Přejít na obsah

Vintage seiko


Chumpus

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ty Actusy jsou super, ale tady ani trochu nechci rejpat, ale ty sis koupil protože byly k mání nebo se ti fakt líbí? :) Já vím, vkus je subjektivní, ale vždycky, když u někoho vidím něco z řady 7009 tak mě to napadne, tak se holt už zeptám :D Vůbec to nemyslím nijak hanlivě... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zeptam se zkusenejsich... asi bych to za tu dobu mel vedet, ale netusim. Od Tondaka se mi vratily z opravy moje 6139-7002 z roku 1975. Tah se na ne shani hodne spatne. Nevi nekdo, jestli tah na 6139-600x (6000, 6002, 6005) bude pasovat i na 6139-7002? Me ta pouzdra pripadaji stejna, ale jednak nejsem zadnej expert, a za druhe jsem zadne 6000 v ruce nikdy nemel, natoz abych je porovnal se svyma 7002.

 

Budu vdecny za kazdou radu. Mam momentalne v kosiku na eBayi jeden tah na 6139-6000, ale prodejce mi na tohle neodpovedel, tak se mi nechce vyhazovat penize do neznama. Ony jdou sehnat i samostatne koncove clanky, ale zatim vzdycky jen znacene "pro 6139-6002" a tak podobne. Jsou vsechna pouzdra 6139-xxxx stejna?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravím, po pár letech se vracím na chronomag a rovnou s dotazem. chci se zeptat jestli nekdo nepozna model tehle hodinek. Mam je po pradedovi, ktery za komara procestoval snad cely svet. Jezdil na montaze napr do indie, nepalu, alziru, lybie atd... v nekterych zemich i prozil par let at uz se svoji rodinou nebo sam. Nevim odkud hodinky jsou. Je mozne, ze je koupil prave nekde v zahranici. Mohlo tomu byt od 60.- 80. let. Mám v plánu je nechat zrestaurovat. Snad me to nezrujnuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na dýnku je napsaná reference podle které poznáš, co je to za hodinky (přes google ti to určitě něco najde). První čtyřčíslí je strojek a za pomlčkou typ pouzdra.

Tak sem něco málo našel, děkuju za radu. Jsou opravdu ze 70. let. oboje. Jestě by mě zajímalo, kde by se daly zrestaurovat? Koukal jsem na nahradní díly jako je ciferník a nic jsem nenašel. Bude to asi oříšek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem něco málo našel, děkuju za radu. Jsou opravdu ze 70. let. oboje. Jestě by mě zajímalo, kde by se daly zrestaurovat? Koukal jsem na nahradní díly jako je ciferník a nic jsem nenašel. Bude to asi oříšek.

Zkus udělat lepší fotky a dát je sem. Pokud nebyly utopené a není vodou poničený ciferník a zoxidované ručičky, pak stačí nechat vyčistit, případně vyměnit sklo za nové, alternativa skla by se měla sehnat vždy, na ebay seženeš podle modelu i originální NOS sklíčka. Na liště nahoře na stránce je odkaz na adresy doporučených hodinářů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zítra udělám lepší fotky na světle. Na těch menších je škrabnutý ciferník a nejede strojek. Na těch větších jede strojek, ale taky by to chtělo vyměnit ciferník. Je tam nějaký flek. Sklíčka taky vyměnit na obou a pouzdra rozleštit. Jak to bude vypadat uvnitř, to je věc jiná. Mám z tý renovace trochu strach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...