Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Souhlas, presne dle vkusu kazdeho soudruha. Ja sem se zakoukal do Moonu a cim vic toho o nich ctu a zjistuju, tim je mam radsi a tak jsem si samozrejme udelal prehled, kolik stojej...takze se podelim (prepocty do Kc pri dnesnich cenach a kurzech):

 

1) klasicky Moony 42mm, reference 311.30.42.30.01.005, hesalit na tahu

 

cena na webu Omegy - 120 015 Kc

Monaco Luxury Watch - 78 765 Kc

Uhrinstinkt - 85 602 Kc

Dusak - nepamatuju se presne, ale na visacce bylo 118k ci 119k Kc

 

Rozdil mezi Monakem a Dusakem je 40 235 Kc, coz je 33,8% ceny.

 

2) klasicky Moony 42mm, reference 311.30.42.30.01.006, safir na tahu

 

cena na webu Omegy - 142 875 Kc

Monaco Luxury Watch - 89 505 Kc

Uhrinstinkt - 99 896 Kc

Dusak - nebyly skladem, ale bylo mi receno neco kolem 148k Kc

 

Rozdil mezi Monakem a Dusakem je 58 495 Kc, coz je 39,5% ceny.

 

3) FOIS 39,7mm, reference 311.32.40.30.01.001, safir na kuzi

 

cena na webu Omegy - 121 158 Kc

Monaco Luxury Watch - 78 765 Kc

Uhrinstinkt - 80 414 Kc

Dusak - nebyly skladem, ale bylo mi receno neco pres 120k Kc

 

Rozdil mezi Monakem a Dusakem je 41 235 Kc, coz je 34,3% ceny.

 

 

Nevim, jak ostatnim, ale mne by v pripade nakupu (a pri nemoznosti vyuzit vyse uvedene cesty pres nekoho tady na foru) ta uspora za to stala (jak se tu psalo, to jsou tak dve generalky a nejspis jeste zbude na nakej ten remen ke stridani a na pivko). Zatimco u FOIS je ten rozdil mezi Monakem a Uhrinstinkt celkem malej v pomeru k cene hodinek, tak u klasickejch uz je to dost, u safiru dokonce pres 10k Kc.

Na jaře jsem si kupoval hesalitové Moonwatche. Dlouho jsem je chtěl, takže jsem věděl, že jdou v pohodě sehnat u prověřených šedých dealerů za 85k + 2k pošta, takže cca 87k. Navíc jsou to hodinky, kterých se prodá mrtě, nedělají se s tím cavyky jako s ocelovými Rolexy a skladem je má skoro každý evropský šedivák.

 

Na druhou stranu jsem nikdy nebyl u jediného AD v mém okolí, který má naprosto bezchybnou pověst - GoldEligius. A rozhodl jsem se ty hodinky koupit u nich. Vůbec by mě nenapadlo kývnout na první nabídku slevy nebo dokonce na ceníkovku. Na druhou stranu by mi přišlo úplně hloupé po nich chtít stejnou cenu jako u šedých dealerů. Provozují kamennou prodejnu v centru města, prodavačky, energie, reklama atd. něco prostě stojí. I když to samé asi bude i u některých lepších šedých dealerů, kteří hodinek ale prodají mnohem víc.

 

Přišel jsem tam, zeptal se, jestli je mají skladem, což bylo spíš vyzkoušení, jestli mají pravdivé data na eshopu, zeptal se, jestli dostanu nějakou slevu při platbě v hotovosti a bylo mi nabídnuta cena asi 105k. Suše jsem konstatoval, že s sebou mám 95k v hotovosti (považoval jsem to za slušný kompromis mezi očekávanou první nabídkou a cenou u ŠD), pan majitel vzal na chvilku do ruky kalkulačku, pak jsme se na sebe usmáli a obchod proběhl k oboustranné spokojenosti.

 

Ano, cena by se dala stlačit níž anebo bych mohl pustit chlup trochu víc, ale proč, když se můžeme dohodnout na půli cesty. Nedělám si iluze, že by je ten můj jeden nákup nějak vytrhnul, ale chtěl bych, aby byli úspěšná firma a fungovali do skonání věků. Někdy je třeba navštívím jen tak něco vyzkoušet, co se pak dá koupit z druhé ruky za 50% ceny. A někdy je třeba zas budu potřebovat, až budu chtít objednat za slušnou cenu dámské Omegy pro ženu nebo ségru a těchto dámských variant je v nabídce klidně stovky, narozdíl od Moonů, které jsou jen dvoje, je šediváci skladem rozhodně nedrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 136
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ještě jeden příběh přihodím pro ilustraci, jako blízko ŠD a AD spolupracují.

 

U jednoho italského ŠD jsem dřív kupoval dvakrát Longines Hydroconquest, pokaždé skladem do dvou dnů doma za cenu 22k včetně pošty oproti ceníkovce 30k u nás. Takže jsem mu věřil.

 

Pak na Baselu vyšly Bulgari Octo Finissimo - nejtenší automaty na světě. Fakt se mi moc líbily. Asi měsíc po Baselu jsem byl ve Vídni, vlezl do Wagnera a ptal se, že je to sice nepravděpodobné, ale jestli už je mají. Samozřejmě neměli, ale ukázali mi jiné, novinku s vyšším pouzdrem v DLC. Bohovské hodinky. Pak jsem jel do Prahy a vlezl do Bulgari butiku a chtěl je vyzkoušet. Neměli je, ale měli platinovou verzi s jiným strojkem, ale pouzdro mělo stejné rozměry. Vyzkoušel jsem je a zjistil, že se mi víc líbily ty větší, i když nejsou nejtenší na světě.

 

Podíval jsem se na stránky toho ŠD v Itálii a měl je nové, skladem se slevou 40% (skutečně). Takže jsem mu psal mail, že je objednávám, jestli je má fakt skladem a ať pošle fakturu a valí je zabalit a na poštu. Odpověděl hned, že je nemá skladem u sebe a přeposlání od AD by trvalo pár dnů, ale že to můžeme udělat tak, že zaplatím fakturu přímo těm AD a pošlou mi to oni.

 

Takže výsledek byl ten, že jsem hned dostal fakturu od nějakého AD v Itálii (uvedeného na stránkách Bulgari) se slevou 40% z ceníkovky u modelu, který se prodával asi teprve měsíc. Mimochodem ceníkovka asi 7000 eur, takže žádná láce. Do dvou dnů byl balík doma, poslaný přímo z AD. A ŠD a AD si asi jen vzájemně vyřidili provizi z obchodu. Všichni šťastní až za hrob.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Ještě jeden příběh přihodím pro ilustraci, jako blízko ŠD a AD spolupracují.

U jednoho italského ŠD jsem dřív kupoval dvakrát Longines Hydroconquest, pokaždé skladem do dvou dnů doma za cenu 22k včetně pošty oproti ceníkovce 30k u nás. Takže jsem mu věřil.

Pak na Baselu vyšly Bulgari Octo Finissimo - nejtenší automaty na světě. Fakt se mi moc líbily. Asi měsíc po Baselu jsem byl ve Vídni, vlezl do Wagnera a ptal se, že je to sice nepravděpodobné, ale jestli už je mají. Samozřejmě neměli, ale ukázali mi jiné, novinku s vyšším pouzdrem v DLC. Bohovské hodinky. Pak jsem jel do Prahy a vlezl do Bulgari butiku a chtěl je vyzkoušet. Neměli je, ale měli platinovou verzi s jiným strojkem, ale pouzdro mělo stejné rozměry. Vyzkoušel jsem je a zjistil, že se mi víc líbily ty větší, i když nejsou nejtenší na světě.

Podíval jsem se na stránky toho ŠD v Itálii a měl je nové, skladem se slevou 40% (skutečně). Takže jsem mu psal mail, že je objednávám, jestli je má fakt skladem a ať pošle fakturu a valí je zabalit a na poštu. Odpověděl hned, že je nemá skladem u sebe a přeposlání od AD by trvalo pár dnů, ale že to můžeme udělat tak, že zaplatím fakturu přímo těm AD a pošlou mi to oni.

Takže výsledek byl ten, že jsem hned dostal fakturu od nějakého AD v Itálii (uvedeného na stránkách Bulgari) se slevou 40% z ceníkovky u modelu, který se prodával asi teprve měsíc. Mimochodem ceníkovka asi 7000 eur, takže žádná láce. Do dvou dnů byl balík doma, poslaný přímo z AD. A ŠD a AD si asi jen vzájemně vyřidili provizi z obchodu. Všichni šťastní až za hrob.

tak Italie mafiózo... myslis, ze by to takhle zafungovalo i jinde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

@Mitak sory, pochopil sem to tak zes vlastne nakupem u Stuchlika udelal neco jako dobry skutek, ale to tvoje suche konstatovani mi asociovalo zdejsi vychcany navrhy nevazenych clenu..

:-) myslíš jo?

 

Připadá ti 95k málo za něco, co si můžeš nechat z EU poslat poštou i za 84k a ti lidi z toho mají ještě dvě provize (AD, ŠD)? Obchodní jednání je dohod dvou stran, ke které došlo velmi snadno. Samozřejmě jsem to za dobrý skutek nepovažoval. Ale hejl taky nejsem.

Upraveno uživatelem Mitak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak co dělají s těmi vrácenými hodinkami, posílají je znovu a znovu mezi lidi, dokud si je někdo nenechá? Ad už je asi zpátky nevezme, to se mi ani snad nechce věřit....

No třeba jsem četl o Moonech, borec je koupil u ADčka šly špatně, odnesl je zpátky nakonec na ně čekal pár týdnů že nějaký problém a o výměně nechtěl slyšet no a pak jsem zase četl že někdo koupil u uhrinstinktu a moony šly špatně, borec je poslal zpátky a přišly mu jiné které už byly cajk. Takže nákup u AD asi neznamená hnedka lepší jednání :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak co dělají s těmi vrácenými hodinkami, posílají je znovu a znovu mezi lidi, dokud si je někdo nenechá? Ad už je asi zpátky nevezme, to se mi ani snad nechce věřit....

To by mne taky zajimalo...i kdyz teda treba hodinky za kilo si snad nikdo neobjednava jen tak, z pleziru s tim, ze je behem tech 21 dnu vrati...stejne jako to nejsou hadry, ktery si clovek objedna nekolik velikosti, aby si pak nechal jen jednu a ostatni vratil, takze krom pripadu, kdy je fakt s hodinkama neco spatne, si nedovedu predstavit moc situaci, kdy by clovek vracel koupeny hodinky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...