Přejít na obsah

Ruční nátah automatů


Doporučené příspěvky

Samozřejmě to není před každým nošením, ale před prvním nošením potom, co doběhly a nejsou natažené.

 

Je to kvůli tomu, aby jim pak zákazníci nereklamovali, že se jim hodinky zastavují (protože se jim na ruce z nuly nedotáhnou) nebo jdou mimo deklarovanou přesnost (protože nejsou dotažené)

 

Jinak k původní otázce jestli zastavit / nezastavit - je to úplně jedno, odlučovač se opotřebovává tak jako tak, je to víceméně spotřebák a většinou se mění s každým velkým servisem. Záleží na strojku.

Upraveno uživatelem Dee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Proběhl jsem vlákno a nedá mi se nezeptat. V čem je to tak nebezpečné, když hodinky se strojkem 4R36 (seiko) které v danou chvíli již neběží zvednu z místa kam jsem je položil. V tu chvíli jak je zvednu tak se hodinky rozejdou. Nastavím čas a nasadím na ruku a jdu. Přes den se dotáhnou do plna, tak že po odložení běží těch 40 hodin.

 

V čem je nebezpečí když ty hodinky nenatáhu přes korunku? Mohu je tímto způsobem nějak poškodit?

 

 

Díky

 

T.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebezpečí nehrozí žádné § tedy strojku.

Jedině hrozí, že se hodinky zastaví.

To natažení automatu je dost individuální záležitost. Je tu na to termín "hemživost ruky" :)

Když máš hemživost malou - hoďky se nenatáhnou dotst  a zastaví se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...