Přejít na obsah

Seiko SPB077 & 079 "Baby MM"


Chumpus

Doporučené příspěvky

MM200, jsou super, to pouzdro, luneta, safir, indexy. Bohuzel je budu prodavat. Jsou moc lestenky a je mi jich lito je pouzivat na to na co pouzivam

seiko potapky (na vsechno). Jinak to pouzdro a luneta jsou nadherne. U vsech Seiko hodinek pouzdro necim vadi (i MM300) ale ne tady, Podle me

proporcne nejlepsi Seiko potapkove pouzdro.

post-29873-0-21569100-1542747641_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci znít, jako že mám patent na rozum, ale nedá mi to. MM300 je vysuký puk, proto jsem je po pár letech prodal. Tyhle jsou naopak jako Sumo - rozšlápnuté - na svůj průměr působí moc placatě, asi ta luneta to opticky dělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci znít, jako že mám patent na rozum, ale nedá mi to. MM300 je vysuký puk, proto jsem je po pár letech prodal. Tyhle jsou naopak jako Sumo - rozšlápnuté - na svůj průměr působí moc placatě, asi ta luneta to opticky dělá.

sumo 13,5

tydle nový 13,1

 

marine mastery jsou proti obojím popelník

 

 

*dle internetu ..... neměřil jsem to i když voboje mám

Upraveno uživatelem YPO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci znít, jako že mám patent na rozum, ale nedá mi to. MM300 je vysuký puk, proto jsem je po pár letech prodal. Tyhle jsou naopak jako Sumo - rozšlápnuté - na svůj průměr působí moc placatě, asi ta luneta to opticky dělá.

Rozmery sice hovori jinak ale pocitove jsou o dost mensi nez suma. Takove min objemne nebo jak bych to popsal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Modrý cifr je nádherný. Pocitově menší placka než suma ale paradoxně mm300 mi na ruce sedí o trochu líp dík tvaru nožiček. Pokud člověk chce něco lepšího než Suma a MM300 jsou na něj moc, tak toto je ideální volba.

Edit: i tu hodinovou ručičku bych jim odpustil :-)

post-17216-0-31901000-1542839847_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem xbraj19
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, tak jinak. Opticky působí rozšlápnutě.

abych se přiznal, tak nevím co po mě chceš, respektive na co se tážeš :D

 

můžu ti maximálně sdělit svoje vlastní pocity ze všech tří modelů (všechny jsem měl, některé vícekrát)

 

1. MM 300: pouzdro je vysoký, těžký ..... hodinky se musí nosit "nafest" jinak je to jako rotující závaží. Dále mi sralo,že papírově je široké tuším 44mm, ale skutečnost přes lunetu je 42mm.

Pozitivum je, že je svým způsobem geniální na účel pro který je stvořeno (nemá dýnko)

 

 

2. Sumo: osobně považuji pouzdro Sumo za nejvydařenější pouzdro od Seiko společně s industriálním pouzdrem Samurajů. Pouzdro Sumo je na hranici nástroje a běžného nošení. Myslím, že prostě nemůže nikoho nasrat.

 

3.Baby MM aneb reinterpretace modelu z roku 68: potápěčské hodinky do kanceláře ..... ne proto, že by nezvládly vodu, ale jsou naprosto decentní ..... líbivostí bych pouzdro srovnal se Sumo nebo těsně za Sumo. Zmiňoval si lunetu, ta je skutečně užší než na Sumo.

 

já za rozšlápnuté pouzdro u Seiko považuju želvy ..... to vypadá jako rozjetý hovno ..... ostatně se tím netajím a už jsem to tu vícekrát psal

 

*jedna fotka na kuncáka pro srovnání

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reinterpretace... Škoda, že to je v podání Seika něco jako "uděláme ty hodinky podobné jako originál, až na nějaký ten detail, kterým to ale celé totálně zabijeme". Mně se ty hodinky líbí hodně - pouzdro super, sunburst hezkej, i X bych jim odpustil, ale ta hodinová ručička je jako pěst na oko a vůbec ji tam nechápu, stejně jako u SPB051/053... Teda, svým způsobem chápu, protože kdyby tam byly původní ručky, asi už si nikdo nekoupí SLA025, ale to se teda mohli na BabyMM vykašlat úplně a nebo je udělat jinak a nepolovičatě.

 

Jasně, jde to samozřejmě modnout, ale to u hodinek za tisíc dolarů člověk úplně dělat nechce... Podle mě to je hrozná škoda. Kdyby se aspoň teda vyřádili na minutovce, ta by výrazná měla u potápek smysl, ale takhle je to jak píše YPO - potápky do kanclu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě řekni, že by ty dva modely pak nešly proti sobě :) Já to chápu, že SLA025 má být věrný odkaz na historii, vevnitř Hi-beat strojek a kdesi-cosi, ale kdyby vyšel podobný model, akorát s barevným cifrem a jiným strojkem o sto tisíc levněji, myslím, že by SLA025 bylo na chrono24 mnohem víc kousků než je teď :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sumo 13,5

tydle nový 13,1

 

marine mastery jsou proti obojím popelník

 

 

*dle internetu ..... neměřil jsem to i když voboje mám

 

Ty SPB se povedly, líbí se  mi nejvíc v černé ale myslím že i ta modrá díra není k zahození.

Já mám teda na ruce rád spíš popelníkovatější než placky, z toho důvodu sem suma v životě neměl. O želvách na které sem byl hodně nažhavený ani nemluvím.

Ale tyto vypadají opravdu tak akorát.

Upraveno uživatelem kamilb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...