právě ten znak, proč o nich uvažovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neexistuje univerzální vkus, to je jasný, nemyslel jsem to nijak zle. Předešlá verze byla plná detailů, kterými se člověk mohl kochat. Mě tam štvala hlavně ta horší čitelnost, ta je pro mne u potápek zásadní. Na přímém slunci se ciferník lesknul a ručky se vedle vyrazných okruží subcifru a rezervy a ve změti vlnek či žraloků trochu ztrácely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

(OT - trocha sebereflexe): Tyhle moje kategorický úsudky o designu potápek, kterýma tu asi řadě lidí lezu na nervy, jsou následkem mý dlouhodobý neschopnosti najít dokonalý potápky pro sebe na denní nošení. Řeším to už přes dva roky a nic. Mám vysoký nároky na design, čitelnost, vyšší WR a jsem limitovanej větším zápěstím. Takže kdykoliv vidím, že některej z prémiovejch výrobců udělá něco novýho, zaraduju se... a pak jsem zklamanej a naštvanej, když zjistím, že to zase není ono. Už tim lezu na nervy i sám sobě :) Timto se tedy omlouvám za všechnu minulou i budoucí kritiku designu diverů tady na fóru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

A proč chceš vyšší WR, když budou na denní nošení a ne denní potápění?

By se Ti otevřel víc obzor...

Ale jako chápu, že když si člověk něco usmyslí, těžko to opouští...

Ale taky možná, že ty dokonalý potápky ani nechceš najít, co ? Že Ti jde víc o to hledání než o nalezení? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...