Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Louis Erard La Sportive 24 GMT

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1 09freds

09freds

Závislák

• Member_50
  • 694 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Bartošovice - ptačí rezervace na jantarové stezce

Publikováno 27.říjen.2018 - 11:37

Zdravím kolegové, mám prosbu ohledně hodinek Louis Erard La Sportive 24 GMT (Eta 2893-2). Hodinky mám delší dobu, většinu času travily v natahovači, až jednoho dne přestaly jít a nešly natáhnout ani ručně. Po delším hledání šly na opravu do Deálu v Ostravě, kde stravily asi dva měsíce a teď se vrátily, dle Deálu opravené.

Hodinky skutečně jdou, natahuji se obojím způsobem akorát jsem zjistil, že nelze nastavit ručičku 24 hodinového času. A tu potřebuji poradit jak se tatoto ručička nastavuje.

Dle toho co si pamatuji tak pravou korunkou v první poloze se nastavuje pravě tato ručka, v druhé poloze se nastavuje čas. Levou korunkou se nastavuje vnitřní prstenec časových pásem.

Bohužel v první poloze pravé korunky ručkou  24 hod nejde pohnout,chvílemi se korunka otáčí volně, chvílemi jakoby tam něco přeskakovalo. A neměla by se 24 hodinová ručka otočit za 24 hod pouze jednou a ne dvakrát ,jak se to děje?

Je ten postup správný,abych když budu reklamovat nevyšel na vola. :frusty:

Postavení 24 hod ručky je nafotkách.

Přiložený soubor  IMG_20181027_113335.jpg   200K   15 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_20181027_113337.jpg   184,33K   15 Počet stažení

"Pracuj těžce dnes, nebo budeš zítra těžce hledat práci.“

Henry

#2 EDYMI

EDYMI

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 417 příspěvků(y)
  • Bydlí:mesto krakenov

Publikováno 27.říjen.2018 - 20:18

Vlastním Tagy s rovnakým strojčekom. GMT sa nastavuje tak ako opisuješ. Korunku vytiahnuť do prvej polohy. Otáčanie jedným smerom je pre rýchlo posuv dátumovej komplikácie a opačným smerom po hodinách skáče GMT ručička. Číselník obehne raz za 24 hodín. Čo je logické keď je prináleží 24 hodinová stupnica. 

"Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

#3 09freds

09freds

Závislák

• Member_50
  • 694 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bartošovice - ptačí rezervace na jantarové stezce

Publikováno 27.říjen.2018 - 21:33

Díky moc za  potvrzení způsobu ovládání, budu jistější při uplatňovaní reklamace.Při otáčení korunky mi ručička GMT  poskočí o jeden dílek 24 hodinové stupnice, pak už ne a korunka se volně otáčí nebo jakoby přeskakovaly zuby a ručička je na místě.

Bohužel pro převzetí jsem poslal dceru a k hodinkám jsem se dostal až za několi dnů, tak doufám že při reklamaci nebude problém.

Tento příspěvek byl upraven od 09freds: 27.říjen.2018 - 21:34

"Pracuj těžce dnes, nebo budeš zítra těžce hledat práci.“

Henry