Přejít na obsah

Breitling Steelfish replika?


Freeter83

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 108
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pár desítek Béček mi prošlo rukama, ale tady si myslím, že je to origo, takhle povedený fík jsem nikde nezaregistroval. A k tomu, co už tady padlo ...

 

"Béčko na lunetě", ano měl by to být jeden z kontrolních znaků originality při kontrole fake vs. original. Koukal mi na to takhle i Městka, když kontroloval pravost u hodinek bez not.

 

Serial number - rozhodně není pravda, že musí být sedmimístné, je to šesti i sedmimístné záleží od modelu, přikládám foto originálního kusu, tam jich je šest.

________________________________________________________________________________________________________

 

Papír nahoře skutečně nemá vypovídající hodnotu, že přesně tento kus byl na servisu, nevidím na něm serial number, může to být doklad od jiného modelu. Ale doporučuji zajít k AD v dané zemi a bude klid, pokud tam máš rodinného příslušníka/kamaráda/ku, tak by to neměl být problém. Potvrdí se originalita i to, zda nejsou hodinky z nějaké čorky. Osobně se kloním k tomu, že je to originál, vsadil bych si na to a jsem zvědav, jak to dopadne.

Upraveno uživatelem Sphinxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pozrite toto.

https://forums.watchuseek.com/f260/need-help-steelfish-real-fake-437141.html

 

The date window looks fine. The silver border is not too thick.

the end of the tail on "s" falls at the right place, well past the "c" of chronometre certifié on the line directly under.

the screws on the braclets are right, I have had a look at every fake on RWI and ALL of them have rounded screws.

 

 

 

ja by som povedal, ze origos

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně se kloním k tomu, že je to originál, vsadil bych si na to a jsem zvědav, jak to dopadne.

 

Tak se vsadíme jenom tak pro prdel třeba o flašku koňaku? Když to teda vůbec nějak dopadne.

 

Já mám prostě doma jiné hodinky, než jsou ty na fotkách :-). Co je dobře vidět - diametrálně odlišné zpracování lunety hned na první fotce. Indexy na lunetě jsou prostě jiné, mrkni třeba na 45. minutu nebo na 5. minutu na druhé fotce. Potom indexy na ciferníku. Mají jinou sílu orámování a okřídlená kotva (i když fotka modrých je dost na nic) vypadá také jinak. Dvanáctka na ciferníku vypadá také dost odlišně, stejně jako nápis Breitling. Při pohledu zezadu na referenční číslo je to stejné jako s lunetou - na těch modrých je to opracování o dost hrubší. Naopak sériové číslo je udělané pouze velmi povrchově a není laserované do hloubky jako u mých hodinek.

 

Samozřejmě jak zde již padlo, i přesto, že je to totožná reference po FL, mohli během výroby na cíferníku udělat změny. Nechce se mi to vše dávat vedle sebe na fotkách, ale jiné je také odsazení 24 hodinové stupnice od indexů a ukazatele data, rozdílná je také vteřinová ručka nebo nápis 1884 na dýnku.

 

Připouštím si možnost, že se mohu plést. Změny na ciferníku pochopím, proč by ale měnili kvalitu opracování ocelových částí, tomu nerozumím.

 

post-1156-0-38530700-1542099699_thumb.jpg

 

post-1156-0-75707600-1542099704_thumb.jpg

 

post-1156-0-04064400-1542102008_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak psal Frantik. Dulezita je i ta cena, jako ukazatel.

Pokud je to nejaky super kauf, tak bych do toho nesel. A vlastne ani kdyz to kauf neni, tak bych do toho nesel , protoze to zase neni duvod. A je tu spousta pochybnosti.

A proc tedy sestrenka nedojde s prodejcem na to overeni? To je podle me jedina spolehliva varianta. A docela by me zajimal vysledek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Jestli jsou tohle fejky a dejme tomu za třetinu ceny, tak se bojím, že Breitling může rovnou zhasnout a zavřít.

Zaspal jsi dobu, bohuzel jsou schopni se kvalitou takrka dorovnat predloze.. Hadam, ze Becka jsou hned druhy v poradi za Roladama. za sebe tipuju fejk, ale uz drazsi kousek..

Upraveno uživatelem Axel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se nepřu, klidně to může být fejk. Jen jsem suše konstatoval fakt. Je to smutný. Co do takových lepších fejků dávají za strojky? Pokud se nepletu tak v těchto Béčkách samozřejmě od Breitlingu je ETA 2824-2.

 

Se jim divím, když umí udělat hodinky ve slušné kvalitě, že nezkusí založit vlastní Brand. To raději budou krást a loupit. Fakt smutek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se vsadíme jenom tak pro prdel třeba o flašku koňaku? Když to teda vůbec nějak dopadne.

 

Já mám prostě doma jiné hodinky, než jsou ty na fotkách :-). Co je dobře vidět - diametrálně odlišné zpracování lunety hned na první fotce. Indexy na lunetě jsou prostě jiné, mrkni třeba na 45. minutu nebo na 5. minutu na druhé fotce. Potom indexy na ciferníku. Mají jinou sílu orámování a okřídlená kotva (i když fotka modrých je dost na nic) vypadá také jinak. Dvanáctka na ciferníku vypadá také dost odlišně, stejně jako nápis Breitling. Při pohledu zezadu na referenční číslo je to stejné jako s lunetou - na těch modrých je to opracování o dost hrubší. Naopak sériové číslo je udělané pouze velmi povrchově a není laserované do hloubky jako u mých hodinek.

 

Samozřejmě jak zde již padlo, i přesto, že je to totožná reference po FL, mohli během výroby na cíferníku udělat změny. Nechce se mi to vše dávat vedle sebe na fotkách, ale jiné je také odsazení 24 hodinové stupnice od indexů a ukazatele data, rozdílná je také vteřinová ručka nebo nápis 1884 na dýnku.

 

Připouštím si možnost, že se mohu plést. Změny na ciferníku pochopím, proč by ale měnili kvalitu opracování ocelových částí, tomu nerozumím.

 

Já připouštím, že rozdíly i podle nekvalitní fotky jsou patrné v oblasti číselníku, to je vidět, ale jinak mi to přijde dost podobné, frézování lunety na úrovni, ale "západní bod" vypadá jinak, to je vidět z fotky, nicméně těžko soudit dle takto nekvalitní fotky, já si fakt stojím za tím, že je to originál i přes tuto "rozborku" fotek - čímž rozhodně nedoporučuji zájemci, aby udělal neuvážený krok bez kontroly, respektive ověření u AD.

 

Osobně si myslím, že pokud tam zakladatel vlákna někoho má, pak je otázkou serioznosti prodávajícího, aby zašli k AD, myslím, že pokud s tím prodávající nemá problém a nemá tedy co tajit, pak je to jasné. Ale vycházím z toho, jak bych k tomu přistoupil já. Budu čekat nějaké rozuzlení, jestli to "potenciální kupující" dotáhne. Mě osobně nejde o to řešit kdo má pravdu, ale jestli je to fejk, pak je to na pováženou a důvod k vyšší ostražitosti, nicméně stále věřím v originalitu, nemůžu si pomoct. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si myslim, ze to fejky budou. Mel jsem v rukach par Brajtli a tam je v podstate nemozne diky AR udelat tak spatne fotky :D (Leda kdyby to fotil, no vsak vite kdo ;) )

 

To srovnani, co sem daval Jacob to asi vysvetluje. Na prvni pohled by clovek nic nepoznal, ale minimalne ty detaily na lunete jsou dost jinak provedene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se, že produkce například Steinhartu bude pouhý zlomek produkce takového výrobce replik, tedy že by to moc nefungovalo. Výrobci replik si prostě našli svůj výnosný byznys, poptávka je a velká, tak proč se hnát do něčeho s nejistým výsledkem.

Neobhajuju, jen konstatuju realitu.

A pak - pokud někdo vyrábí takto kvalitní repliky, tak co my víme, komu všemu vyrábí a dodává oficiálně? Vždyť to nikdo nepozná. I tady se mockrát probíralo jaký může být původ dílů mnoha značek (a třeba i toho Steinhartu).

 

A spousta lidí si určitě bude klást otázku jaká je vlastně skutečná hodnota pravých hodinek, když to někdo jiný vyrábí takřka zadarmo.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem se trochu pozastavil nad tím B, protože doposud všechny repliky které jsem viděl ho tam měli a některé i dokonce moc pěkně. Jednou mě jeden kluk donesl ukázat tak dožužlaný Béčka, že jsem nevěděl a nevěděl ani Dušák protože je museli otevřít, no a pak samozřejmě potvrdili fejk jak to u dědictví bývá :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proč vlastně je kolem výroby replik takové ticho, jako by to ani nikomu nevadilo? Taková fantaskní myšlenka, co kdyby výrobci místo marného boje s replikami potichu zvolili opačnou cestu a výrobce replik koupili? Vždyť dnes je vlastnictví velkých firem většinou nepřímé a velmi mlhavé, přes investory, fondy a kdeco. Nikdo neví co komu patří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...