Přejít na obsah

"Zajímavé" hodinky do 70K


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny. Rád bych poprosil o radu v případě výběru hodinek. Chronobundus opět uděřil a já hledám nové hodinky. Mělo by se jednat o stálý kousek, neboť si je budu pořizovat k významnější události. Co se týče podmínek, tak těch mám několik. 


1. Velikost max 42mm (zápěstí 16,5 cm)

2. In-house (může se to zdát jako zbytečnost, ale nějak už ho chci mít taky doma) 

3. Rezerva nátahu 60h + (tohle je spíše částečná podmínka, kterou bych uvítal)

4. Hodinky musí být nové, ale dívám se např. i po možném nákupu ze zahraničí (chrono24) Nejlépe z Německa, protože bych si pro ně byl schopen dojet. 

5. Sportovnější vzhled (ne potápky/otočnou lunetu) Něco co můžu vzít do obleku, ale i k tričku. 

6. Cena max 70 000,-

 

Osobně pokukuji po Tudor North Flag a TUDOR Black Bay Chrono (ty jsou cenově již nad limitem) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maurice Lacroix Pontos S Extreme. Maurice Lacroix vyvinul vlastní slitinu zvanou Powerlite. Je to sloučenina hliníku, hořčíku, titanu, zirkonia a keramiky . Strojek ML 112 v těchto hodinkách je vyroben z této slitiny. Jde sice jen o upravenou Eta 7750 , ale pro údržbu je to díky dostupnemu servisu a proverenosti strojků možná plus.

https://www.chrono24.cz/mauricelacroix/maurice-lacroix-pontos-s-extreme-automatik-chronograph-khaki--id7406970.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Msater1 uvádí zápěstí 16,5 a oprávněně limit na průměr max 42. Možná zapomněl dodat, že u tak útlého zápěstí je obvykle limitující také výška hodinek, kterou obvykle lidé s širším zápěstím nemusí řešit.

Nechci za něj hovořit, ale mám vyzkoušeno, že cokoliv nad 15mm, tedy zrovna zmiňovaný Maurice Lacroix nebo Fortis, už je příliš a nepůsobí to na ruce esteticky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem koukal po Inhousech, nakonec koupil Omegy PO 42mm coaxiál s cal.2500, což je vlastně Eta v tuningu (vzhledem k množství úprav a skupině, se strojek asi dá za inhouse částečně považovat - vedou se o tom polemiky a spory). :-)

Trošku jsem chroupal absenci plnohodnotného inhouse do doby, než došlo na servis, který díky Etě zvládne šikovný hodinář a nemusím to tedy dávat přímo do Omegy. Cena pravidelného servisu 3 500kč a za 3týdny mít hodiky doma vs. 15 000kč a čekat 3 měsíce, je pro mě dost dobrý agrument neblbnout s inhousem a raději poctivě a pravidelně servisovat a hodinky si patřičně užívat. ;)

 

Je pravda, že PO42 cal. 2500 seženeš za 60-70tis kč se všemi doklady a ve stavu nových, ale budou desetileté.

Na druhou stranu za to stojí, neměl jsem přesnější automaty a vzhledem ke stáří, pokud je udržíš v dobrém stavu a s plným setem (krabička+karty), budou držet a možná i zvyšovat svoji cenu.

 

Pokud nechceš potápky s otočnou lunetou (i když PO jdou ke všemu), byla by podobná cesta Omega Aqua-Terra. ;-)

Upraveno uživatelem Hrabe_X
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Msater1 uvádí zápěstí 16,5 a oprávněně limit na průměr max 42. Možná zapomněl dodat, že u tak útlého zápěstí je obvykle limitující také výška hodinek, kterou obvykle lidé s širším zápěstím nemusí řešit.

Nechci za něj hovořit, ale mám vyzkoušeno, že cokoliv nad 15mm, tedy zrovna zmiňovaný Maurice Lacroix nebo Fortis, už je příliš a nepůsobí to na ruce esteticky.

 

Osobne by som aj priemer 42mm považoval už za hranicou, ale je to len o pocite. Mám rovnaké zápästie a pre hodinky s otočnou lunetou je pre mňa max. 41mm (záleží od veľkosti lunety) a pre hodinky bez lunety je to tak 38-39mm. Ale ako vravím je to o pocite. Mne sa hodinky nad 40mm nosia dosť nepohodlne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak k tomu taky něco přidám. Honit se vyloženě za inhouse strojkem je dle mě nesmysl, pokud se ti líbí třeba něco bez inhousu a měl bys to oželet jen kvůli tomu. Na druhou stranu dávat kilo za hodinky se základní etou (a tím nemyslím Omegy) mě taky moc neba. Nejlepší poměr cena/výkon má v tomhle asi Nomos, ale na úkor absence tahu. Pak asi nový Tudory, NorthFlagy jsem měl a jsou to fajn hodinky, nakonec mi ale nevydržely ani dva měsíce a pustil jsem je dál. Někdo mi o nich řekl, že vypadají jako by navrhli pro Ikeu, nějak se mi to vrylo do paměti :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tudor North Flag splnaju vsetko co chces. A dalsie alternativy sa moc lahko hladat nebudu. Z tvojho popisu sa mi vidi, ze poziadavky su vytvorene prave podla North Flag a este si chcel skusit zistit ci sa nenajde nieco podobne :)

Je to tak :) North Flag mám jako velké favority, ale zas nekupuji hodinky za takovou částku každý rok, a tak jsem byl zvědav, jestli vás náhodou nenapadne nějaký zajímavý konkurent. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně ještě pokukuji po Ball Engineer M 40mm (http://www.ballwatch.com/global/en/collections/engineer-m---86/challenger--40mm----nm2032c-sca-bk---2199.html) Měl by se zde nacházet jejich in-house s výdrž až 80h + zvýšená odolnost proti otřesům, ale ty jsem ještě neměl možnost vidět naživo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

 

Tak k tomu taky něco přidám. Honit se vyloženě za inhouse strojkem je dle mě nesmysl, pokud se ti líbí třeba něco bez inhousu a měl bys to oželet jen kvůli tomu. Na druhou stranu dávat kilo za hodinky se základní etou (a tím nemyslím Omegy) mě taky moc neba. Nejlepší poměr cena/výkon má v tomhle asi Nomos, ale na úkor absence tahu. Pak asi nový Tudory, NorthFlagy jsem měl a jsou to fajn hodinky, nakonec mi ale nevydržely ani dva měsíce a pustil jsem je dál. Někdo mi o nich řekl, že vypadají jako by navrhli pro Ikeu, nějak se mi to vrylo do paměti :))

Souhlas. Jenom bych doplnil, že v této cenové kategorii bych se spíš díval po chronometrech a modely např. od Certiny jdou sehnat i se strojkem Powermatic 80 COSC za méně, než polovinu rozpočtu: https://www.hodinky-koscom.cz/cz/certina-c029-408-11-081-00

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mají i s lepší datumovkou (http://www.ballwatch.com/global/en/collections/engineer-m---86/marvelight--40mm----nm2032c-s1c-bk---2095.html), naživo jsem je viděl na SEW a musím říct, že mi hned padly do oka :)

Mě se osobně také velice libí, ale v Praze jsem tuto řadu nikde neviděl a bez vyzkoušení si je objednávat zas nechci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že Ti to asi nepomůže, ale v této cenové kategorii bych se nedíval po inhouse a vzal IWC Mark (XVI, XVIII) lehce jetý do 70k, nebo nový za 85k :whistling:

Této značce jsem zatím na chuť nepřišel. Samozřejmě mají také krásné modely, ale ty už jsou mnoho tříd mimo mojí ligu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...