Přejít na obsah

Kniha PRIMKY


Doporučené příspěvky

do doby nez vyjde treti vydani v elektronicke podobe :-)

Každý další vydání, nebo dotisk se bude řídit poptávkou. Když bude poptávka, cena na aukru vyletí nahoru, pak možná něco bude. 

Na druhou stranu, jestli vydavatel udělal větší náklad než minule a neodhadl poptávku, bude to někde ležet na skladě a nakonec se to bude dávat zadarmo k pracímu prášku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozor, má to v elektronické, nikoli tištěné formě. Četli jste vůbec ten odkaz, než jste začali diskutovat?

 

Edit: odkaz na praxi Národní knihovny ČR.

 

https://www.ptejteseknihovny.cz/dotazy/kopirovani-knih-1

Dovolím si nesouhlasit, viz autorský zákon https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-121#cast1

§ 30 Volná užití

 (2) Do práva autorského tak nezasahuje ten, kdo pro svou osobní potřebu zhotoví záznam, rozmnoženinu nebo napodobeninu díla.

§ 13Rozmnožování

(1) Rozmnožováním díla se rozumí zhotovování dočasných nebo trvalých, přímých nebo nepřímých rozmnoženin díla nebo jeho části, a to jakýmikoli prostředky a v jakékoli formě.

(2) Dílo se rozmnožuje zejména ve formě rozmnoženiny tiskové, fotografické, zvukové, obrazové nebo zvukově obrazové, stavbou architektonického díla nebo ve formě jiné trojrozměrné rozmnoženiny anebo ve formě elektronické zahrnující vyjádření analogové i digitální.

 

Takže elektronická kopie knihy pro osobní potřebu je zcela legální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si nesouhlasit, viz autorský zákon https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-121#cast1

§ 30 Volná užití

(2) Do práva autorského tak nezasahuje ten, kdo pro svou osobní potřebu zhotoví záznam, rozmnoženinu nebo napodobeninu díla.

§ 13Rozmnožování

(1) Rozmnožováním díla se rozumí zhotovování dočasných nebo trvalých, přímých nebo nepřímých rozmnoženin díla nebo jeho části, a to jakýmikoli prostředky a v jakékoli formě.

(2) Dílo se rozmnožuje zejména ve formě rozmnoženiny tiskové, fotografické, zvukové, obrazové nebo zvukově obrazové, stavbou architektonického díla nebo ve formě jiné trojrozměrné rozmnoženiny anebo ve formě elektronické zahrnující vyjádření analogové i digitální.

 

Takže elektronická kopie knihy pro osobní potřebu je zcela legální.

Koukni se na paragraf 30a.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mne autorská práva tímto způsobem porušována přímo nejsou, tedy z pohledu zákona, ale osobně bych se tedy necítil dobře stát v jedné místnosti vedle někoho, o kom drbu, dělat jako že tam není a chvástat se, jak jsem si obšlehnul jeho práci, na který strávil mraky času, abych za to nemusel nic dát. Asi bych si to tedy radši nechal pro sebe no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukni se na paragraf 30a.

 

Ten řeší konkrétní/specifickou situaci "rozmnožování na papír" Zdůrazňuji "na papír", nikoliv "z papíru". Mně to připadá srozumitelné. 

 

Jediný, kdo může zákon závazně vykládat je soud - prostřednictvím svých rozsudků. Co si "myslí" nějaký právník, který se ještě ke všemu při výkladu českých zákonů ohání zvyklostmi německého soudnictví, to má stejnou váhu, jako názor staré Blažkové.

 

Jinak souhlasím, právní stránka je jedna věc, ta morální zase úplně jiná, Ale to bych nerozmazával, aneb - kdo jsi bez viny, hoď první kamenem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JR_2010: Jen drobnost, kdyz mrknes na zacatek diskuze o kopii dila, kolega vysvetloval pohnutku, ze ji mel pujcenou z knihovny v dobe, kdy se o druhem vydani vubec nevedelo a prvni bylo beznadejne vyprodane. Ja osobne volim u nesehnatelnych knih podobnou taktiku. Koupim, kdyz lze v elektronicke podobe. Ale vzhledem k tomu, ze vetsinou se jedna o velmi specificke knihy, ktere vysly pred desitkama let a uz je nesezenu treba jinde nez ve vedecke knihovne, nemam moc na vyber. At si o mne mysli co kdo chce...;-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě ta judikatorni praxe se už přiklání k papíru. Ale máš pravdu, je to napsané tak, jak to je, a kdo jsi bez viny ....

 

Ukaž mi jediný judikát, který oskenování knihy pro osobní potřebu považuje za nelegální. Jen upřesním, že se nebavíme o převodu na textový dokument (eknihu), ale jen o obrazovém/fotografickém záznamu stánek knížky. I když pro osobní potřebu by asi nebyl problém ani s tou eknihou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mne autorská práva tímto způsobem porušována přímo nejsou, tedy z pohledu zákona, ale osobně bych se tedy necítil dobře stát v jedné místnosti vedle někoho, o kom drbu, dělat jako že tam není a chvástat se, jak jsem si obšlehnul jeho práci, na který strávil mraky času, abych za to nemusel nic dát. Asi bych si to tedy radši nechal pro sebe no...

Vysloveně jsem napsal, že jsem to fotil v době kdy ta kniha nebyla k sehnání v obchodě a na Aukru byla za 7000kč. Půjčit si knihu v knihovně a ofotit si ji pro svou vlastní potřebu není nic divného. Proti tomu si myslím, nemůže nic namítat ani autor pokud kopii nešířím dál. IMHO to, že jsem si knihu ofotil z knihy v knihovně jsem tady uváděl už v době kdy nebyla k sehnání jako návod, jak ji nekupovat za draho na AUKRU. Nikdy jsem nikomu nedal ani jednu stránku a ani by mě to nenapadlo. Pokud jsem zde zveřejňovat obrázek z knihy, vždy jsem vygeneroval citace na https://www.citace.com/vytvoreni-citace?q=libor+hovorka  a vložil pod obrázek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...