Přejít na obsah

Zdobení strojku cal.50 a 52


Doporučené příspěvky

Dnes jsem dodělala po 2,5 měsících zdobení strojku Prim traktor kalibr 50 a 52. Vše je ruční práce můstky zlacené. První strojek by měl vyjadřovat korunovační klenoty červená barva znamená plášť a druhé státní vlajku modrá , bílá a červená. Žádná barva vše zdobeno metalurgickou metodou ( kalení....) Vaše názory jsou vítány. 

post-64019-0-39661500-1540143363_thumb.jpg

post-64019-0-83392800-1540143376_thumb.jpg

post-64019-0-04843800-1540143388_thumb.jpg

post-64019-0-62668300-1540143397_thumb.jpg

post-64019-0-55002300-1540143445_thumb.jpg

post-64019-0-19258400-1540143457_thumb.jpg

post-64019-0-29022800-1540143467_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 64
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pěkné, opravdu pěkné. Ale jelikož píšeš v ženském rodu, není to až tak obvyklé, tak by mě celkem zajímalo také trochu obecného objasnění tohoto počinu. Myslím tím nějaké souvislosti, třeba jako že .....jsem hodinářka, zabývám se tím jako svou profesí, nebo třeba.....přestalo už mě bavit vaření, tak jsem se vrhla na hodinky, prostě trochu té, jak se říká "omáčky" okolo. :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkné, opravdu pěkné. Ale jelikož píšeš v ženském rodu, není to až tak obvyklé, tak by mě celkem zajímalo také trochu obecného objasnění tohoto počinu. Myslím tím nějaké souvislosti, třeba jako že .....jsem hodinářka, zabývám se tím jako svou profesí, nebo třeba.....přestalo už mě bavit vaření, tak jsem se vrhla na hodinky, prostě trochu té, jak se říká "omáčky" okolo. :lol2:

Baví mě tvůrčí práce tvořit, výzva zda to půjde a jak to půjde a  proč by to nemělo jít atd .... není to moje hlavní profese je to hobby ve volném čase :-) :-) Jinak u plotny samozřejmě stojím nadále. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Děkuji pěkně na živo je to úplně o něčem jiném modrá barva na denním světle nemá chybu ..... ty fotky špatně se ten strojek fotí :-(  

Jj, ta modra vypada uzasne, z tech dvou prvnich fotek uplne vyzaruje :) A i ta cervena se povedla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je fakt nádhera.Pak to nafoť i v pouzdře s těma dýnkama.A ještě se chci zeptat jestli si to všechno dělala v domácích podmínkách a nebo jsi to někam odesílala jednotlivé dílky.Ještě jednou díky za krásné fotky strojků.:-):-):-)

Vše jsem dělala doma v domácích podmínkách ani jeden díl nebyl poslaný a ani si to neumím upřímně představit posílat jeden malý kus do nějaké fabriky kde by to ani nikoho nezajímalo a ztratilo se :-) Fotky dodám jakmile dodělám pouzdra 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vubec si neumim predstavit, jak se da docilit metalurgicky treba te krasne cervene barvy na te skale pro jemne doladovani presnosti...?

To je velice dobré všimnutí a upozornění metalurgicky je dělané šroubky, kola, můstky, ale písmena jsou  vypalovaná barevný prášek podstata věci je ale nanést to do písmen ne všude kolem a pak vypalovat nefoukáme ani štětcem nestíráme ten by způsobil , že by někde bylo více někde méně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

 

To je velice dobré všimnutí a upozornění metalurgicky je dělané šroubky, kola, můstky, ale písmena jsou vypalovaná barevný prášek podstata věci je ale nanést to do písmen ne všude kolem a pak vypalovat nefoukáme ani štětcem nestíráme ten by způsobil , že by někde bylo více někde méně.

Dik za vysvetleni. Nanest do pismen... takze pekna piplacka, ovsem povedlo se ti to dokonale :)

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...