Přejít na obsah

Longines Heritage 1945


Doporučené příspěvky

Včera mi dorazili hodinky, ktoré ma zaujali ako novinka v Bazileji 2017. Ako už názov napovedá, ide o reedíciu hodiniek tejto značky z roku 1945. Na tom nie je v týchto časoch nič nezvyčajné, retro vlna je tu už niekoľko rokov a hodinárske značky jedna po druhom oprašujú svoje archívy a vyťahujú z nich to najlepšie. V tomto prípade je ale príbeh zaujímavejší. Na začiatku bola fotka pôvodných hodiniek na Instagrame. Vložil ju tam Benjamin Clymer z portálu  hodinkee.com. Následne ho kontaktovali ľudia z Longines a požiadali ho o zapožičanie hodiniek. Vyhovel im bez toho, aby vedel čo bude následovať. Zvyšok je už známa história a Longines Heritage 1945 sa stali jednou z prekvapivých noviniek výstavy v roku 2017. 

 

Odkaz na pôvodný článok je tu :          https://www.hodinkee.com/articles/longines-heritage-1945-introducing

Porovnanie s originálom z roku 1945 : https://www.hodinkee.com/articles/longines-heritage-1945-inspiration-hands-on

 

Oproti predlohe z roku 1945 sa reedícia odlišuje v dvoch základných znakoch. Priemer narástol z 38 na 40 mm a strojček s manuálnym náťahom bol nahradený automatom L609 (ETA2895/2). Z toho pramení aj najväčšia výhrada k dizajnu a to príliš posunutý sekundový subciferník. Pre mňa je tento nedostatok nie až tak dôležitý a bohato ho vyvažuje nádherné prevedenie ciferníku hodiniek. V kombinácii s modrenými ručičkami a celolešteným púzdrom tvorí dokonalú súhru. Celkový vintage dojem podporuje aj kožený "ošúchaný" remienok.

Musím vyzdvihnúť kvalitu spracovania, v danej cenovej relácii im nie je čo vytknút.

 

K samotnému nákupu. Využil som www.montredo.com. Išlo o prvý nákup cez túto stránku a musím povedať, že ma príjemne šokovali. Na moje otázky odpovedali okamžite a profesionálne. Hodinky som zaplatil online kartou 30.10.o 9:48 a DHL mi ich doručilo 31.10. o 14:34 !!!  Podacím miestom bol Berlín. Všetky notifikácie o zmenách stavu mojej objenávky som obdržal ihneď do mailu, taktiež tracking fungoval bezproblémovo. Takto si predstavujem fungujúci online obchod. Hodinky dorazili úplne nové, vo fóliách so všetkým príslušenstvom a s vyplnenou záručnou kartou. Montredo môžem na základe tejto skúsenosti len doporučiť.

 

Pripojím aspoň pár fotiek z mobilu

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem vsetkym. Longines je mi sympaticka znacka, ktora v ramci Swatch group ponuka zaujimave hodinky za relativne rozumny peniaz. Tak som od nich chcel nieco skusit a tieto mi padli do oka uz minuly rok.

 

Odoslané z SM-A320FL pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc a moc pěkný. Díky rozumnýmu průměru, nápisu automatic a indexu 6 mi pozice subciferníku vůbec nepřijde nepatřičná.

Velikost pouzdra navíc vede nad tím umístěním i kdyby diskutabilní bylo :)

Presne takto som sa rozhodoval. Malo kedy sa stane, ze vsetko je na 100%.

 

Odoslané z SM-A320FL pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...