Přejít na obsah

Chrono auto s otočnou lunetou


dtx

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

Už delší dobu přemýšlím nad koupí pořádných chronographů s automatem. Nastavil jsem si nějaká kritéria co bych chtěl aby uměli a zatím jasným favoritem jsou Fortis official cosmonaut chrono, viz.:

http://www.fortis-swiss.com/product-page/official-cosmonauts-chronograph

 

Ale rád se nechám inspirovat od lidí v hodinkách znalejších. Jsem třeba velký fanda Seika, ale z jejich nepřeberného množství modelů mě nic neoslovilo. Moje kritéria jsou:

- chronograph

- automat

- otočná luneta (něco ve stylu SKX), pro tachymetre prostě nevidím žádné využití a lunetu s 60min využiji

- 200m WR (minimálně 100, ale 200 by byl ideál)

- velikost 42mm max (víc opravdu ne, leda by se nosili jako menší - ale to je na vyzkoušení)

- tah / guma (preferuji tah)

- cena - ty Fortisky jsou asi nejvíc co do toho chci dát

 

Měli by to být "pracovní hodinky" které se podívají i do provozu s náročnými podmínkami, ale neudělají ostudu ani na jednání. Nebráním se ani barvičkám, ale přiměřeně (našel jsem jedny IWC se žlutými detaily, ale to byl hrozný cirkus). Když nebudou na ruce, budou se kroutit ve vrtiči. Na Fortis mě navíc láká, že jde o hodinky pro kosmonauty, k technice mám blízko a je to plus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Geometr: Sinny jsme také našel, byly v top výběru spolu s Fortis, ale Fortis má něco navíc (official cosmonaut :) )

 

Liqid: Díky, ty Tissoty jsem ještě neviděl, prozkoumám.

 

Zapomněl jsem napsat, že by zo chtělo i day/date (datum určitě, den ještě nezapomínám, takže bez něj bych se obešel).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty fortis ti mohu jen doporucit, mel jsem je 3x. Jen na ne musis mit "ruku" a za sebe mohu rict, ze jsou dost vysoke ( a tah tomu pocitove taky prida ). Navic je antireflex dost nachylnej a je na nem vse ihned videt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...