Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Zdravím :)

 

tak som si ich nakoniec zadovážil krásne modré Longines V.H.P sú na ruke zatiaľ len druhý deň takže ešte som sa s nimi moc nehral len si ich pohľadom na ruke užívam.Takže zatiaľ len tak informačne prvé dojmy a čo som sa o nich dozvedel a prečítal.

 

Hodinky dosahuju presnosť +- 5s za rok čiže jedná sa momentálne o jedny z najpresnejších sériových Quartz hodiniek na trhu.Ďalej sú hodinky antimagnetické neviem presne ako moc ale výrobca to spomína no a čo sa mi najviac páči majú perpetuálny kalendár údajne predprogramovaný až do roku 2400 čo je si myslím viac ako dosť aj na tri životy :)

Batéria by mala vdržať až 5 rokov čo je celkom slušné no uvidíme aká bude realita.hodinky sú z ocele a maju samozrejme zafírove sklíčko s antireflexnou v vnútornou úpravou.Vodotesnosť je 50m a korunka nie je šrobovatelna je elektronická.

 

Chcel som už dlhšie niečo v baterke niečo fakt presné ale aj troška luxusne vypadajúce avšak za rozumné peniaze! Breitling a Omega sú určite super hodinky,ale v baterke proste stoja veľa a to som nebol ochotný za ne dať. No a kedže všetko čo doma mám je v automate tak som ako sa to tu zvykne hovoríť  "súrne" jedny quartzky potreboval:D

 

baterka proste má svoje výhody pre ktoré som ich chcel hlavne ma teší ta ich bezúdržbovosť a ked nemám náladu na automaty tak siahnem po týchto  nemusim mať strach keď idem občas do práce a z práce na bicykli po tych naších porozbíjaných chodníkoch (niekedy dostanú hodinky riadnu šupu) takže budem taky kľudnejší s týmito hodinkami no a ten kalendár je super vec už nemusim nikdy prehadzovať správny dátum hodinky si to robia samé.čo sa tých otrasov týka tak hodinky majú systém ktorý pri silnom otrase prípadne silnom magnetickom poli vráti vychýlene ručičky ak k tomu dôjde do pôvodnej polohy.

 

Čo ma ešte potešilo je Lumi ako nečakal som žiadne zázraky,ale ako musím povedať že Lumi je tu fakt dobrá a dostačujúca jasné nie je to LumiBrite od Seika to je kapitola sama o sebe ale svietivost je dobrá.Hodinky nie su až také leštenky čo je fajn nebudu na nich hned vidieť jemne škrabančeky dlhšie vydržia na pohľad ako nové čo ma teší leštená je v podstate len luneta, korunka a dieliky ťahu ale len bočne hrany ostatne je kartačovana uprava oceli ale veľmi jemná vyzerá to fakt luxusnea bude to viac praktické.Remienok sedí dobre ale mal by som tu jednu výtku čo sa týka spracovania ten jeden dielik(neviem ako sa mu odborne hovorí) ktorý kopiruje puzdro pri nožičkách a vyplnuje inak prazdne miesto keby ste mali kožený remienok na hodinkach je na dotyk ostrí ked sa po nom prejde prstami v opačnom smere je cítiť jeho ostrá hrana mohli to vyriešiť inak ako dá sa stým žiť,ale celkový dojem to troška kazí ale tak asi žiadne hodinky nie su dokonale však že :)

 

ciferník je parádny hrá od modrej až po čiernu závisí od svetla troška som váhal či nezobrať čierny ale teraz už viem že modrá bola správna voľba hodinky mi robia zatiaľ radosť :) 

 

post-34978-0-92564200-1540205747_thumb.jpg

post-34978-0-68880800-1540205760_thumb.jpg

post-34978-0-02249800-1540205770_thumb.jpg

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doufám, ze budou i nějaký fotky na denním světle a na sluníčku, modrej cifr znám z LHC i GMT LC a je parádní :) Gratulace!

 

Jaký máš pocity z tý ochrany korunky? Když se tu o nových VHP před časem diskutovalo, většina připomínek směřovala k její velikosti a tvaru. Ale to byly teoretický řečičky jen podle fotek, tak by mě zajímal názor člověka, ktery je reálně má a nosí.

 

Edit: tomu koncovému dílku náramku přiléhajicímu k pouzdru se hezky česky aj po slovensky hovorí endlink.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem páni jasné fotiek bude viac toto som iba v praci mobilom na rýchlo odfotil :)

 

nosím ich zatial druhý deň a ta ochrana korunky a korunka mi vôbec nezavadzia takže za mna bez problemov ako vizuálne by to možno bolo aj krajšie bez tej ochrany ale podla mna si zvyknem :D a ked by nie tak pojdu do sveta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Koukal jsem, že Longines k nim nabizí i krasnou gumu s "textilní strukturou". Pěkná je i GMT verze - ta má navíc senzor na dvanáctce pro tu ulítlou fičuru s nastavením casu pomocí ledky mobilu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve všech hodinkách se datum přehazuje samo. Každou půlnoc :D

 

Popravdě jsem čekal trochu fundovanější odpověď. Jak hodinky poznají, co je za měsíc a rok? Třeba po výměně baterie, jak už tu bylo zmíněno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

keď sa vybije batéria tak údajne čo som sa dočítal v manuáli tak majú hodinky dva režimy prvý je známy E.O.L kde ti sekundovka poskakuje po troch sekundách a tým ti dávajú hodinky najavo že bude treba meniť v nich batériu, ale čas ti stále ukazujú ak ju nestihneš vymeniť v krátkej dobe  nasleduje režim E.O.E kedy sa ti ručičky presunú na dvanástku,stoja hodinky hybernujú v tomto režime máš údajne 6 mesiacov na to aby si v hodinkách vymenil batériu hodinky si pamätajú posledný čas aj dátum dáš novu batériu a zriadia sa ti automaticky na daný čas čo si mal.Neviem ako to je v prípade keď by si prešvihol aj tento termín na výmenu o tom som sa nedočítal nikde nič.

 

 

for SIWI: v hodinkách bude podla mňa musieť biť nejaký čip s pamätovým modulom kde je naprogramovaný dátum aj s prestupnými rokmi od kedy vyšli hodinky s fabriky majú nastavený dátum aj čas viac som sa o tom nikde nedočítal chceš po mne odpovede ktore už ani ja nemám :D

Upraveno uživatelem digiMonster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi nikto nepočíta s tým, že by sa batéria vymieňala 3 dni, takže teoreticky je všetko v poriadku. Leda, že by si ich zabudol v šuplíku na pár rokov.  :lol:

 

P.S. dosť mi pripomínajú moje ex Citizen CB0010-88L. Tie hodinky s modrým cifrom majú niečo do seba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Longines V.H.P sú podľa mňa zaujímavé Quartz hodinky pre človeka ktorý chce niečo lepšie ako obyčajné baterkáče a keď chce hlavne aby to luxusnejšie aj vypadalo.Či budú hodinky spoľahlivé a bezproblémové ukáže až čas s nimi strávení zatiaľ je to dosť v pohode :)

 

Mimochodom ešte som rozmýšľal nad jedným modelom od Citizenu CB0010-88L aj tie mali perpetuál boli naviac ešte aj Radio control a solárne len to spracovanie je také slabšie už ale zase to môžu byť super hodinky na lietačku o ktoré sa človek nemusí už ale absolútne strachovať kedže ich cena je smiešna.

Upraveno uživatelem digiMonster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemožnost věčný kalendář uživatelsky nastavit je u nových VHP celkem kritizovaná věc, fakt je, že když bydlíš blízko AD, není problém. Je tady ještě tohle vlákno, asi o něm víš: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/110651-mala-renesance-vhp-rady/

 

Dovolil bych si trochu oponovat luxusnímu vzhledu: zejména ciferník - aspoň na mě - působí trochu lacině.

 

Určitě je to ale dobrý počin, je fajn, že aspoň někdo pod Alpama zase bere quartz vážně.

 

P.S.: docela brain teaser bez těch čárek :)

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...