Přejít na obsah

Sportovní automaty do 12 000


Peto77

Doporučené příspěvky

Ahojte

V prvom rade zdravím komunitu a veľmi si vážim všetkých informácii, ktoré som tu našiel a ktoré sa tu dozviem.

Zaslúžite si predom všetci moje veľké dík a uznanie!!!

A teraz poďme k veci, prečo som sem vlastne prišiel.

Zvažujem kúpu svojich prvých hodiniek. :)

 

Požiadavky som zhrnul do 7 bodov:

 

1.Automaty

2.Odolne, pre aktívny životný štýl

3.Veľká sekundovka

4.luminiscenčné ručičky keďže som nočný živel XD

5.hodinky vhodne na moje úzke zápästie 17cm a zároveň pohodlné

6,stopky,dátumovka výhodou

7.s cenovkou do 470 EUR/12 000 +-

 

Prešiel som si fórum aj kopec Eshopov a

našiel som zatial len týchto dvoch kandidátov

Keby vás napadol akykoľvek iný model sem s ním. :)

Seiko SRP777K1post-66214-0-09848600-1540730982_thumb.png Seiko SRPC23K1post-66214-0-17575300-1540731847_thumb.png

 

A zopár otázok na záver

1.Seiko SRP777K1 a Seiko SRPC23K1 sú rovnaké modely ? Len s rozdielom  gumeného a kovového pásku?

2. Modifikáciam do budúcna sa nebránim a keby ma náhodou pôvodná čierna farba lumety omrzela ,dá sa niekde kúpiť náhradná otočná lumeta v iných farbách, napr ako u modelu srp775k1, alebo SE PADI  ?

3. Aká je údržba pri Seiko  SRP777K1 ? Ako často ich odniesť  do servisu, na nejakú tlak skúšku a pod. Nikdy som Automatické hodinky nemal, tak sa radšej spýtam aby som vedel čo ma čaká :)

4. Je cenovo výhodnejšie kúpiť  hodinky s kovovým páskom a dodatočne kúpiť napr. ten gumený ktorý je na SRP777K1?

5. Existuju  automaty s veľkou sekundovkou a stopkami  v tejto cenovej relácii? 

 

 

Ďakujem

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 105
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Na tých SRP777 sa mi páči hlavne ten ćisto čierny ciferník. A na tahu sa myslím, že nerobia.

To že budu pôsobiť vačšie mi nevadí pokiaľ to nebude vyzerať blbo.Musim si ich niekde skúsiť v obchode,len je problem najsť obchod v Bratislave kde by ich mali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že záleží na tvaru ruky. Pokud máš "lovečák", tak bych se s takovou rukou Želv nebál, když budou na tahu nebo na nato...

Jinak k tvým otázkám

 

1. Seiko SRP777K1 jsou černé a Seiko SRPC23K1 šedé

2. Nemusíš kupovat celou lunetu, stačí jen vložka. Na ebay jich seženeš milion a třeba i keramické (hůř se poškrábají). Pokud chceš hodinky modnout, čehož bych se vůbec nebál, sám jsem to Želvám udělal, tak je vezmi tady z inzerce jeté a ušetříš právě na ty modifikace :)

3. Pokud s nimi budeš aktivně fungovat, jako koupání a tak a v moři obzvlášť, je dobré je jednou za rok vzít na tlakovku... Pravděpodobně i tak projdou, ale co kdyby. V případě, že ne, tak nové těsnění stojí řádově stokoruny. Jinak servis cca 1x za 5 let a na tenhle kalibr nebude stát moc.

4. Určitě kup na tahu, zvlášť ho sice vždycky seženeš, ale je výhodnější koupit ho rovnou.

5. Ne, nová chrona v automatu jsou většinou 20k+ a Seiko, pokud si dobře pamatuju, naposledy vydalo z těch "dostupnějších" Presage chrona, které stojí kolem 50k

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zelvy maju v avione

 

Skvelé, pôjdem to očekovať dik moc :)))

Želvy jsou na 17 cm velké,mrkni na SKX ty budou s jubilée akorát.Ten tah je z drobných článků a ideálně kopíruje tvar ruky.

Pozeral som ich, majú starši motorček, chcel som už min. Seiko 4R36 s  manual natahom a hackingom :/

 

Mako 2 nebrat. Viaceri, vratane mna, maju problem so strojcekom.

 

Sent via IPoAC

Nechám si radšej poradiť, aký je s ním problém?

 

Já myslím, že záleží na tvaru ruky. Pokud máš "lovečák", tak bych se s takovou rukou Želv nebál, když budou na tahu nebo na nato...

Jinak k tvým otázkám

 

1. Seiko SRP777K1 jsou černé a Seiko SRPC23K1 šedé

2. Nemusíš kupovat celou lunetu, stačí jen vložka. Na ebay jich seženeš milion a třeba i keramické (hůř se poškrábají). Pokud chceš hodinky modnout, čehož bych se vůbec nebál, sám jsem to Želvám udělal, tak je vezmi tady z inzerce jeté a ušetříš právě na ty modifikace :)

3. Pokud s nimi budeš aktivně fungovat, jako koupání a tak a v moři obzvlášť, je dobré je jednou za rok vzít na tlakovku... Pravděpodobně i tak projdou, ale co kdyby. V případě, že ne, tak nové těsnění stojí řádově stokoruny. Jinak servis cca 1x za 5 let a na tenhle kalibr nebude stát moc.

4. Určitě kup na tahu, zvlášť ho sice vždycky seženeš, ale je výhodnější koupit ho rovnou.

5. Ne, nová chrona v automatu jsou většinou 20k+ a Seiko, pokud si dobře pamatuju, naposledy vydalo z těch "dostupnějších" Presage chrona, které stojí kolem 50k

čo máš na mysli tým lovečákom ? :)

1. jj čierna jednoznačne 

2.super kuknem nejaké  potom by som to nejako nakombinoval s páskom :)) skvelé, máš nejaký overený zdroj  na kvalitné vložky?

3. dobre vedieť ďakujem

4. idem do tahu 

5. myslel som si lebo hrozné pálky ceny  čo som pozeral , možno sa niekedy dočkám aj pod 20k :)

Seiko kalibr, safírový sklo, keramická luneta, 500m vodotěsnost, šroubovací korunka a tritium (ideální pro noční ptáky): https://www.deepbluewatches.com/datrtaublbeb.html

Vyzerajú pekne, ale odrádza ma tá obrovská korunka, to by mi asi prekážalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stále som naklonený k novým turtle..

Našiel som na inom fóre tému o veľkosti zápästia na Turtle.

Tu ma chlapík podobné zápästie ako ja  možno o niečo menšie

https://forums.watchuseek.com/f21/will-new-turtle-fit-my-small-wrist-2736858-post24179146.html#post24179146

nevyzerá to zle  čo poviete? 

Len neviem ako to bude pohodlne na ťahu, v obchode  predpokladám, že mi ten kovový remienok neupravia na moju ruku XD  pokiaľ si tie hodinky nekúpim.

Dnes sa idem pozrieť do Avionu tak  si ich dúfam konečne  vyskúšam.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lovečák je takovej placatej salám, mrkni na Google obrázky a budeš vědět :) když máš ruku placatou, tak ty Želvy sednou líp i při menším obvodu.

 

Jinak krom jiné lunety (myslím, že DLW jsou celkem kvalitní) samozřejmě můžeš na hodinky dát i safír s antireflexem a budou ty hodinky ještě lepší.

 

A ty Deep Blue jsou teda dobrá hrůza, ještě bych "pochopil" homage Tuňáků nebo MM ale parazitovat na SKX, to už chce kumšt...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

A ty Deep Blue jsou teda dobrá hrůza, ještě bych "pochopil" homage Tuňáků nebo MM ale parazitovat na SKX, to už chce kumšt...

Strojek je dokonce lepší, než v SKX (má hacking a handwind) a co to je "parazitovat"? V Seiko asi nejsou slepí a pokud do DB dodávají strojky, tak nepochybně ví, že DB něco takovýho vyrábí a zjevně jim to nevadí. Jestli to není přímo dělaný v nějaký kooperaci. A i kdyby ne, tak podobných inspirací lze nalézt sto na každým rohu, nedělal bych z toho vědu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemají safír, to by mně asi vadilo. V obdobným provedení, se safírem a korunkou na 4 opět DB: https://www.deepbluewatches.com/natodiver.html

To mi neva, vždy  sa to sklíčko dá vymeniť :)

 

Lovečák je takovej placatej salám, mrkni na Google obrázky a budeš vědět :) když máš ruku placatou, tak ty Želvy sednou líp i při menším obvodu.

 

Jinak krom jiné lunety (myslím, že DLW jsou celkem kvalitní) samozřejmě můžeš na hodinky dát i safír s antireflexem a budou ty hodinky ještě lepší.

 

A ty Deep Blue jsou teda dobrá hrůza, ještě bych "pochopil" homage Tuňáků nebo MM ale parazitovat na SKX, to už chce kumšt...

človeče asi mám ten placatej salám XD haha   DLW pozriem- Tie  Deep Blue  nevyzerajú zle, ale seiko bude asi kvalitou inde si myslím.

 

Ve zdejší inzerci se před pár minutama objevily Seiko SKX za bůra, na tahu. Velikostně budou v richtiku, v nejhorším je pošleš dál.

Videl som  dík za info 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...