Přejít na obsah

Kdo a kde vyrábí Steinhart ?


solitaire

Doporučené příspěvky

Jsem dostal chuť na nějaký dobře udělaný hodinky za dobrou cenu. Štajni jsou jasnou volbou. Navíc ty vychytaný rozdíly Oceánů a Subů mě bavěj. A jestli si to nechávaj dělat u číňanců jako jiní výrobci čehokoli je mi fuk, když si pohlídají kvalitu a udrží cenu. A jestli to tak není, vadit mi to taky nebude. Na Citizenech jsem měl kdysi krásně udělaný titanový náramek a na spodní straně byl nápis Made in China. Plnil skvěle svou funkci a vypadal parádně, místo výroby ani rozdíl ceny mu na ničem nijak neubral. Stejně jsem si říkal jak ti Štajni dokáží udržet u tak udělanejch hodinek takový ceny, tohle může ale nemusí být vysvětlení, stejně jako u dražších konkurentů není vysvětlení, proč mají ceny daleko vyšší. Když nemám inhouse, vývoj vlastního designu nestojí o tolik víc než upravit design již existující.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 153
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

 

V tom clanku jsou nepresnosti.. Oznaceni swiss made se tu resilo nekolikrat, staci hledat.. Sam jsem to sem postoval alespon 2x, 3x...Jsou dana pravidla pro strojek, sestaveni, hodinky a co se do nakladu presne zapocitava. Jsou manufaktury, ktere jsou schopny sami si vyrobit komplet hodinky, tomu pak odpovida samozrejme i cena.. Z tech dostupnejsich sem patri napr. Zenith. Obecne plati, ze hodinky s kompletni vyrobou ve Svajcu se budou pohybovat kolem stovky a vyse.. Konecne nejak se musi vydelat na svycarske platy.  Do fabrik vyrobcu asi jen tak neuvidime, ale urcite si nedelejme iluze, penize az na prvnim miste... At je to, jak chce, radeji koupim Steiny nez cinsky jebky.. U tech Steinu totiz budu mit jistotu kvality a servisu. Cinani vsechno vzdycky vojebou, odflaknou, podvadeni je narodni sport, nefunkcni vyrobky standart.. Pokud nad sebou nemaji bic, tak vetsinou kvalita kulha na obe nohy... Nicmene at si kazdy kupuje, co uzna za vhodne.. :cheers:   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to bude vzdy problem, kdyz se bojuje o cenu. Delaji to vsechny znacky napric vsemi odvetvimi.

Nezridka byva videt made in china, asembled in germany, nebo designed in germany, asembled in mexico.

 

Mnoho lidi v CR povazuje Cinu stale za garazove vyrobce, ale diky exportu technologii a vyrobnich postupu se Cina naucila delat na spickove urovni, ale samozrejme za ranec. Odvazim si rici, ze Cina muze konkurovat zapadnim znackam, ale nedela to protoze zakaznici od ji vyzaduji lepsi cenu ktera se podepise na kvalite.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to tak, že celá složka Steinhart se všemi vlákny, které obsahuje by měla být přesunuta pod složku ?Čínské hodinky?

Podle tohoto vlákna nemá cenu, aby tato značka byla dále pod německými hodinkami.

A podle této logiky budeme muset přecházet i další značky.

Celé vlákno mi připadá zbytečné. Bylo by lepší, kdyby se tady raději prezentovali hodinky členů, kterým se Steinhart líbí a ti co si je nikdy z jakýchkoliv důvodů pořídit nechtějí ať přejdou do vlákna čínských hodinek

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to tak, že celá složka Steinhart se všemi vlákny, které obsahuje by měla být přesunuta pod složku ?Čínské hodinky?

Podle tohoto vlákna nemá cenu, aby tato značka byla dále pod německými hodinkami.

A podle této logiky budeme muset přecházet i další značky.

Celé vlákno mi připadá zbytečné. Bylo by lepší, kdyby se tady raději prezentovali hodinky členů, kterým se Steinhart líbí a ti co si je nikdy z jakýchkoliv důvodů pořídit nechtějí ať přejdou do vlákna čínských hodinek

Díky

To chce klid, Pavle.

 

Mě osobně by zajímalo, proč tady Solitaire založí vlákno a nechává ho bez dalších názorových reakcí, proto mi to přijde spíš, jako provokace. Ale k hodinkám od Steinhartu.

 

Měl jsem jich nespočet, v drtivé většině pilotky, chrona, ruční nátahy i automaty. S čím mám opravdu problém je inspired design u modelu Ocean One. Ale jejich pilotky jsou vyrobeny velmi dobře, se švýcarskou Etou, mají safír, který je krásně zdobený, vypracovanou a jemně jdoucí korunku, výbornou luminiscenci. Toť vše od 10 do 25.000,-Kč za kus, dle druhu. Vzhledem k tomu, že mi prošly rukama i hodinky násobně dražší, tak si dovolím tvrdit, že je Steinhart na velmi dobré úrovni zpracování a rozhodně se ani omylem nedá srovnávat s čínskými klony různých pilotek, případně strojků. Za tu cenu je to velmi dobrý poměr ceny/kvality, co člověk může dostat.

 

Uvítal bych reakci někoho z Chronoshopu, kluci určitě budou vědět, jak je to s výrobou, respektive kvalitou/reklamacemi. Ale za sebe si nemůžu stěžovat, teď jsem to spočítal, Steinhart jsem měl 14x a vždy velká spokojenost. Nikdy jsem neměl Ocean 1, s tím mám problém i já (design).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těsně pod Tudorem? Zvláštní vnímání... Nicméně, že je tato značka dost precenovana je fakt.

 

Těsně pod Tudorem je moje nadsázka :-). Ale na to, že žijou z homage designu, je té chvály až až. Určitě mají tady na fóru jiné postavení než třeba ty microbrandy, které jsem jmenoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se líbí že na základě nějakých screenů z Alibaby, kde jde evidentně o ukradené fotky a nastřelenou nízkou cenu (tak, jak to tam dělají všíchni) jsme se dostali na definici Swiss made (která je už několik desetiletí víceméně stejná, ale nikomu to tady nevadilo...)

 

Mimochodem když už jsme u Swiss made, tak to je:

 

- kompletace ve Švýcarsku

- finální inspekce ve Švýcarsku

- 60% nákladů ve Švýcarsku

- švýcarský strojek (a tam se taky uplatňuje 60%, kompletace a inspekce)

 

Je úplně běžný že si Swiss Made značka nechá vyrobit pouzdro, nebo cifr, nebo ručky, nebo třeba pásek v Číně a následně skládá a kontroluje v CH...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen aby bylo jasno, muj test beru jako zabavu, nechci dokazovat co kde a jak vyrabi a nebo jestli je tato diskuze pravdiva. Proste me kazdy mesic jdou 2 palety nasich veci a jestli k tomu agent prihodi jedny hodinky a ja se pobavim za 30-50USD proc ne :)

Steiny byly take v mem hledacku a to NavB Chrono black a gray, jejich zpracovani a vybaveni za ty penize dle meho amaterskeho nazoru velmi pekne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...