Přejít na obsah

Crepas Plongeur


sibirnaya

Doporučené příspěvky

Znacku Crepas mam rad, nabizi za rozumny penize hodne muziky, tyhle prej budou swiss made a hlavne, ETA inside. 

 

https://www.kickstarter.com/projects/13982518/crepas-plongeur-extreme-dive-watch-with-eta-2824-2?ref=nav_search&result=project&term=Crepas%20

 

 ? CASE: ?42 mm, 316L Stainless Steel.
 ? BEZEL: ?42,50 mm, 316L Stainless Steel.
 ? MEASURES: Lug width 22mm, lug to lug 51mm, thickness 14,70mm.
 ? MOVEMENT: Swiss Made ETA 2824-2 Elaboré grade.
 ? HVR: automatic helium valve release placed at 9 position.
 ? CRYSTAL: Antireflective double domed sapphire glass (box sapphire style)
 ? HANDS/INDEXES: Faceted diamond cut with lume.
 ? LUME: Swiss Old Radium.
 ? BEZEL: Unidirectional rotatable 120 position with domed ceramic insert. 
 ? WR: 100ATM = 1000m.
 ? STRAP: Solid riveted bracelet with heavy endlinks.
 ? CROWN: Screw down crown over tube with 5 o-ring gaskets.
 ? CASE BACK COVER: Two opening systems. Blind window with lume logo.

 

08202bb0d2c3c4fac79e1c05a816411d_origina

 

a2b74313e65f85c55e235ecef7baba41_origina

 

56fe84a6def5c8df6d4cbd3a3a770c43_origina

 

b3d60e3b7d434209e98420e3685f23d8_origina

 

a ano, uz mam objednano za 519? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 51
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Skoda, ze 99% jejich produkce je homage na nejakej slavnejsi model, byt uz nevyrabenej. Delaj fakt pekny hodinky a to zpracovani vypada perfektne, ale tohle paseni se na legendarnich modelech mi pripada proste divny. Ovsem nutno podotknout, ze snad ze vsech microbrandu je Crepas imho na uplny spici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo, ja je nezatracuju, spis mi to prijde skoda, pac to zpracovani je oproti ostatnim microbrandum (a nejen jim) vzdaleny vo celou galaxii, pouzivaj ETU, delaj nadherny pouzdra, ciferniky, rucky. Fandu a zakazniku budou mit urcite mraky. S Precistou bych tohle uplne nesrovnaval, Edidie, pokud se nepletu, tu znacku regulerne koupil. Tim nerikam, ze bych si treba model ala Longines koupil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten zkosenej střibrnej rehaut je fakt masakr, vytváří takový velký haló kolem utopenýho cifru a divně kontrastuje s tenkou lunetou. Na první pohled mi to vadí, ale kdoví, možná nakonec právě tohle bude ten šmrncovní prvek, nad kterým budou za deset let chronomagoři slintat jako nad kultovní záležitostí. Jinak se mi líbí, predevším tenkou lunetou, tvarem safíru a celkovým provedením. Datumku a rivet bych jim odpustil, vejska pouzdra je na 1000 WR ještě v normě.

 

Teď ze sebe udělam blbce, ale stejně se zeptám: zmiňujete tu homage... jaké hodinky tenhle model má kopirovat? Já to fakt nevím. Vidím přirozeně určitý prvky ze starejch FF (klenutej profil vložky lunety, profil lunety a pouzdra, kompozice ciferníku..) ale jinej, téměř bellrossáckej font číslic, mohutnej střibrnej rehaut a odlišný ručky to od FF posouvaj docela daleko, takže Blancpainy jste asi na mysli neměli.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju. Máš pravdu. Ty jsem neznal, to mám pěkný mezery teda.

 

Tak teď už ten hypertrofovanej rehaut a odlišnej font čísel dává smysl, chtějí tomu po designový stránce dát nějakou vlastní přidanou hodnotu. Pokod ovšem neexistujou ještě jiný vintage divery Zenith, který by se novým Crepasům podobaly i v těchhle atributech...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl jsem si, že na chvíli pokorně zalezu a dostuduju si vintage Zenithky, což teď právě na cestách činím, a musím řict, že je s podivem, že Zenith aktuálně v modelovém portfoliu diverky nemá. Měl by z čeho ze své minulosti vycházet a na co navazovat. Navic zrovna ty Villainem postované by - zvětsené a v moderní podobě - bezvadně pasovaly do současné řady Defy.

 

Jistý náznak, kde se mohl u Crepasů vzít nápad s výrazným světlým mezikružím, lze možná najít u jiných vintage Zenith diverek A3630. Ty sice mají bilý rehaut jako součást cifru, ale ten look tam je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl jsem si, že na chvíli pokorně zalezu a dostuduju si vintage Zenithky, což teď právě na cestách činím, a musím řict, že je s podivem, že Zenith aktuálně v modelovém portfoliu diverky nemá. Měl by z čeho ze své minulosti vycházet a na co navazovat. Navic zrovna ty Villainem postované by - zvětsené a v moderní podobě - bezvadně pasovaly do současné řady Defy.

 

Jistý náznak, kde se mohl u Crepasů vzít nápad s výrazným světlým mezikružím, lze možná najít u jiných vintage Zenith diverek A3630. Ty sice mají bilý rehaut jako součást cifru, ale ten look tam je.

 

To mas pravdu, hlavne ty S.58 jsou celkem legendarni, chodi za strasne rakety.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budou určitě prodejní trhák. Naštěstí pro mě nejsou. LOL a průměr nejsou komplatibilní s mojí rukou. To bych možná ještě ustál, ale zásadně nedávám ten brutálně tlustý rehaut. Možná naživo bude o.k., ale na fotkách pro mě nee.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...